Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » repro do subiku

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: repro do subiku

Premyslam som co za repro pouzijem a ako prve ma napadlo 6614 v uzavretej 30litrov ale neskor ma napadli este ine varianty, cenovo by som to chcel za cca 1000Sk za repro...skusal som co ma napadlo a zatial vyslo cosi taketo a neviem sa rozhodnut medzi tymito dvoma:

Visaton W200S 4 Ohm www.visaton.cz (link sa nedal skopirovat nvm preco ale nechcel fungovat)
Zetag 10" http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=226

Objemovo som to chcel okolo 35litrov

Ten Visaton sa mi dost paci lebo su u nom udane vsetky parametre a tym padom sa do da dobre naladit, pekne to vychadza pri 35litrovom bassreflexe naladenom na 40Hz.
Ten Zetag som sice nepocul ale cosi mi vravi ze by mohol by este lepsi ale neviem to velmi vyladit...ten reprak som videl na zivo a vyzera to byt pekny kusok a je dost lacny je po zlave za 1500Sk... ked som ho drzal v ruke malo to tak cez 5kg, liaty kos, priemer magnetu cca okolo 16cm mozno viac, siroke polove nastavce a premer cievky ma zaskocil, len pri pohlade zboku na kos repraku to vizualne vyzera na 2,5-3" priemer cievky no a membrana je uchytena na gume a vychylku to vyzera ze ma tiez dobru ale neviem no... Co by bolo lepsie podla vas ?

O vykon mi nejde, bude to krmene aj tak len 32W zosikom...idem mi skor o kvalitu a hlbku ako o hlasitost.

Dik za rady.

Re: repro do subiku

Podle mě jednoznačně Visaton. Okopíroval bych sub s tímhle reprem o nich a o nějaký Zetag bych se nestaral...

Re: repro do subiku

tjn este rpave pozeram ze medzi W200S a W250S velky rozdiel v cene nie je takze rovno pojdem do tej W250tky takze som zvedavy co z toho bude akurat sa neviem rozhodnut ci to urobit ze repro smerom do zeme alebo priamovyzarujucuo alebo ako to sa este uvidi... s tou W250S by to malo este vyssiu citlivost a slo a trosku hlbsie a aj magnet ma vacsi aj cievku... smile takze je rozhodnute smile

Re: repro do subiku

Do  W 250 S bych se nehrnul, půjde ti o nějaký Hz níž , ale aby to ustála místnost a trošku jsi to vybudil. Taky aby ti ho kontroloval zesilovač a zbytečně  ti nezkresloval. Ty basy  jsou neskutečně "žravý" Už jsem to tu četl, okopíroval bych jejich subík z orig. stránek

Re: repro do subiku

Mozno casom tam dorobim nejake SPV100 alebo nieco take, trafo doma mam nejake zvysne takze by sa to dalo zbuchat za bakatel big_smile uvidim este no...

Re: repro do subiku

Možná si to už nepamatuju správně, je to nějakou dobu zpátky co jsem se zajímal o Visatony a W250S v simulacích nevycházel dobře. Myslím že to dělalo hrby jako ARN a nedalo se to dostat dolů v rozumně malé bedně. Ten W200S se mi zdál lepší.

Kdyžtak mě opravte, jestli to tak není. Myslím že Michal se ve Visatonech vyzná...

Re: repro do subiku

No ked som to simuloval tak ano W200S a W250S vyjdu na rovnako(rozdiel do 2Hz) hlboko pricom ten 250 potrebuje podstatne vacsi objem, jedina vyhoda je len to ze oproti 200vke ma vyssiu citlivost ale uhra to iste len hlasnejsie, pricom hlbsie nejako vyrazne nejde... v simulacii to vychadza takto: pri 1W zahra W200S v 30l, br ladene na 38Hz zahra = 50Hz na 87,8dB, 40Hz na 85,6dB, 30Hz na 78dB
no a W250S zahra pri 1W v 55litrovej bedni, br ladene na tiez 38Hz takto = 50Hz na 90,5dB, 40Hz na 87,5dB, 30Hz na 81dB

Rodiel je dany asi tak jedine tym objemom a plochou membrany... inak ked som simuloval to W250S tak som pozrel na vychylku membrany pri max vykone(tjn 100W) a vyzera to celkom obstojne, maximalny peak pred frekvenciou ladenia br je na frekvencii 58Hz kde je vychylka 7mm, tych 7 milimetrov znamena asi +-7mm , ze ? Visaton uvadza maximalnu vychylku toho basaciku na 14mm takze by to mohlo sediet...

Re: repro do subiku

WxxxS neznam... sad

Re: repro do subiku

Wili ,je to tak jak píšeš. Stavím taky sub.W200S do 40 litrů.I když má menší citlivost.V originál tištěném katalogu mají uvedenou rezonanční frekvenci u 4 ohm 29 Hz a u 8 ohmové verze 30 Hz.

Re: repro do subiku

Ak by som casom niekedy chcel namiesto kina, pouzivat ho v izbe na hudbu ake satelity by boli k tomu subiku vhodne ? nejake male dvojpasmo by sa hodilo, premyslam ci dve bednicky s arn116-10 + arv078 stacilo by to? Alebo bolo by potrebne nieco silnejsie ?

Re: repro do subiku

Podle mě ta Visatoní výchylka je nějaká Xlim, nebo tak něco. Při těch délkách cívek takhle velký lineární výchylky? Taková W200S má 20mm, což přece není možný aby +- bylo 10mm...

Re: repro do subiku

Neni to linearni xmax podle te poucky "aby civka vyplnovala celou mezeru".

Re: repro do subiku

uau tak uz som postavil ten subac s tou W250S a je to fakt husty repracik, netusil som ze bude hrat az tak pekne, ide hlboko, a to dost, no proste jedna basen big_smile a basy presne, nic rozmazane ani podobne, spokojnost maximalna smile V hudbe aj v tych najsialenejsich auto-tunerskych pesnickach kde su len low frekvencie tak to ide ako by s nechumelilo, vo filme ked dupne dinosaurus, tak dupne aj u mna doma ale nie proste silno nahlas a tlakovo ale decentne, presne a hlboko, no krasa big_smile

Re: repro do subiku

x max u visatonu v poho, kámoš má Vib extra 2  s WS 26 hustý zvuk.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » repro do subiku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£