Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 14)

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 14 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 266]

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Jo tak to se omlouvám, pochopil jsem tě tak, že tvrdíš, že ASIO má přínos jen pro náhrávání, jak někteří tvrdí. Blbě jsem četl. Teď je ale ještě otázkou, jestli je to slyšitelný, já osobně Asio od Kmixu nerozpoznal při slepým testu. KS jsem ještě na slepo nezkoušel. Za to jsem poznal Upsampling, ale bohužel to poznala i moje sestava(socket A) a tý se to moc nelíbilo sad

(upravil marcin 2. 10. 2008 19:06)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

4fitness.cz: zvukovku mám externú E-MU Tracker Pre, stačilo nakopírovať dll-ku, pretože zvukovka ASIO podporuje.

ešte doplním, že pri každom zapnutí compu, aby mi foobar niečo prehral, musím pridávať nový asio virtual device. Z toho aktuálneho mi zmizne driver a nedá sa cez editor nakonfigurovať. Ako to napraviť? Dik za rady

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Sice jedu přes KS, ale i přes DX se žádný resample na 48KHz nekoná. A to mam úplně obyč VIA Envy24 drivery.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Pokud máš windows XP, který obsahujou Kmixer, tak se to resampluje na 48Khz skoro vždy, pouze(!) pokud máš jednu z novějších karet nebo profi karet, je možný, že se tak neděje a to proto, že tyto karty obcházejí kmixer. Co se dá považovat na novou kartu ale nevím, jen vím, že pokud to jde přes kmixer, resampluje to (většinou) na 48Khz. Ale je to delší dobu, co jsem se o to zajímal, tak to je třeba dnes jinak. 4 roky stará informace může bejt v dnešní době dosti zavádějící.

(upravil Jackob 3. 10. 2008 8:46)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

help: kdyz nastavim asio tak mi funguje ale kdyz k tomu pridam to na resampl tak se to sekne a neljde to vic jak 48khz a napise to: Unrecoverable playback error: The ASIO device does not support specified sample rate (88200Hz); please configure resampler appropriately
tak sem si poradne porovnal kvalitu zvuku ... a stim asio jak to nechava ve vzorkovaci frekvenci 44100hz tak ten zvuk je takovej spis na klasickou vaznou hudbu .... oproti 96khz ta uz ma víraznejší basy... tak nevim no

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

No některé vzorkovací frekvence moje HD taky nepodporuje - zminovaných 88,2, ale 96 už jo

Web

(upravil Shade 12. 1. 2009 11:44)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

no ja mam obycajnu audigy se a podarilo sa mi to rozchodit ale jaksi ne na 96khz (silno vytazeny cpu a seka ) jak by mala zvukovka zvladat ale na 88200hz kde ide pekne a vytazenie na cca 15-18% (2.5ghz dc)
co ma ale prekvapilo tak ten asio4all mi pise pri zvukovke output 96khz@32bit co sa mi trocha nezda, lebo oficialne je to 24b zvukovka
edit: zvuk sa trocha precistil ale co ma prekvapilo tak kopak lepsie kope tongue neviem jak to inak povedat
pri rovnakej pesnicke je kopak vyraznejsi a definovanejsi a ako keby ma vacsi tlak...
edit: este zlepsilo zvuk ked som nastavil hardware buffer. je zas o kusok cistejsi

(upravil Lukáš33 13. 1. 2009 19:27)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Mazec,moc šekuju.
Akorát,když vypnu ten přehrávač,tak se zavře,ale pořád mi tam vrní ta hudba co hrála a když to stopnu tak taky.Nevim jak to vrčení vypnout.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Těch 32b píše asi každej ASIO driver, nezávisle na skutečným rozlišení hrdwaru (aspoň na mých třech kompech a několika různých zvukárnách).

Jo a bacha, ASIO4ALL mi na jedný USB zvukofce přehodilo L a R kanál. Musel jsem si je v nastavení namapovat obráceně, aby to hrálo OK.

Každopádně dík za pěknej dred, pánové.

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Já mám oboje zaplý a pořád mi to dole ukazuje jen 44100hz

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Taktéž problém. Vše jsem instnul a nejde mi zvuk kvůli tomu ASIO. Moje karta je SB Live! 5.1

(upravil luikas 14. 1. 2009 20:24)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

mam podobnej problem jako marcin a martin, asio sice funguje. teda se stejnym omezenim jako ma jackob- tedy nefunguje ten resampler, pise to:

Failed to load DLL: foo_dsp_src9.dll
Reason: This component is not compatible with this version of Windows and needs to be recompiled with a newer version of the foobar2000 SDK; please contact the author of this component to obtain an updated version of this component.

pricemz mam posledni...co je horsi ale je, ze ostatni programy (a ani pocitac) zvukovku nevidi (resp. ne jako zarizeni na prehravani zvuku...). takze funguje jen ve foobaru. nevite co s tim? zvukarnu mam externi usb od berhingeru a na pocitaci Visty home basic. ma nekdo reseni?

(upravil Johnyn 14. 1. 2009 21:08)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

A kernel stream? Já mam teď pokusně  W7, ty maj ovladače pro ENVY24 zvukovky evidentně v sobě, ale ovládací panel obsažený v balíku od VIA mi doinstalovat nejde. KS nejde, ASIO4ALL jsem radši nezkoušel. Ve VISTACH bych se koukl na tohle:

http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php?title=Foobar2000:Components_0.9/WASAPI_output_support_(foo_out_wasapi)

edit: ASIO4ALL mi jede
Tak ten resampler nemusí být zrovna kompatibilní s Vistama.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Pouzivam SpiderPlayer, ktery sw zpracovava zvuk 32b a pres zvukovku na ktere mam vystup nastaven na 24b/96Khz (vic neda) to posloucham, rozdil tam je slyset, ale ptam se vas co Foobar pouzivate... ma cenu se s tim pokouset experimentovat? Je mezi 96Khz a vice takovy rozdil jako mezi 44Khz a 96Khz? Mam Visty.

(upravil Johnyn 14. 1. 2009 22:01)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Tak jsem lehce zabádal v těch W7 (předpokládam, že Visty se chovají stejně). Vnutil jsem jim konečně ovladače z netu, instalováno v režimu kompatibility s Vistama. Interní resampler mi funguje, ten "králičí" viz výše uvedená hláška. Začal fungovat i kernel stream, windows mixer konečně přestal kecat do sample rate. ASIO44ALL si to sice pohlídalo, ale nešlo víc jak 48KHz.

paf: Otázka je, jak se bude chovat zvukovka při těch 192KHz (co na to DAC, atd). Aby to nebylo horší než lepší.
Jak už bylo výše popsáno, s některými FLAC a WAV je občas problém při >96KHz.
Vyzkoušej, poreferuj....

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

po restartu jsem pustil v foobaru písničku a hodilo to neopravitelnou chybu, že jsou k dispozici dva kanály a chtělo by to 8. Teda jestli jsem to přeložil dobře.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

čau, mám esi juliu a když přidám do components ten upsampling, tak tu položku DSP pak v preferences nemůžu najít. Bude to tim, že na těch foobar stránkách už neměli tu starší verzi foobaru, tak jsem stahl tu nejnovější. Jak teda nastavím větší vzorkování? Je někde ke stažení přednastavenej EQ?

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

ahojte,
možno blbá otázka, ale prečo by som mal, nastavovať vyššiu vzorkovaciu frekvenciu, keď mi reciever podporuje max. 96k?
a ďalšia otázka, musím absolvovať všetky tieto procedúry, keď si viem priamo v softe ku zvukovke nastaviť tých 96k?
tu: http://www.imageno.com/thumbs/20090116/abvsnhk2ubzt.jpg
keď si to prepnem, tak aj na recievery sa mi rozsvieti 96k, ale žeby to malo vplyv na zvuk sa mi nezdá
moja zvukovka Asus Xonar D2, krátka recenzia tu:
http://ixbtlabs.com/articles3/multimedia/asus-d2.html
a späť k foobaru, nech nastavujem čo nastavujem, dole mi to stále vypisuje len 44100hz

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Poradí někdo? Nebo to nastavovat nemusim a stačí to nastavit v Juli@ v 1.23? Když nastavim jakoukoliv samplovací frekvenci, tak se přehrávání akorát zrychlí, čím větší frekvence, tím větší rychlost. Poradí někdo?

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

A před přidáním jsi tu položku DSP mohl najít?  Kouknu po starší verzi Foobaru, jestli by to ten problém řešilo

Web

Příspěvky [21 až 40 z 266]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 14 »»»

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£