Téma: Výpočet Vyhýbky

Ahoj. prosím vás potřeboval bych poradit jak spočítám hodnoty součástek k 2pásmové reprosoustavě za použití derivačního článku RC jako horní propust a integračního článku RC jako dolní propusť.. Dělící kmitočet je 800Hz a impedance repro je 8 ohmů. Předem díky za odpovědi.

Re: Výpočet Vyhýbky

Preco RC? Potrobujes to ako priklad do skloy?

Re: Výpočet Vyhýbky

jj do skoly nevim vzorce.. Mam v patek zaverecne zkousky tak se ucim ale tohle mi nejak z hlavy vypadlo jinak snad vím všecko. Mohl by jsi mi poradit???
Pro horní propusť to je f=1/tau ??? A potom tau=R*C ??? Nejsem si jist jestli je to ono a jak vypocitam ten odpor?? A dolní propusť nevím vůbec.

Re: Výpočet Vyhýbky

Dolní propust RC k repráku je totální hovadina! Na tom odporu se jaksi bude ztrácet značná část výkonu.

A do časový konstanty (ať už derivačního nebo integračního) článku kecá impedance repráku!

Web

(upravil Dingo 29. 5. 2007 19:30)

Re: Výpočet Vyhýbky

Vzorečky mám na JPG a jen co to dostanu na net, tak dám odkaz.
aa už je to

http://leteckaposta.cz/739588748

Re: Výpočet Vyhýbky

Ano je mas to spravne. A pri tej frekvencii, ktoru vyratas je pokles o 3 dB.

Re: Výpočet Vyhýbky

Tuším, že to nebude ono... řekl bych, že půjde o vztahy pro zatížený RC článek... to že to má být reproduktorová výhybka v tomhle případě bude jen blbý školský výmysl. V reálu je něco takového pěkná blbost.

Re: Výpočet Vyhýbky

Blbých školských výmyslů jsou osnovy plný, s tím nic nenaděláme... kámoška za mnou přišla, jestli bych ji nenaučil základy dělání webových stránek, a že to musí bejt ve Frontpage.. a vysvětluj jí, že v praxi se stránky ve Frontpage prostě nedělají, žejo...
O tom, že v nejmenované učebnici je při demonstraci RC/LC obvodů ve výhybce použit elyt 1000mikro, se radši ani nezmiňuju, aby z toho někdo ještě nezkolaboval smile

Web

Re: Výpočet Vyhýbky

Tak tak. A f není 1/tau ale 1/(2*pi*tau) smile

Web

Re: Výpočet Vyhýbky

To Opamp:
Mas pravdu je to Omega=1/RC, Omega=2*pi*f.

Re: Výpočet Vyhýbky

Díky moc. Hodně jste mi pomohli

Re: Výpočet Vyhýbky

Offtopic

>DJ-Bobr
Tak to je ještě v pohodě. Za mnou přišla s tím samým kamarádka jenže u nich (na jedné znémé soukromé obchodce) to dělají ve Wordu a v ničem jiném jí to prostě neuznají. Ani z Frontpage jí to neuznají dementi. Nejde jim vůbec o výsledek ale jak to udělá. jsem pěkně nadával a měl jsem sto chutí tam zajít a říci jim co si o nich myslím kdybych věděl že jí tím nezpůsobím problémy. Tohle je prostě vrchol blbosti!

Re: Výpočet Vyhýbky

2*pi*f=1/RC

f=1/(2*pi*RC)

Já su ale chytré chlapec big_smile

Re: Výpočet Vyhýbky

Škoda jenom, že to funguje jen pro RC článek naprázdno, že?

(upravil Mike 30. 5. 2007 7:02)

Re: Výpočet Vyhýbky

Thales:

OT:Ja jednou delal ve Wordu jen tak z prdele a pak editoval v PSPadu, tyjo co ten word tam napatla to snad neni ani mozne. Ve writeru v OO to je uplne ciste jen si tam OOo vecpe metatag ze to bylo v nem, jinak je to uhledne a ciste. A kdyz sem 3/4 veci pomazal z Wordu stejne stranka vypadala stejne

DJ-Bobr: Ne ve FrontPage delaji jen zacatecnici, kteri to vytvori namalovanim a pak se kuknou jak vypada kod.


Jinak abych nekefral, tak RC je v praxi pro vyhybky nepouzitelne jak pisi nahore nademnou. Esi chces zazarit tak tady mas
http://www.dexon.cz/kvyhyb02.JPG

Web

Re: Výpočet Vyhýbky

thales, DJ-bobr - Vidíte, nám větší dokumenty odevzdané v *.doc vraceli s tím, že takové svinstvo nechtějí. LaTeX kód, ps, pdf. Jinak nejede vlak.

Re: Výpočet Vyhýbky

Michale Tehda ale jeste nebyly OOo na take urovni, tam je export do PDF uplna hracka. Bracha taky smolil diplomku ve Word 2003 a ve skole meli W2000 no a ten jim to otevrel uplne na ....... OO to otevrel lepe. Ale to uz sme nejak odbocili.

Web

Re: Výpočet Vyhýbky

To nic nemění na tom, že exportovat doc do pdf je jako psát ve wordu webové stránky.

Ano odbočili jsme, takže konec a omluva.