(upravil jik 13. 11. 2008 10:32)

Téma: Externí dekódér DTS 5.1

Měl bych prosbu, existuje nějaká krabička nebo lépe stavebnice dekódéru 5.1, který by obsahoval optický digitální vstup/5+1 analogových výstupů?

Nebo se vyskytují výhradně jako pevná součást některých DVD přehrávačů/rekordérů a AV receiverů? Na trhu je spousta různých všelijakých pi..vin, ale na tuhle, myslím si, užitečnou věc jsem nenarazil.

Dík.

Re: Externí dekódér DTS 5.1

Myslím že creative něco dělal.

Re: Externí dekódér DTS 5.1

jojo měl to creative. taky jsem to dřív chtěl.

Web

Re: Externí dekódér DTS 5.1

Není to tohle:  DDTS-100 ?

Re: Externí dekódér DTS 5.1

jo.

Web

Re: Externí dekódér DTS 5.1

Tak zatím díky, naivně jsem si myslel, že situace na trhu je v tomto ohledu příznivější. Celkem dost to kontrastuje všeobecně s nabídkou různých jiných vymožeností, které na trhu běžně jsou. Kdyby jste někde něco objevili, třeba stavebnici, tak prosím dejte vědět.

Re: Externí dekódér DTS 5.1

K čemu to vlastně potřebuješ?

Re: Externí dekódér DTS 5.1

Proč by to prodávali samostatně, když ti to můžou prodat v hezké kastli dokupy s šesti zesilovači...

Web

(upravil Zorg 14. 11. 2008 15:07)

Re: Externí dekódér DTS 5.1

On je to čistě jen preamp. Slyšel jsem to hrát na 6ti LMkách a celkem to šlo, ale zázraky bych od toho nečekal. Podle mě by vyšlo ve finále levnějš pořídit nějaký receiver z bazaru, nejlépe s preouty.
Zase jiku si to vem tak, aby to za něco stálo, musí tam být 6x pořádný DAC, analogová část, dekodér, atd., to nikdy nebude jen obyčejná krabička, aby to za něco stálo. Já chci taky multich preamp a dokonce i v mojí milovaný Integře 9.8 jsou ojeby, levné operáky (asi 60ks smile). Halt asi ani $2k dneska neni žádná míra...

EDIT: sinclaire, už jsi měl v pazourách NAD T175?

Re: Externí dekódér DTS 5.1

Měl, proč? Na servis ne, jen jsem přeinstalovával firmware, u prvních pár set kusů byl na hovno.

Web

(upravil Zorg 15. 11. 2008 11:14)

Re: Externí dekódér DTS 5.1

No zajímal by mě tvůj názor na něj, pokud sis s tím víc hrál, třeba pokud to srovnáš s nějakým mainstream receiverem, co je uvnitř atd., jestli stojí za to mít na DK preamp a konce nebo je to víceméně jedno, jestli receiver s preoutama nebo multich. předzes...

Re: Externí dekódér DTS 5.1

Mě jde jenom o to, že můj stávající DVD přehrávač má pouze analogový LR OUT a zatím funguje, tak proč ho vyhazovat a kupovat jiný. Prostě tenkrát když jsem ho kupoval, jsem na takový kápl. Teď má 5.1 výstup každý druhý, ale "využity" je mají tak, že dětem pouštějí kreslené filmy přes repráček v televizi, důchodci monofonní válečné dokumenty atd. A já, který bych tyto výstupy využil, je prostě nemám. A další důvod je, že až budu třeba někdy vybírat DVD recorder, byla by větší volnost při výběru, protože ani ty 5.1 OUT nemají všechy. A receiver nevlastním. Sice patřím do skupiny lidí, kteří vyznávají v muzice poslech přes dvoukanálové stereo, ale taky bych chtěl filmy pouštět přes 5.1. To je veškerý důvod. U mě opravdu nejde o žádný upgrade kvality oproti stávajícímu 5.1, jak by se z thredu dalo čekat, ale o skutečnost vůbec si 5.1 pustit. A právě proto jsem si mylně myslel, že samostatný dekóder je poněkud běžnější a dostupnější.

Re: Externí dekódér DTS 5.1

som minule chcel kúpiť DVD palyer čo vie aj divixy a zároveň má 5.1 výstup... chcel som značku..nemožné, kúpiť som musel sencor či emgeton či čo to máme.... philips to už také nevyrába hmm

Web

Re: Externí dekódér DTS 5.1

Jik:
Na dekodér se vyprdni... kup si laciný multiformátový DVD kerý má 5.1 výstup v analogu... vyjde tě to levněji ...

Není co dodávat...

Re: Externí dekódér DTS 5.1

redyuri napsal:

som minule chcel kúpiť DVD palyer čo vie aj divixy a zároveň má 5.1 výstup... chcel som značku..nemožné, kúpiť som musel sencor či emgeton či čo to máme.... philips to už také nevyrába hmm

Treba Ferguson D-780HX jeste snad je a ma analog 5.1 out, podpora divx v pohode

Re: Externí dekódér DTS 5.1

Dawsoo, Pumpa a jiní: Jasně, to je taky řešení, zvláště při dnešních až nepochopitelných cenách snadno realizovatelné, ikdyž člověk musí už trošku víc hledat, u laciných DVD playerů se stává analogový out 5.1 pomalu vzácností.

Ale ještě bych se Vás zeptal na jednu věc. Když má AV receiver dekódér DD II a DTS, je to to, co je potřeba k dekódování zvuku na poctivých 5.1? Trochu mě uvádí do rozpaků ta římská II za DD. Jinými slovy - když takový receiver spojím s obyčejným DVD přehrávačem třeba optickým nebo koaxiálním kabelem, dočkám se kýženého rozsvícení displaye přítomnosti 5.1 kanálového zvuku a z reproduktorů uslyším naprosto oddělené zvukové stopy? A ne třeba nějaký přiblblý dolby surround? Fakt bych se takhle blbě neptal, kdybych tomu rozuměl, ale já rozumím akorát tomu, co se děje od vstupního analogového cinche po reproduktor smile . Ale v oblasti těch různých digitálních formátů jsem fakt lama.

Re: Externí dekódér DTS 5.1

DD II neznám, DD je Dolby Digital. ProLogic byly verze II a IIx, ale pořád je prostorová informace zakódovaná ve stereo signálu, takže DD bude vždy lepší. Jakmile to umí DTS, tak bych se nebál, spíš jak moc ojeb to bude celkově za takovou cenu...