(upravil Glatz 25. 5. 2007 17:11)

Téma: Harmánek

Hehe kluci. Jsem šťastnej jako malá blecha. Dnes mi do práce přivezlo PPL poslední kousek audio řetězce. Je to Harman/Kardon. Doma testnu se Seasama a Magnatem a pak poreferuju. Měření ale nebude. Jedině až se nějakej Ostravák konečně hece zbastlit ten mikrofon jak se slibovalo na minulém webu. smile

Web

Re: Harmánek

jakej typ?

Re: Harmánek

Nooo, tk je to AVR 132, ale i tak mi to doma luxusně zvučí na -25 dB a i tak je to docela nahlas. Maximálku jsem si zkusil +10 dB a jako moooc psycho. Třepaly se mi vytríny a podobně. Přece jen zvučím na 6 Ohm a ne na 8 jak chce Harman a tak je to více nahlas smile

Web

Re: Harmánek

stejně by mě zajímalo, proč má harmam tu stupnici do +10dB a ne jen do 0dB? na mým HK970 jsem měl nejvíc 0dB, s tim, že  na kompu mam nastaveno -6dB (3 foobar + 3 zvukovka) a měl jsem strach o repra. já hraju na -40dB.

(upravil Glatz 26. 5. 2007 10:10)

Re: Harmánek

Ono to nemá do plus 10 ale do lus myslím 30 nebo tak nějak. kdyby to mělo do lus 10 tak sem ho spálil protože Seasy jsou šestiohmové. Padron, vyjádřil jsem se špatně smile ale nevěřil bych v životě že ty seasy jsou tak boží. normálně jsem trochu zariskoval a zkusil co snesou. membrána lítala jak ztřeštěná a to to mám v closed ozvučnici. no lítala sem a tam a žádné skreslení. až když se dostala mimi xmax tak o něco narážela lol za ty ozvučnice se musím pochválit protože i když už to bylo na max tak chvění ozvučnice bylo skoro nulové. možná je to i čedičovou vatou co tam mám. tu jsem ukradl tatíkovy ze starých bedýnek lol
ale mě by spíš zase zajímalo proč je tam vůbec nějaké plus a mínus. dyť to může mít stupnici třeba od nuly do 100 jako klasicky 100%. těch plus deset jsem si dovolil z CD. pak už mi cestovaly skříně cem a tam, otevíraly a zavíraly se mi vytríny, sousedi už nabíjeli brokovnice ... big_smile z PC je to trochu jinak, protože je tam slabší signál. tam to už jelo na max lol zvukovku mám na základní desce. měl jsem nějakého thrusta od někoho zdejšího na amplionu lae ta se jaksik samovolně pokazila. až si vzpomenu kdo to byl tak mu pošlu anthrax big_smile
Jinak dnes to hodlám všechno po práci dokončit a pak to pošlu antoniovi s krátkým slohovým útvarem aby to dal na web. Respektive. chtěl bych ho poprosit jestli by nebyl tak hodný ... tongue

Web

Re: Harmánek

Muj harman má stupnici od -80 do +10db a zvládá v pohodě čtyřohmový bedny. Seas jsou jedny z nej repro tak se neni čemu divit wink

Re: Harmánek

Ten marantz měl také dělenou stupnici -80 - +18.Těžko říct proč to tak dělaj.Teď  jsem vychytal onkyo integru tx-nr900e a tam si to můžeš nastavit jak je  libo. Super že se ti líbí a myslím že i lépe zahraje než ten marantz...
zkoušel jsi dát ňáký poslech( myslím jako prozkoumání prostoru, detailů atd. ..)

Re: Harmánek

A co třeba tak, že při těch 0dB jde do zátěže 1W při předepsané vstupní citlivosti. Při plus 18dB by to potom bylo 63W atd..

Re: Harmánek

No to je různý kámoš na kinu to dá na -3dB  a třese se mu barák a má to do +20

Re: Harmánek

0db by mělo odpovídat skutečný hlasitosti. Nejde to někde nastavit podle citlivosti beden?

Re: Harmánek

já si myslim to myslim takhle:  pokud jde do zesu linkovej výstup (cca 0,7V ef) tak by při 0dB měl jít do beden max udávaný výkon (u mě teba 80W/kanál)

Re: Harmánek

já si myslim že to je tak, že 0db je hlasitost odpovídající skutečnosti. (DVD mají normovanou hlasitost, všechny by měly bejt stejně hlasitý, i když dabovaný stopy to často nedodržujou.) K čemu by jako mělo bejt možnost hnát zes desítky dB přes limitaci, to mi řekni?

(upravil Glatz 29. 5. 2007 20:38)

Re: Harmánek

Ale tohle je fpiči. Odpálil jsem si před chvílí zesilovač na subwoofer. Nejhorší je že nevím ani jak se to stalo. Snad nějaké kovové smítko. Ještě že tam mám ochrany. Z repráku se ozvala rána jako z děla. smile Takže dokončení projektu se odsouvá z nedostatku času na neurčito sad

Web

Re: Harmánek

A co že ti to vlastně bouchlo?

Re: Harmánek

hele tak to je zvláštní shoda... já dneska ráno zapnul SPV250 a záblesk a rána... po chvíli hledání jsem zjistil, že nějaká špona kdovíodkud šlusla přívody od grece do zdroje... nicméně závada se samoodstranila (trafo si jen brouklo, špona shořela a jede se dál)... ale odskočil jsem od toho docela daleko, jak jsem se lekl smile

Web

(upravil Glatz 30. 5. 2007 8:51)

Re: Harmánek

no já se lekl taky. ale dál se nejede. ochrany mi shořely. budu to muset poslat konstruktérovi. sad reprák ale jede. už jsem to testnul baterkou smile

Web

Re: Harmánek

To máš štěstí, že reprák vydržel  wink

Web

(upravil Glatz 31. 5. 2007 8:03)

Re: Harmánek

Ten vydrží věcí. smile Ale jen tak zahodit deset tauznů by mě docela nasralo no sad

Web

Re: Harmánek

Jo špony... Vzhledem k tomu, jak jsem konec ke svému subu zprasil (mechanicky) tak během práce jsem to měl celé obalené lepicí páskou a špony jsem tam hledal a pro jistotu vymetal snad hodinu.