Téma: zosilovač v triede B

zdar neviem niekto jak pridať do toho zosilovača este nejake vykonove tranzistory??
skusal som to zo zvedavosti jak to hraje a celkom dobre, skusal som pridať este vykonove tranzistory na vystup ale neslo to.
celkom to fajne hraje pri 12V to sa da použiť na prenosne zosilovače a to by sa mi hodilo.a tie BCčka sa hreju jak šalene ja som mal KC238 a 308.

schema:
http://www.svetelektro.com/modules.php? … amp;id=891

(upravil sinclair 28. 11. 2008 19:39)

Re: zosilovač v triede B

To je zapojení, které se nehodí na výkony větší, než cca 1W. Jestli chceš u tohoto zapojení větší výkon, vyměň koncové tranzistory za KF507/517 nebo BD139/140. Nezvedej ale napájení nad 12V. Místo trimru by měl být termistor cca 100ohm a k němu paralelně ten trimr. Trimrem pak nastavíš klidový proud, měřený v + pólu napájení na cca 20mA.

Web

Re: zosilovač v triede B

a este sinclair jedna vec jaku funkiu ma ten trimer M15 na vystupe?
a ako nemyslel som poviemienať tranzsitory za silnejsie ale nejak tam doplniť nejake BDčka za silnejsie a aby tie koncove T3 a T4 budili tie silnejsie dik.ja už to dajak doštelujem len neviem jak ich tam pozapajať mam to prave rozrobene na skusobnom poli.
len nechapem prečo nemože isť viac ako na 12V lebo vsimol som si že ked to napajam 12Vtak to hra trochu lepsie ako ked to napajam 14,4V (max.vyst. napetie na mojom zdroji smile )