Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

  • Určení: 2pásmové stojanové reprosoustavy

  • Datum realizace: Září 2008

  • Orientační cena: 11800Sk

  • Technická data: Basreflexová ozvučnice, (šxvxh) 230x390x244mm, Objem 13l, Příkon 80W, Citlivost 86dB, Frekvenční rozsah 45-25000Hz, Impedance 6Ω, Bassreflex Ø42x139mm (44Hz), MDF 19mm

  • Autor: Maxoaudio

  • Další projekty: Domácí kino 5.0 (Beyma)

Úvod
Po zrealizovaní domáceho kina, som nebol spokojný s kvalitou zvuku pri posluchu v režime stereo. Po skúsenostiach s predošlým projektom som sa rozhodol zrealizovat osvedceny projekt, ten som nasiel z rúk autora Tony Gee z Holandska - Mezzo Proteus, konstrukce ozvučnice v pdf zde. V tej istej dobe sa mi podarilo zakupit starsie nehrane menice Seas T25CF001 za 3000Sk a tak som sa pustil do prace. Po komunikacii s autorom mi bol doporuceny basovy menic Seas CA18RNX v 15 litrovej BR ozvucnici. Natrubok som použil doporučený Monacor BR-45TR v cene ca 75Sk. Reprosústava je doplnená receiverom Denon AVR-2805 a prehrávačom DVD-1920. Preto vyslovujem veľkú vďaku za cenné rady od autora a tiež chcem podotknúť, aby prípadné komerčné využitie bolo riešené s predbežným súhlasom autora.

Konstrukce
Menice T25CF001 som mal teda zakupene, ostatne veci, basove meniče CA18RNX a komponenty pre vyhybku, som zakupil u poľského distribútora Polink.

Ako materiál som zvolil dyhovanú 19mm MDF z dôvodu malých skúseností s dyhovaním. Materiál mi narezala menšia košická firma presne podla návrhu. Predná stena je zdvojená, teda 38mm, v zadnej stene je otvor pre bassreflexový nátrubok. Vnútorná konštrukcia je vystužená jedným zebrom. Vsetky casti su lepene natupo disperzným lepidlom a zosvorkované s použitím bukových drievok, aby sa nepoškodila dyha na vonkajsej strane. Celo bolo vyfrézované ručnou hornou frézkou - osadenia pre menice ako aj zrezania vsetkych predných a bočných hrán pod uhlom 45°. Nasledne boli všetky vnútorné časti utesnené silikónom vrátane priestoru okolo bassreflexu. BR bol nalepeny lepidlom Mamut s unosnosťou 25kg/cm². Nakoniec sa skrinky nalakovali matným UV lakom, vhodným pre exteriér. Dyha je v prevedení dub. Rozmery boli nezmenene, vnutorný objem je o cosi vacsi nakolko sa pouzila MDF 19mm a nie 22.

Výhybky
Nevlastním potrebný know-how, takže som sa spoľahol na návrh upravený autorom projektu. Vsetky komponenty mi po bezproblémovej dodávke od fy Polink premeral kamarát, ktorý podľa návrhu zhotovil plošný spoj o rozmeroch, aby sa dala výhybka montovať cez otvor pre basový menič. Za výhybku veľká vďaka.

Montáž
Zhotovenie skriniek vrátane napojenia meničov som vykonal sám, výhybky mi namontoval kamarát. Pouzité sú medené káble s priemerom 2.5mm². Zapojenie je jednoduché, bez bi-wiring, bi-amping, pre svoju potrebu som nevidel dôvod riešiť niečo podobné. Pri montáži na vyplnenie bolo použité 25mm bile rúno zakúpené u fy Dexon, použitie okolo BR a v basovej casti na každú stenu.

Zvuk
Zvuk je super, mám pocit, že sadol naprvýkrát, neplánujem žiadne zmeny. Mne sa veľmi páči, nie je to také bežné bum-bum ako majú inšalované tínedžeri v autách. Zvuk jemný, príjemný, plno detailov a príjemné basy, ktoré nedunia a neomračujú. V kombinácii s mojim AVR je to krásne počúvanie, vo všetkých možných žánroch. Vrelo odporúčam ostatným, projekt nie je technicky náročný a je odladený skúseným a úspešným autorom DIY projektov. Na obývaciu izbu 6x4m ideál.

http://s19.postimg.cc/o3rdofypb/maxoaudio2_01.jpg http://s19.postimg.cc/3xnvpk31r/maxoaudio2_02.jpg http://s19.postimg.cc/sffzdg5m7/maxoaudio2_03.jpg http://s19.postimg.cc/fckcu6fe7/maxoaudio2_04.jpg http://s19.postimg.cc/z8gc9pwfj/maxoaudio2_05.png

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

Tyhle bedýnky se mi moc líbí jak jsou decentní a nenápadné. Jestli tak i hrají jak vypadají, tak je to paráda.
Dávám 1

Web

(upravil dbmax 24. 12. 2008 13:03)

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

Len tá cena je akosi dosť vyššia za také satelity smile inak pekné regálovky.

Web

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

cenu tady nadsazuje hodne lidi, i kdyz tady to zas o tolik neni, mnozi uvadeji jeste vyssi(snad aby je pak mohli za vic prodat...). nejspis je brana cena vejskacu kolik stojej na krame... jinak tohle je takova klasika, myslim, ze to muze hrat hodne dobre

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

cena není vůbec vysoká odpovídá nákladům na výrobu spíš možná stály i trochu víc ....
Hezká truhlařina....

(upravil Benazi 26. 12. 2008 12:37)

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

Cena sedí je to funglovka.Kdyby byly na krámě, cena je daleko vyšší.Pohybuje se v kategorii do 20000 tisíc.Dýha super.

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

Maxo: nejaké navyše foto zo stavby i realizáciu výhybky klidně pošli, mě to zajímá.

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

Hele Maxo... pokud chceš stavět ultimátní projekt a má kontakt s polinkem. Tak postav tu dvojpásmovku co pro ně navrhoval Troels Gravessen (Raidho/Audiotechnology) . Ve dvoupásmovkách už nejde jít dál.

(upravil kyselym 27. 12. 2008 23:41)

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

myslim ze ti pistole odpovi (pokud vubec) asi takhle : neo8 je zbytecne velka, neo3 by sla(ale jeji faceplate ma 130mm!), RBT-95 od monacoru nevim(asi by sla, ale nedelal bych to) a uplne dobre by k tomu sedla DT-80 od monacoru. edit: jak kvalitou tak cenou v navaznosti na slozitost vyhybky

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

asi tak....!

jo a chceš si hrát , a nebo postavit pro jednou excelentní dvoupásmovku ?

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

A koho sere faceplate od NEO3? NA tom nic neni vyžvejkat do kusu 2mm plechu pár direk, ne? smile Když je někdo lempl jako já, tak si to nechá říznout na laseru.

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

a kdopak ti to navrhne ?? a myslíš že to nebude nakonec dražší než kdybys koupil ten kit od troelse co prodává Jantzen (polink)?

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

Ahoj, kto ma zaujem stavbu zopakovat viem poslat simulacku a navrh vyhybky kde je charakteristika este vylepsena a vyhybka upravena - priamo od Troelsa, Dansko.

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

pistole, jestli to bylo na mě, tak už mám faceplaty doma řízlý, už jen nalakovat.

(upravil Maxoaudio 2. 2. 2010 19:26)

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

Pánové: Pripájam update výhybky, ktorý vznikol po konzultácii s Troels Gravessen a porovnanie charakteristiky jeho návrhu - vpravo s povodnym navrhom. Výhybku plánujem meniť v únoru 2010, podelím sa potom s dojmom, či sa výmena oplatí.

http://audioweb.cz/uploads/thumbs/1519_vyhybka_new_troels_ca18rnxt25_v1.gif

(upravil Maxoaudio 15. 2. 2010 19:33)

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

Tak hlasim sa po zmene výhybky. Stojí za to, takže poprosim aj admina aby tuto novu vyhybku pridal na text projektu. Zvuk vylepseny, stredy krasne. Troels vie co robi. Vdaka. Posielam nejake foto vyhybky pred-vlavo a po-vpravo.



http://audioweb.cz/uploads/thumbs/1519_dsc_0064.jpg

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

nemám nic proti tobě,ale co si to tam měl za výhybku ,ten výškač musí mit určitě po smrti.

Re: Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

ale ne - pokud ty vejšky nebyly nějak křáplý před tím tak by to měly vydržet , ale fakt je ten, že ta vxle byla fakt dost děsná smile to zas ano....

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » Maxoaudio (Seas CA18RNX a T25CF001)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£