Téma: Jakou bednu pro 2x Eminence Beta 10" na baskytaru

Tip? Nástrojovým věcem vůbec nerozumím a mělo by to být kombo pro baskytaru. Repráky už si ten člověk koupil a nehnu s tím takže řeči že delta 12 by byla lepší mi nepomůžou. Nejlepší by byl přímo link na nějakou osvědčenou konstrukci abych mu to mohl poslat a on to spáchal. Ale to už bych chtěl asi moc.

Re: Jakou bednu pro 2x Eminence Beta 10" na baskytaru

Ja myslim, ze to neni zas tak hroznej reprak, xmax ma 3mm, to je furt lepsi nez 1,6mm, asi bych dal zavrenou cca 40litru... ale nejaky expert na komba nejsem

Re: Jakou bednu pro 2x Eminence Beta 10" na baskytaru

Hanzsi, myslíš těch 40l na jednu desítku, nebo společně pro oba? To by znamenalo 20l na jeden a to se mi zdá málo...

Re: Jakou bednu pro 2x Eminence Beta 10" na baskytaru

No nevim, dival jsem se jaky doporucuje Eminence ozvucnice ke svym kytarovym basovym repro CA2010 a CH2010 - maji podobne T-S parametry a pro closed cca 20 litru/1ks, ale davaji i moznost bassreflex cca 50litru/1ks. A co jsem se dival na komba Fender 2x10" custom Eminence, tak to tak maji.
Podle simulace hraje bassreflex mnohem vic, ale zase je otazka jestli ten zvuk nebude rozplizly a nepresny...

Re: Jakou bednu pro 2x Eminence Beta 10" na baskytaru

Určitě zavřenou a dal bych ccca 30 na jeden, doma se mrknu. A vytlumit.

Re: Jakou bednu pro 2x Eminence Beta 10" na baskytaru

Tak jsem to zkousel simulovat ve 100litrech a 55-60Hz naladeni bassreflexu, a je to docela dobry group delay ma dobry prubeh, myslim, ze i to je ok.
Uzavrena cca 40litru pro oba, jinak roste rychle vychylka...

Re: Jakou bednu pro 2x Eminence Beta 10" na baskytaru

Výborně. Díky moc. Asi to půjde do uzavřenky protože 100l už je dost veká kysna na přenášení.

Re: Jakou bednu pro 2x Eminence Beta 10" na baskytaru

Skús sa pozrieť ako sú riešené profesionálne basgitarové boxy podobného typu. Jednoznačne  pre 2 x BETA/16 BR naladený na 55Hz, celkový objem boxu 80L. Doporučený príkon v aplikácii basgitara bude cca 100W. Nasimuluj si všetky už uvedené doporučenia, porovnaj a bude ti jasné prečo toto riešnie.

Re: Jakou bednu pro 2x Eminence Beta 10" na baskytaru

Thales: Myslím, že pro baskytaru je zvuk čtyř Beta 10 lepší jak Delta 12. Ale to je subjektivní.

Určitě bych nepoužíval v žádném případě basreflex, možná ten šťěrbinový. Nebo kdyžtak ještě jednu 15" pod to. Objem tak 30 litrů, můžeš zkopírovat nějaký komerční box.

Re: Jakou bednu pro 2x Eminence Beta 10" na baskytaru

Mám to pro kamaráda co o tiom ví prd. A já nástrojovkám nerozumím - proto se ptám za zkušenosti. Postavuil na to Aldaxe stovku a chce mít dvě bedny, v každé jeden reprák. Později chce přikoupit ještě druhou stovku. Ale štve mě s tím že pořád vymejšlí hovadiny a rád by do toho ještě vestavěl výškáč aby to mohl používat jak na naskytaru tak jako normální stereo. A já mu nejsem schopný to vymluvit protože i při mnoha opatřeních by to byklo značně kompromisní řešení kdy by náklady pomalu přerostly užitnou hodnotu. Já mám zato že buď by to mělo být stereo a nebo nástrojové kombo. na jeednu stranu když mě nechce poslouchat mám chuť se na něj vykašlat, na druhou ho v tom nechci zase nechat.

Re: Jakou bednu pro 2x Eminence Beta 10" na baskytaru

Thales: Výšková horna se používá i do baskytarových komb, při slappingu (bouchání palcem do strun) to je slyšet. Ale to se většinou dává do těch lepších 4×10", do 1×10" to asi nemá smysl. A vůbec - stavět dvě bedny po jednom 10" je mrhání materiálem. Jestli to chce i na hudbu, tak ať má mono smile Ono dobře postavený basový reprobox s hornou by nemusel hrát až tak zle ani hudbu.

Normálně mu řekni, ať nevymýšlí chujoviny. Si ty basáky oposlouchá na muzice a pak se mu nebude tak líbit zvuk z basy.