Téma: Dvoupásmo Beyma 6B30/P a T-2030

Tak mi konečně dorazily od Antonia a Jiřího repráčky a teď hurá do konstrukce. Na celém fóru sem našel jen jedinej projekt s timhle midwoofrem a ten byl do uzavřený bedny. Výrobce doporučuje bassreflex, co bude lepší? Ventilovaná bedna mi vychází na 25L a nátrubek 60x80mm. Neni to moc velký? No a jak s výhybkou, co bude rozumnej kompromis mezi výkonem a kvalitou? 2.800 - 3000Hz? Díky za každej rozum!

Re: Dvoupásmo Beyma 6B30/P a T-2030

Ani ne, v basreflexu to nějaký objem potřebuje a já udělal uzavřenou právě proto, aby to bylo relativně malé. No a k výhybce ti leda tak popřeju hodně štěstí, to bude chtít docela kouzelnickej výkon. Nejsem si jistý, jak nízko lze beztrestně pustit tu T2030, ale děl to maximálně na 2500Hz možná i níž, ale zase ta výška má rezonanci jak kráva a já si nejsem jistý, jestli kolem 2k už třeba nějak nepříjemně nekreslí. V zatižitelnosti problém nebude, beztak ji budeš dost tlumit. Mám tu jednu a chystám se pomalu na měření, takže snad brzy dám do placu něco smysluplného. Ta 6B30/P má každopádně bordel kolem 4kHz obvyklej pro tenhle rozměr. Fakticky ta chára celkem odpovídá datasheetu, jen člověk nesmí zapomenout, že ten graf od Beymy má 100dB měřítko smile

Re: Dvoupásmo Beyma 6B30/P a T-2030

No jo, útlum vejšky. Bude stačit -6db?