Téma: Skytec PRO600

zdravim, tento zesilovac sem dostal zadarmo stim ze je v poradku, ale nebyl, byl skratovany gratzuv mustek KBPC3510 ( nahrazeno 4* KY 715 ), elity 2* 6,8 mF v poradku, VU metry trvale sviti, zdroj pro ne se prehrival, vyreseno tim ze se VU metry odpojily od napajeni. do zdroje sem si k stavajicim 2* 6,8 mF pridal 2* 18,8 mF. toroidni trafo by melo mit zhruba 250 VA ( sekundarni vinuti 35-0-35 V /3.5 A  + 15V / 0.8 A ). 
zesilovac by mel udajne davat 2* 120 W RMS do 4 ohmuch , ale ma to debilne vyreseny chlazeni, to musim dat do kupy, a navic to je uplne bez ochran, ma to jen opozdeny pripojeni repro, no ale proc to sem pisi, mel nekdo s timto srotem tu cest ( Sinclair ) ?
momentalne ho pouzivam jako zesilovac pro subbassy s predrazenou aktivni vyhybkou ( jeden 4 ohm a druhy 8 ohm - 4 ohm ma tvrdy bass ktery pry udajne uspava smile a 8 ohmovy ma bass mekky - dohromady se sqvele doplnuji )  , napadaji nekoho nejake pozitivni napady jak ho vylepsit? treba vymenit za propojku vystupni civku pro dosazeni vetsiho DF apod. ? ( zesilovac bude slouzit doma vyhradne pro pohon subbasu, nikoliv satelitu )

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Skytec PRO600

Tak výstupní cívka je tam z určitého důvodu (práce zesilovače do komplexní zátěže?), proto bych jí tam radši nechal. Transformátor je dle mého názoru příliš "měkký" pro nabití takové obrovské kapacity. Nechceš sem dát aspoň fotku toho zesu zevnitř? Takhle vlastně ani nevíme, o co jde.

Re: Skytec PRO600

bohuzel momentalne nemam jak tu fotku poslat, rozbila se mi ctecka karet ( fota mam na pametovce v mobilu ), takze fotky nebudou, kazdopadne bych sem mohl zitra napsat oznaceni koncovych trazistoru,  uz od pohledu se to zda byt pofiderni, proto sem psal zda o nem nekdo neco nevi, popr. by nekdo nemel treba schema zapojeni ? pokud to vyjde tak jeste dnes sem dam oznaceni tech trandu ale bude to az vecer , ted mam doma navstevu.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Skytec PRO600

Vylepšit... že bys od toho odmontoval gumový nožičky a použil je na stavbu pořádného zesilovače, a zbytek raději zahodil ?

Web

Re: Skytec PRO600

Sendy: je pravda ze nad podobnou otazkou sem uvazoval, vykonove tam je trafo pro dve sps50 , ale bohuzel napetove nevyhovuje, pro stovku by napetove trasformator vyhovoval ale ja potrebuju 2 zesiky ( nemam penize abych si udelal poradny subac na ktery by my stacil jeden zesik ) takze premyslim o vymene polovodicu ( pokud by byly na  3,14cu ), mozna chlazeni a hlavne kondy co sou na desce konce, ty ve zdroji sou OK. pro me neni " umeni " postavit novy zesilovac, to zvladne kazdy, ale stary predelat tak aby byl lepsi a to je to co se mi libi, je mi jasny ze pokud tam je blbej navrh tak stim nic nesvedu a je pravda ze nemam osklivoskop abych si stim doazal opravdu vyhrat, ale uz pracuju na tom abych ho mel, abych se moh konecne pustit do neceho poradneho a slozitejsiho.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Skytec PRO600

Nevím jestli tady z někoho vytáhneš nějaký moudra na toto téma. To co ty chceš slyšet, je totiž dost drahý Know How. Navíc takhle na dálku se takové věci řešit nedaj.

Re: Skytec PRO600

Tuším že snad Little se něčím podobným již zabýval, výměna polovodičů apod., ale  nechci experimentovat dokud nebudu mit osciloskopův přístroj.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Skytec PRO600

Pochybuju že by ten zesáík někdo odtud kdy viděl zvenku a natož pak zevnitř. Schema od něj také nebude a jak je uvnitř oprovedný rovněž nevíme. Označení osazených polovodičů sice něco málo může napovědět ale pořád ještě ne tolik aby se z toho dalo cokoliv vydedukovat. Zkus nejdřáív nějak pořešit ty fotky i když je předem jasné že z mobilu budou asi tak jako tak nahouby. Záleží také jak si zdatný fotograf. Teprve pak má smysl se bavit dál. Počítel ale s tím že se dozvíš že když to nebude mít dotyčný ten stroj na stole tak s tím těžko pohne. Hlavně se v tom nehrab pokud nebudeš naprosto přesně vědět co a proč děláš a co to může způsobit. Nadělá se tím zpravidla méně škody než při bezhlavém pokusničení.

A ještě něco - Littla si si zrovna jako vhodného pomocníka moc dobře nevybral. Je sice pravda že nějaké laborace s polovodiči dělal (například pokusné proměny v celovodiče nebo naopak nevodiče) ale k výsledkům jeho práce bych se tu nerad znovu vracel a myslím že on by z toho také jistě neměl radost.

Re: Skytec PRO600

Máš pravdu Thalete, proto jsem se polovodičům radši vyhnul. Bezmyšlenkovitá výměna něčeho za nějaký jiný kus opravdu nikam nevede, možná tak do křemíkového nebe. smile

Re: Skytec PRO600

Jestli je to ten zesilovač, co ho pod označením Wangine PRO600 prodával za hříšné peníze kdysi i Conrad, tak s tím se ledacos dělat dá. Ty filtrační kapacity jsi tam pověsil úplně na hovno, docela si dovedu představit, jak někdo místo obyčejného a za pár korun běžně dostupného KBPC35 prasí čtyři KY...

Web

Re: Skytec PRO600

Tak sem to rozhodil, v konci jsou tranzistory Toshiba A1941 a C5198, každý po 4 kusech.

zde sou jejich datashity:

2SA1941 : http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- … asheet.pdf
2SC5198 : http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- … asheet.pdf

jako budiče jsou použity A940 a C2073, našel jsem akorát toshibácké typy z řad 2SA940 a 2SC2073, tyhle na sobě nemají nápis toshiba jako ty výkonové ale mají tam písmenko F.   2 a 2 jsou přišroubované k chladiči, další 2 a 2 jsou bez jakýchkoli chladičů na DPS, na ní jsou jestě kondenzátory malých kapacit značky  " Jakec " 105 stupňové typy.

datashity na toshibácké typy:

2SA940  :  http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- … asheet.pdf                   
2SC2073 : http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- … asheet.pdf

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Skytec PRO600

Klasika...

Web

Re: Skytec PRO600

sinclair napsal:

Klasika...

to je to Sinclére tak špatné ?

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Skytec PRO600

Je. Je to přesně to, co si myslím, že to je.

1. Tyhle budiče vyrábí jenom WingShing, Mospec a Fairchild, tj. samý hnusáci.
2. 4MHz zdechlej budič použije k buzení 30MHz koncáků jen píča nebo číňan.
3. Ve kombinaci s těmito budiči se pravidelně vyskytuje i ostatní materiál nevalné kvality, tzn. nedělej si
    iluze, že ty koncáky jsou opravdu Toshiba.

Web

(upravil millano 11. 11. 2008 19:30)

Re: Skytec PRO600

ty koncáky vypadaj tak jak v tom datashitu,  A1941 : characteristics indicator : 0 , lot number : podtrhnuty 637 a za tim tečka.  C5198 : characteristics indicator : 0 , lot number : na dvou je 608 a na dalších dvou 616 , před těmi čísly je tečka. ty budiče budou Fairchildy


kolik by sis řek za vytunění takového zesilovače ? ( nippon, ... )

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Skytec PRO600

Myslím, že je naprosto bezpředmětný se tu bavit o tuningu.

Web

(upravil millano 11. 11. 2008 22:14)

Re: Skytec PRO600

takže jediný co stim můžu udělat je to, že tomu dám ochrany, korektně vylepším zdrojovou část a ty kondy co tam sou na DPS vyměním za kvalitnější ? když to má psaný 2*150 RMS do 4 Ohm , rád bych z toho tahal aspoň 2*70 W sinus do 4 Ohm , je to reálný ? když sem měřil výstupní napětí a proud do 4 Ohmového basáku tak sem naměřil o hodně míň jak 70 W sinus , hodnoty už si nepamatuji ale tuším že to bylo do 40W.


EDIT: tak těch 70 W sinus dá s přehledem, před chvilí jsem meřil napětí a proud 6W odporem 4R7 ponořeným ve sklenici vody, musim říct že během chvíle byl schopen ohřát vodu ve sklenici zhruba na 75 stupňů. testoval jsem jen 1 kanal sinusovým signálem 150 Hz o amplitude 1 - 1,5 Vef.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Skytec PRO600

Napřed si ověř, jestli tam ss ochrany jsou, ten zesilovač PRO600 od Conrada je měl. Sice společný pro oba kanály, ale měl.

Web

(upravil millano 17. 11. 2008 9:29)

Re: Skytec PRO600

bohužel ochrany proti SS tam nejsou, jen opožděné připojení repro ( pokud vidím správně ). když jsem ten zesilovač testoval, tak jsem zjistil že nemá žádný limiter, pokud ho dostatečně přebudíš, tak dá mnohem víc jak 150 W sin, při meření jsem první měřil napětí  a pak proud, když jsem viděl co mi ukazoval měřák jako ampermetr, tak jsem se zděsil a okamžitě vypnul zesilovač ( to nerychlejší co se dalo dělat ), ani sem nemusel přemýšlet abych si uvědomil ze ty trandy pracovaly daleko za SOA, proto do zesilovače dám limiter, aby se uz nemohlo něco takového stát.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web