Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

G17Rex a 27TFFC si sednou perfektne zvukove, nemit tehdy chut na "cernou" mam je dodnes ve svych sloupkach misto G18RNX/P. Kamen je hodne draha sranda, takze tady je navaznost ceny na osazeni daleko mensi, nez v tech prokejtech, ktere tady kritici proklamuji - slepence cehokoliv, bez myslenky, zcela v konvencich ceskeho DIY, tedy co nejvyssi value/price.

DIY jak to tady predvedl autor je prvni trida, uz prave tim, ze to neni konvencni. Osazene velmi slusne, zpracovane na urovni, ackoliv budky a cerny povrch nejsou muj salek kavy, je to parada.

Luikasi? O dve tridy? Proc ne o tri? Nedavno jsem se na dexonu docetl, ze beyma je o dve tridy nad TVM - zcela obecne. Kamil Toman mi pak na ustepacny dotaz odpovedel co je mezi tim za tridu. Dovedel jsem se ze Tonsil. Pokud ty tridy bereme takhle, tak v verim, ze by tam Luikas tech trid dovedl nacpat urcite jeste vic, ne? smile

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Myslím, že nová TVMka hifíky od Beymy zadupou do země, alespoň co se osmipalců týče, ale to jsou zatím jenom spekulace.  smile

Abych nebyl tak OT, máš to moc pěkný, už na první pohled je to ryzí hájend.

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Je to dost pěkný. Aby to bylo nejlepší chtělo by to vymyslet nějakej nesymetrickej prvek, takhle to na mě působí až moc všedně. Reproně za ty prachy by si to určitě zasloužili. A taky bych tam šoupnul místo těch TFFC ty levný exely, při rozpočtu jakej to má, by se ten rozdíl ztratil a vypadalo by to o dost líp (Na související překopání vexle by se taky určitě někdo našel).
A těch 35 kg bych řek, že je decánek přehnaný.

(upravil jean 19. 1. 2009 11:40)

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

No super, odborníkov sa tu už zišlo dosť, každý vie čo je na tom urpbené zle, len nikto nenapísal ako to upraviť roll. Respect moja 14l ozvučnica z drevotriesky má s reprákmi bez tlmenia a výhybky 9kg. Hento je z kameňa, myslím, že 35kg nemusí byť vôbec problém, ale som rád, že je tu na fóre toľko kameníkov lol.

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

dawsoo: Ano je to všetko o tom práca s kameňom je drina stojí to strašné peniaze,už som to niekde písal ked sa pomýlite na MDF budiš, ale kameň je dosť drahý aby nastal nejaký omyl .Chcel som vytvoriť niečo čo tu ešte nebolo a ako počujem a čítam smer bol dobrý
ďakujem všetkým. Ak by niekto niečo potreboval vyrobiť nech sa páči

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

platon.rado: moc pekny vyuziti kamene. Napada mne ze by nemuselo byt spatny, vzhledem k cene kamene, udelat z toho jen celni panel. Myslim ze zminujes CNC takze ruzne ukosy by nemusely byt problem. Dal by se takovyto panel nalepit na telo bedny z MDF?

ruzne DIY repro

Web

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Samozrejme že som aj nad tým rozmýšľal ale celé s kameňa sú drahšie ale krajšie sú možno len dva tipy kameňa s ktorého sa dajú robiť reprosústavy/zatial čo viem /takže veľký výber nie je.A áno dá sa nalepiť kamenný predok na MDF prečo nie

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Já jsem neřek, že se mi nelíbí, ba naopak. Je to zajímavý a povedený projekt. Hlavně je zajímavý ten materiál a je mi jasný, že použitý materiál má jistá omezení co se ujetýho designu týče. Většina lidí upřednostňuje klasickou hranatou koncepci, ale to neznamená, že se musí líbit všechno všem.  No a provedení odpovídá kvalitě zpracování CNC, jednoduše - tovární špičková kvalita.

Ta váha se mi opravdu nezdá. Je mi jasný, že si tu půlka lidí myslí, že má kamen stejnou hustotu jako železo, ale to je pánové zásadní omyl. Mám betonové vajíčka, sice s menčím objemem, ale sílu stěny mám 3-4 cm a mají 14kg neosazené. Z parametrů uvedených u tohoto projektu vyplývá, že objem ozvučnice (stěn) bez děr na reproně je 8,75l. Když si vezmete, že bez osazení to váží 30kg tak z toho vyplývá hustota 3,4 kg/l a to je na kamen krapátek hodně (magnetit má víc, ale to není obyčejnej šutr). Hodnotu blížící se 30kg bych bral, ale 35 je moc.:) Jde o prd, těžký je to stejně jako čuně na tak malej monitor, ale nedalo mi to sem nenapsat.

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Obdivuji majitelovu chuť tohle zaplatit. Kdybych měl takový rozpočet a vyloženě lpěl na mrtvost matroše, nechal bych udělat příkladně vyztužené Quisovky z 22 MDF a centimetrovým smile tecsoundem po stěnách, a ještě bych 2/3 ceny ušetřil, i s dopravdou.

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Antonio, ale kto môže povedať, že má ozvučnicu zo žuly okrem neho? Aj o tom je hájend. Paráda.

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

ne, u tohodle prostě sedíš a čumíš smile já se na ty fota kouk ještě jednou a fakt z toho nemůžu.

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

antonio: no veď jasné chcel som aby to bolo niečo iné ako klasické reprosústavy, tak ako hovorí jean 
Rozmer bední som zle napísal je to V-350 S-24 H-29 objem 16 l váha 30sk všetkým sa ospravedlňujem za zmätok

ďakujem za porozumenie

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Opraveno, necituj: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2

To děla ale max 14.5l, reálně 14. wink

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Ahoj,

tento projekt je dost kuriózní použitým materiálem. Obdivuji autora, kolik peněz je ochoten věnovat za ozvučnici.

Mám odma postavené BESIE1 což je vlastně tento případ. Jsem s nimi velmi spokojený a zvukově jsou velmi vyrovnané a jdou dost dolů. Ale potíž přecejenom nastává při větších hlasitostech, kdy na nižších kmitočtech dochází k pazvukům z prostoru magnetického systému reproduktoru a také z br nátrubku. Podle návrhu jsem použil BR 5,5cm ale ukázalo se že je to málo, takže jsem musel ústí br dodatečně zaoblit. Chtělo by to použít br tak kolem sedmi centimetrů, ale v této ozvučnici už bude problém s délkou.

Použil jsem ozvučnici od QUISE naprosto perfektně zpracovanou a celkové náklady na tento projekt mne vyšli něco kolem 10000 Kč.

Zelené 27TFFC jsou normální - oni jsou čené ale s takovým nazelenalým odleskem.

Celkově hodnotím tento projekt jako zajímavý ale s ne moc šetrným využitím fin. prostředků. Za 45 tis SK se dají postavit bedny jiné kvalitativní kategorie, které by tyto při testech zvukově rosekali.

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

to ano ale nie s kameňa ,zvuk je fantastický ozvučnica  robí svoje možeš prísť a vypočuť si to budeš prekvapený v do akej kategórií by si ich zaradil

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Oceňuju odvahu to vyzkoušet.

Web

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Pokiaľ ich budeme hodnotiť podľa váhovej kategórie, tak budú určite popredným šampiónom big_smile a big_smile

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Ťažko popísať dojmy, na miestne pomery je to výnimočný výtvor! Sám som s týmto materiálom trošku pracoval a nechápem, ako je možné, že sa vám tie hrany neodprskávali. Je vidno, že to robili páni majstri-moja úcta. Mne šulínovi sa už tak nedarilo.
Neskutočný projekt, 9,99/10!!!

Re: platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Musíš mať dobrý materiál,a samozrejme ostrú frézu

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » platon.rado (Seas G17REX/P a 27TFFC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£