Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dilema - jaký zesík, repro...

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 107]

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

No většinou pokojík - takže to pojede na nepatrný výkon. A občas "gardenparty" a tam už to bude asi vostřejší provoz.

(upravil lotrpotr 1. 6. 2007 21:41)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Ted nevím v jaké souvislosti to tu kdo psal: tohle jako chtít autem orat pole, jako jde to ale jak to vypadá  smile

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Ne orat pole, ale tahat škodárnou dříví z lesa smile

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Joooo STKáčko na 15" profík hmmm ...  To abych napsal na prodance co to tam prodávaj za šme a ať začnou nakupovat ve velkým STK ne? smile

(upravil opamp 2. 6. 2007 7:49)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Osobně, než STK bych tam prubnul to LM. Aspoň to je "definovaně blbý", víš co od toho můžeš čekat a pokud se dočkáš nějakýho překvapení, tak příjemnýho. A má to nekompromisně řešený ochrany, takže se dá počítat se slušnou spolehlivostí. Přídavnou ochranu proti ss napětí na výstupu bych použil v případě, že budeš s napájením hodně blízko horní povolený hranice smile Jinak věřím, že není třeba. Mimochodem LM3886TF z GESu jsou pravděpodobně originály nebo aspoň mají jejich vlastnosti. Aspoň těch 5 kusů, co jsem tam v rozmezí 3 let kupoval já.

Jinak samozřejmě na opravdový hraní nějakej ten Aldax. Na spodky SPV, na středy, výšky nebo full-range radši SPM (jiná topologie -> vyšší rychlost, nižší zkreslení). Ale i to SPV hraje full-range moc hezky.

Web

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

A jak pokračuješ Ondřeji s laděním toho mosfetu ? Nějaký pokrok ?

(upravil opamp 2. 6. 2007 8:01)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Jé, díky za dotaz!

Leží to v práci v šupliku a čeká na správný čas. Vymejšlím nějakou chybovou korekci, ale jinou než je v DPA, aby to nebyl úplnej plagiát smile Zatím se mi moc nedaří sad

Jinak to je skoro hotový, s těma 3u3 už to nekmitá ani nehoří.

Web

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Mrkni na mail...

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

K zesilovačům s hybridy bych podotkl jen tolik, že volně prodávané kusy už se prakticky nevyskytují v originálech, tj. výroby SANYO. SANYO dodává HIO jen pro prvovýrobu, servisní náhrady dělá několik OEM výrobců a dokonce jedna firma zde v ČR. Kvalita a spolehlivost je značně nižší, než u originálů, vyskytly se i případy, kdy u STK4050 lítal klidový proud s napájecím napětím-čili evidentně omrdaná struktura, k tomu navíc diferák nebyl krmený ze zdroje proudu, ale asi opřený přes odpor o šínu, protože to mělo nezávisle na druhu desky úžasný brum 100Hz.
S dalšími byly taky potíže /řada STK465/, nulový klidový proud, hrozné, slyšitelné zkreslení atd. Celkově nemám jako servisák s hybridy dobré zkušenosti počínaje rokem cca 1999, kdy se sem začaly tahat ty pajcovaný šmejdy. Do té doby zde totiž byly k dostání sice šíleně drahé, ale originální HIO.
Tlak zákazníků na cenu v podstatě vyprovokoval situaci, která je s HIO dnes.

A je to prakticky totéž, o co se Dingo snaží - postavit výkonný, spolehlivý a kvalitní zesilovač nejlépe skoro zadarmo. To nejde.

Pokud potřebuješ cca 100W/8ohm, kup si stavebnici SPV250P, ta při jmenovitém nap. napětí odevzdá kolem 130-150W/8ohm podle tvrdosti zdroje. Je to komplet na jedné desce s ochranami a zdrojem. Není třeba nic řešit a drátovat, spojovat kýble a dělat další píčoviny, o kterých se v předešlých příspěvcích zmiňuješ. Spojovat sério-paralelně kýble jen proto, že jsou zadarmo, je ta největší hovadina.
To samý stavět zesilovač na míru k trafáku, protože ho mám.
Odjakživa se to dělá opačně...
Anebo si postav Leach, návod je na stránce Aldaxu pod tlačítkem Leachset.

Web

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

To víš Leoši, odvěká touha bastlířů uplést z hovna bič - jen je nechej, potřebujou si nabít držku....

(upravil sinclair 2. 6. 2007 12:37)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Upleteš, ale nezapráskáš smile A když to zkusíš, celého Tě to vosere smile

Web

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

No já mám ještě STK3152-III kupoval jsem ho někdy v letech 97-99 ale nepamatuju si to přesně. Stál mě tehdy kolem 600,-.
datasheet:
http://www.datasheet4u.com/download.php?id=504429
http://www.datasheetcatalog.com/datashe … 3152.shtml

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Nechápu proč se nevysereš na nějaké STK sice ušetříš ale jestli to budeš chtít pouštět na garden párty tak to není to pravé ořechové. A ty STK se moc dobře s 15" nepoperou. Já mám doma v zesíku STKáčko a nehraje špatně ale je to na menší soustavy tak 10" už je tak tak ...
Dej Aldax nebo DPA nebo Leach jak lidi radí. Bude ti to hrát parádně a vydrží to dluoho. Ale jinak chápu že chceš za málo peněz hodně muzíky smile

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

lotrpotr napsal:

Co to tam Redyuri píšeš za haluze "ak to nie sú vysokocitlivé sústavy (>95dB/W.m) tak stačí aj verzia SPV100P"
to jako SPV100P na reprosoustavu  96dB/W stačí a SPV100P215+ už ne?  smile A ikdyby jsi to napsal obráceně je to pěkná skoro kravina.

niekto na fóre alebo tuším sám sinclair spomínal rozdiel medz 4,7mF filtráciou a 10mF filtráciou, že niaky majiteľ SPV100P (4,7uF verzia) má počuteľný brum, ak sa dá tesne pre dmembránu reprosústavy ucho. toto ale u mň 10mF veria nerobí, ak je na vstupe nula, na výstupe je nula....

Web

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Si neumíte vypočítat kapacitu kyblíku pro daný zdroj? big_smile

(upravil sinclair 2. 6. 2007 22:23)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

A nakonec se ukázalo, že ten slabý brum u verze s 4,7G kondy nezpůsoboval sám zesilovač, ale samostatná EI zalitá tráfka pro napájení ochran. Měly rozptyl jak prase.

Karlos, začínáš nějak moc moudřet smile

Web

(upravil Karlos 2. 6. 2007 22:31)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

sinclair, no už bylo na čase ne ? smile IMHO to bude tím že dělám závěrečné a když v pátek na písemných popsal 4 stránky jen výpočtama, pro návrh obyč zdroje. Tak snad vím něco aj o tom, jakej kýbl tam napasovat smile

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

No tak schválně! Šup sem s tím, a v dynamickým režimu! Hybaj!

Web

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Že sem vůbec se ozval, zase dostanu zjebáno. Takže C = Imax/[2f*(Umax-Umin)]

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Tím Umax-Umin se myslí přípustný zvlnění?

Web

Příspěvky [21 až 40 z 107]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dilema - jaký zesík, repro...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£