Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 55 z 55]

(upravil patt 30. 12. 2008 4:54)

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Mě jako omluvu neposlali nic a ještě mi připočítali 200Kč smile

Tak dělam ten tišťák, takhle by to mělo ZHRUBA vypadat, koncový tranzistory nebudu dávat na hliníkovej úhelník, ale prodloužim jim vývody 2,5mm Cu drátem asi o 4cm, kolektor nastavim distančnim sloupkem a tranzistory přidělam na chladič. Dělam to tak proto, protože nemam jinej chladič, kterej by šel přidělat na hliníkovej úhelník.  http://i302.photobucket.com/albums/nn11 … ka-2-2.png
Co na to říkáte??

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Ten R6 bych rozhodně neradil nechávat jako trimr. Drcneš do něj a konec půjde do hajzlu..
Udělej tam místo na dva normální odpory paralelně, při tomhle napájení vychází velikost R6 okolo 68-75 ohm pro kliďák okolo 40mA, takže dáš třeba 150+120R paralelně a bude to bezpečné.
Klidový proud by se měl měřit jako úbytek na emitorovém odporu, nikoliv odběr celého konce. Protože tam ale emitorové odpory ani zkratové jištění nemáš, tak pro nastavení kliďáku si ho tam na chvilku musíš dát.
Do emitoru dolního koncového tranzistoru místo kusu drátu dáš odpor třeba 0,47 ohm/5W, na něm budeš měřit a po skončení nastavení odpor vyměníš za kus drátu.
Ještě jednou upozorňuju, že ten konec nemá naprosto žádné jištění a ani zátěž nemáš chráněnu před ss napětím v případě průrazu. A netahej z toho takový výkon, ty KDčka na to nejsou dělaný.

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Kacířská otázka, patte, když už se s tím takhle bavíš... Nemáš v šuplíku taky KD617, že bys to jednoduše překopal na čistej komplementár? Ono by to mohlo i hrát líp.

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Jeste takova vec! Mas tam sice herky rozlitou med ale aby si pak nebyl prekvapenej az tam das sroubek s podlozkou a neudeloalo ti to kratas!  poradne si to promer okolo tech padu.

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Jojo,hned to předělam.  Ty KD617 nemam, ale možná bych je mohl sehnat,  no ještě uvidim.

Jestli teda bude lepší udělat z toho kmplementár, tak KD617 můžu sehnat jedině přes DENKL, maj je tam za 6Kč, ale moc se mi tam nechce objednávat...

Web

(upravil Unregistered 5. 1. 2009 1:27)

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Ale klidně to tam objednej však oni si dají už pozor! Mají je také v Compu (čerstvě vybalené z polystyrenoveho platíčka) smile , Tipa sice za 25 ale těch 150 za 6 ks už snad přežiješ...

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Tak sem zkusil dát do emitoru koncovýho trandu odpor 0R22 a nastavil klidovej proud na nějakejch  10-15mA. Na prázdno to tak nějak dorželo, ale když sem to vybudil, tak po chvíli když se zahřály trandy tak se zvýšil klid proud a odpráskly se koncováky. Sem deb*il že sem zatím nedal tranzistor T9 na chladič spolu s koncákama, ale co se dá dělat, když je někdo blbej jako já... a nebo mi ještě známej poradil abych místo odporu R5220R mezi bázema budičů dal tenhle obvůdek: http://i302.photobucket.com/albums/nn11 … 0W_sch.gif  na svorky term. přijdou 4 obyč křemíkové diody v sérii které se dají spolu na chladič. Když se zvýší teplota chladiče, tak to i trochu sníží klidovej proud. 
Jinak KD607 mam ještě náhradní, ale možná seženu ty KD617ky, takže s toho udělam komplementár.

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

To zase bude živná půda pro Sinclaira dělat z toho komplemantár smile

To zapojení neni náhodou Štefan 200W z AR93?

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

jj je to z toho amára 93, akorát tam byla teplotní stabilizace dělaná termistorem mezi bázema budičů myslim. Jinak sem koukal na komplementární verzi:  http://www.sweb.cz/servisdok/sinclair05compl01.jpg  je to skoro to samý, akorát báze KD617(6) je v emitoru budícího trandu T6...

-> Sinclair
Tak sem dal na chladič ten tranzistor BC546B jak si psal ale je to stejný, klidovej proud se pomaloučku zvedá po půl hodině bych zesilovač uškvařil.... Co říkáš na tu teplotní stabilizaci s těma diodama?

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Já už na vás seru, protože konkrétně patt ignorantsky vůbec nečte to, co mu tady píšu. Ty odkráglovaný koncáky jsou trest. Je to vyzkoušený, teplotní stabilizace tak, jak jsem napsal bez problému funguje, máš tam někde problém.

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

No tak sorry, nezlob se. Vim že to musí bejt se mnou k nasrání no, ale já všechny tvoje příspěvky čtu a sem rád za každou radu. Je pravda že tu teplotní stabilizaci jsi mi radil už nazačátku a dělam teprve ted, s tim souhlasim. Chybu tam někde určitě mam, ale tišťák je už tak přeplácanej a stejně to moc dobře nefunguje.
Takže začnu jakoby od začátku, udělam novej lepší tišťák podle výše uvedenému schématu s komplementárními tranzistory, místo T9 dam na chladič BC546B, T1 a T2, T4 a T6, T5 a T7 napáruju, na vstup horní dolní propust a možná k C3 paralně 100n a trimr k R3 pro dorovnání offsetu. Až mi přijdou zenerky, ještě udělam zdroj s proudovou ochanou 2x30V a ochranou proti přehřátí koncového stupně. Takhle to už musí fungovat...

Web

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

A co zkusit třeba tohle? vyšel na to i tišťák v AR85 myslím že v konstrukční příloze. Vtomhle máš i ochranu proti zkratu na výstupu. A jak doporučoval sinclair KCZ vymenit za KC811 nebo 812 by snad taky vyhověl má snad jen větší betu... Změřit ty KF aby snesly 80V.pokud to budeš napájet max 2x35. Já jsem osadil všude KFY které už mám vybrané a zdvojil jsem si konec aby to sneslo můstek.  Jako budiče jsem osadil KD139,140 (nechal jsem si tam možnost osazení i KD337,8 ale to až se budu nudit zkusil bych je vyladit). S napájecím napětím jsem počítal cca 2x22V strídavejch aby to dalo cca 2X30V při zatížení + tedy tvrde trafo 400VA a + tedy dostatečnou filtraci. ( možná že by to sneslo i napajecí napětí vyšší ale já ho nebudu trápit...) takhle v můstku to dá myslím že cca 170-200W tak není co řešit.

(upravil sinclair 31. 12. 2008 22:40)

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Jo, taky se přimlouvám za toho Andrlíka.
http://sweb.cz/servisdok/andr1.doc

Web

(upravil Unregistered 1. 1. 2009 0:54)

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Je ja  tam neposlal ten odkaz! Tak to se mě povedlo!

A jinak Všechno nejlepší do novýho roku a hlavně aď nám to hraje smile

Re: Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Jo tak jo, tohle bude asi monohem lepší, všechny trandíky kromě KC811 mam, AR85 v pc mam taky, takže nebude problém to postavit. Tišťák tam je taky, takže se vyhnu mím výtvorům...

Web

Příspěvky [41 až 55 z 55]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tranzistorový zesilovač-ss napětí na výstupu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£