(upravil Jacket 12. 7. 2008 12:40)

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

no seniora mam taky uzemnenyho pres koliky p1 az p6 - jsou vlasne prisroubovany k desce , ktera je cela uzemena, tu desku na ktere to vsechno je mam pripojenou pres uchytavaci sroub trafa ke GND vystupu z trafa, jo a vystup na receivru je temer naplno, on si ho totiz nastavi receiver sam - nastavuje se to vse aut. mikrofonem - poprve kdyz jsem to pustil tu kalibraci a ten mikrofon byl dal od subu tak ho ten receiver ani nerozpoznal jak to hralo potichu, kdyz jsem dal mic bliz tak uz ho poznal a nastavil vystup temer na plno pro sub - ale stejne je to potichu, ale asi to bude fakt nekde v nastaveni receivru, protoze ted mam pustenej film a audioswitch na auto svitil zelene a najednou se vypl a sviti cervene - takze jak kdyby nesel signal z receivru - i kdyz membrana toho subu sem tam slabe zakmita v prubehu filmu

(upravil Jacket 14. 7. 2008 20:10)

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Tak na to proc to hraje potichu uz jsem prisel - bylo to v nastaveni reproduktoru na receivru - vetsinu basu hrali predky(nastaveny jako Large) - po nastaveni na Small zacal sub normalne hrat. Ted mam ale jinej problem - sub se automaticky vypina i kdyz do nej jde signal a taky se automaticky nezapne - kdyz je audioswitch nastaven na auto. Jo a jemne to brumi porad(ucho musi byt az u repraku) - i kdyz jsem odpojil GND na strane seniora(u 2pin propojeni audioswitch-senior). Jo a taky to brumi(ale mnohem vic), kdyz neni pripojenyho nic pres cinche. Nevite nekdo co s tim? dik

https://i.postimg.cc/V5cQ06Pk/836952.jpg https://i.postimg.cc/nMY84JnY/836956.jpg https://i.postimg.cc/fJwG5rL4/836957.jpg

(upravil sinclair 14. 7. 2008 20:11)

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Nevím. Nikdo z nás neví, jak to tam máš rozmístěný, jak je to propojený atd.
Citlivost Audioswitchu vždy všem a u všech receiverů dostačovala, je průměrně 4mV, takže zapínat by rozhodně měl. Většina receiverů dává na SW výstupu napětí okolo 1V i víc, takže bych to na závadu či malou citlivost Audioswitche neviděl.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

rozmisteny je to podle obrazku a zapojeny podle navodu - akorat si nejsem jisty temi stinenymi kabely - ted to mam tak ze jako stineny kabel mam jednu zilu ktera je napojena na pin c. 1 a stineni je napojene na pin c. 2 - tedy GND - je to tak spravne nebo to ma byt jinak? Jo a zesilovac a senior jsou vlastne jeste uzemeny pres tu celou desku, ktera je spojena s GND vystupem z trafa.

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

to sinclair: da se nejakym spusobem overit funkcnost audioswitche? me to proste ani za boha nechce zapinat a to uz jsem to zkousel pripojit kde k cemu. dik

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

priloží sa prst smile (ale len hádam, jeden iný ,,audioswtitch" som tak v pohode zapol smile)

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

to Betaron or all, neviem či sa tu nahodou nerozoberal obmedzovač prudoveho narazu  s NTCckami, je v AR 4/2002, keby mi niekto vedel odmerať napätie na IO cmos 4060- vcmos/pin 16 a gnd/pin8, meral som to už predtým a všetko fungovalo spravne a nepamätam si nameranie hodnoty sad, prerazil mi totiž mostík, a prerazil skoro všetky polovodiče okrem diod 4148 a spinacieho tranzistora, a napätie na  napajani IO sa sprava trochu divne, pri pripojeni siete je na IO 12V a ked rele po 5s zopne tak napätie klesne na 6V.
Tak sa pítam kto to má postavené či by to nezmeral v praxi, dakujem.

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Hm, to je ten Mecův softstart. V mém případě nebyly s ním žádné potíže a mám jej cirka u šesti zesilovačů včetně zde v tomto linku popsaných SPV-250P a Leach koncepce.
Někdy se ti na to podívám, nebo až zbastlím tuto stavebnici
http://img02.picoodle.com/img/img02/3/1 … 3fc909.jpg

(upravil ondra Ch 7. 11. 2008 8:11)

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Jednomu tady dobře známému člověku smile jsem ho montoval do odposlechového zesíku 4xSPV250 a funguje spolehlivě....

Web

(upravil george 7. 11. 2008 8:59)

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Tak to ty jsi drátařem Pierrova čtyřkanálového odposlechového siliče. Uvažoval jsem o tom také, ale vydali jsme se cestou aktivních odposlechů. I když jsem se ještě úplně nevzdal, SPV 250 se mě velice líbí.

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Kdyby jen drátařem smile nejvíc práce dal ten tunel, je to z jednoho profilu, ten jsem musel rozfiknout ofrézovat.......ale chladí to jak blázen, prý se zkoro ani neohřívá....větrák jde jen na první kvalt smile

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

to dodik:

Ja ty softstarty postavel 2,z veci co byly v "supliku".Asi zalezi na konkretnim rele ktere tam das.Prvni kus me totiz moc neslapal.Po zapnuti bylo na kazde zenerce 12v jak ma byt,ale pri sepnuti rele (ono vlastne ani uplne neseplo) napeti razantne kleslo.Vyresil sem to tak ze jsem kondenzator 0,33uF nahradil 0,47uF. Presneji receno vybral sem merenim takovy ktery mel 0,4uF, to uz stacilo.Od te doby sice po sepnuti rele napeti taky jeste o par voltu spadne,ale cely obvod uz funguje spolehlive vcetne pritahu rele.
Akorat me celkem zarazily tolerance tech svitkovych kondenzatoru.Mam jich z PC zdroju,monitoru a kdoviceho jeste vypajenych celkem dost a merenim tech s hodnotou 0,47uF sem zjistil rozptyl od necelych 0,4uF az pres 0,5uF.

Tak ze zkontroluj po zapnuti,ale jeste pred sepnutim rele napeti na zenerkach,pokud rele sepne a napeti moc spadne zvetsi ten kondenzator jak ja.Pokud vubec nesepne mas tam jeste neco vadneho.

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

jaj, zase sa podstata niako stratila, ako vždy smile....
Xhibit, počiatočne nap. na rele je 0V po pritiahnuti je 16 alebo 18V, este zmeram napätie paralelne k zenerkam, a mohol by niekto zmerať napätie na napajani toho IO, po pripojení 230 a pri zopnutí rele, dakujem

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Milane, nemáš trafák 1x6,3V/3A + 1x120V/100mA?
To, co jsem si namotal na ten sluchátkáč s 6N6P má rozptyl jak hovado, použil jsem tovární 50VA trafo, co už mělo primár hotový a nejspíš je to přesycené, protože to i bez odběru topí tak okolo 45°C.
Jinak-opět se mi potvrdilo, že E88CC je pro nf lampa naprosto, ale naprosto na hovno. Takže vpředu bude buď 6Ž9P, E180F nebo jiná podobná "ostrá" pentoda. Zkusím ještě 6N4P, ale moc si od toho neslibuju.
Ovšem triodový konec s paralelními systémy 6N6P je teda maso. Katodový odpor má pouze 39 ohm! smile

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Problém teoreticky vyriešený smile - prečital som si članok o schéme, a kondenzátor C1 330nf obmeduje pru pre rele 20mA, moje rele finder ma 24V ciecku s udávaným odporom 900R, po vypočítaní odber nad 26mA, po vybratí relé z DPS napätie na ZD neklesalo a na mieste rele namerané počiatočné napätie(bez zaťaže-cievka) 6V a po "zopnutí" 24V, takže predsa mal pravdu Xhibit, treba zväčši obmedzovací kondenzátor C1