Téma: LspCAD základy

Chtel bych se zeptat, jak lze v LspCADu menit parametry jednotlivych komponent? V navodu je psano kliknutim leveho tlacitka na jednotl. soucastku, ale nejak to nefunguje... Tak bud nevim jak na to nebo nemuze to byt nejakym spatnym crackem? smile (Mam verzi 6)

Re: LspCAD základy

Aby jsi mohl v 6ce měnit hodnoty komponent, musíš být v záložce simulate.

Re: LspCAD základy

Hehe a ja porad, ze se to meni v te edit zalozce... dik

Re: LspCAD základy

Zdravim, vim ze tady jsou sami profici, ale mohl by sem prosim nekdo napsat nejaky strucny postup jak v tom lspcadu (v te verzi 5 treba) simulovat? smile Napr. jak tam zadat napr t-s parametry a pak vykreslit frekv.,imped.,smerovou char....dik

Re: LspCAD základy

všechno jsem tu už jednou psal ale bohůžel seto nejspíš časem vymazalo:-( škoda no... stručný návod by sešiknul více lidem a bylo by vhodný ho umístit někam na stránky audiowebu( ne do fora )

Web

Re: LspCAD základy

Hmm,to by se hodilo... Jeste jsem se chtel zeptat kde (nebo jak) se daji vytvorit ty soubory k importovani?  (jestli jsem to dobre pochopil,tak by to mely byt asi frekv a imped. charakteristiky a bez toho nic neodsimuluju...?)

Re: LspCAD základy

opravdu bez toho toho moc neodsimuluješ. získáš je buď tím, že je obkreslíš a vypočítáš pomocí grafreaderu a jednoho excelovskýho programku, nebo stáhneš z netu už vytvořený a nebo si necháš změřit repráky v ozvučnici a budeš to mít nejlepší a nejpřesnější

Web

Re: LspCAD základy

A kdybych je teda chtel obkreslit?:) Takze dejme tomu ze najdu na netu nejakou charakteristiku a tu musim prepsat ? Nebo jaky je na to postup? Predpokladam ze na netu asi hned tak nenajdu nejaky vytvoreny... tohle by mi pomohlo))

Re: LspCAD základy

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=3081 - pleteš ale z hoven, aby to mělo smysl, je třeba si ty data odměřit na konkrétním vzorku

Re: LspCAD základy

jo dik za ten postup

Re: LspCAD základy

Neznate nejaky program na zobrazeni smerovych charakteristik? V lspcadu to nejde ze?

Re: LspCAD základy

ale ide... len musis zadat velkosti vyzarovacich ploch a ich vzajomne polohy... samozrejme to nebude v ziadnom programe presne lebo dost zalezi aj od menica....

(upravil Supa 30. 11. 2008 16:11)

Re: LspCAD základy

A nejake zobrazeni v polarnich souradnicich jde? V manualu to tam je zobrazeno, ale mne tam ta funkce chybi,vubec nevim proc))

Re: LspCAD základy

//přesunuto odjinud:

prog napsal:

Otázka trochu mimo ohledně LspCADu, při definování driverů se dá zadat jejich relativní pozice, X Y je jasné, ale jak měřit Z osu? Od nejvyššího bodu membrany, nejnižšího či od vrchlíku? Dá se zadat velikost přední stěny bedny? Verze 5.25

kaed napsal:

Odpovím z druhé strany: když při měření nijak neposunuješ mikrofon, nemusíš zadávat žádný pozice. A navrhovat výhybku podle dat ze stránek výrobce není správnej postup.