Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

Je tu někdo, kdo by věděl, jak amatérsky vyrobit kvalitní převodní trafo pro nf? (např. klasiku -10dBV nesym./+4dBU sym.) Myslím tím vyrobit ze soudobých součástek, aniž by se musel člověk spoléhat na to, co najde ve sběrném dvoře nebo sežene z bývalé produkce Tesly. Nevěřím že by na trhu nebylo vhodné jádro.

(upravil ondra Ch 30. 10. 2008 6:32)

Re: Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

A co říkáš tomuto Jensenu? Je běžně k dostání u Prodance...
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=90211
A mrkni na parametry......\:)

Web

(upravil sinclair 30. 10. 2008 10:01)

Re: Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

Ono totiž na NAŠEM volném trhu žádné vhodné jádro nebylo ani za komančů, ani teď. Jen jednu chvíli, když se rozprodával Pramet Šumperk, tak v nabídkách všelijakých šmelinářů ledacos bylo. Ale že by se dalo volně sehnat např. takové jádro, jako je ve vejci, na to rovnou zapomeň. A kurva i kdyby bylo-Tobě by se chtělo motat dvakrát několik tisíc závitů drátem nula nula hovno? /0,05-0,08/. Nehledě k tomu, že zase by nebyl k dostání permalloyový stínicí kryt. Bez něj je to trafo úplně bezcenné.

Web

Re: Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

OndraCh: To je nádhera, ale při 5+1 je to devítka jen za trafíčka. A to se mi při tom mém bastlení zdá trochu moc.
Sinclair: A sakra! Netušil jsem, že je těch závitů tolik. Jenže 6 vajíček nikde neseženu.

Re: Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

Obrať se na Karla Stoudu, ten ty trafa má zmáknuté, nebo na Berana. Já jsem svého času vypátral pěkné toroidní jádro na nf, jenže on ten prstýnek stojí asi 11 euro a navinout ho není prča, drát vychází pod 0,08mm.

Web

Re: Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

7 tech: Ale seženeš. Jen někde musíš koupit vyřazený, třeba i prázdný /bez konců/ výkonový stojan Tesly Vráble typu AUC4121. Tam je jich rovnou čtrnáct.
A nebo se poptej těch oslů na fóru blackout.sk, případně napiš rovnou Peterovi Škundovi. On tyhle věci po celém Slovensku skupuje, rozebírá a pak po kouskách rozprodává. Třeba Ti za rozumnou cenu nějaká vejce pustí. Chtěj typ 670.07.

Web

(upravil 7tech 31. 10. 2008 15:23)

Re: Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

Díky za tipy, pokusím se něco sehnat. Přinejhorším skončím u Behringera.
PS: Snese to vejce +8dBu? Tak se mi zdá, že jsem tam, kde jsem byl.

Re: Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

i tak je ta rada Sinclaire uprimne naprd... je to reseni na ted pro par lidi... hold je to bezne nepotrebny zbozi a tak se to nikde za levno neprodava... drahy srandy jsem taky nasel ale asi budu muset holt belzovat...na Tv to staci.

Re: Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

Ano, do budoucna je to rada naprd. Bastlíři totiž, podle starého vojenského hesla "voják se stará, voják má" vždycky nějaké to vejce v zásobě mají a pomohou si.
Lidi, kteří nikdy nic takového nepotřebovali, s galvanickým oddělením, nebo symetrií nikdy nepřišli do styku a i obecně nikdy nic moc nebastlí, pouze mají momentální problémy, holt budou muset v budoucnu vypláznout stovky dolarů za kvalitní trafo Jensen...
Popravdě vajec bude pořád dost, rozhlasových ústředen a výkonových rámů se vyrobilo ve Vráblích mraky a jsou toho plné obě sousedící republiky. Pomalu to dosluhuje, protože už to nikdo kvalifikovaně nedokáže opravit ani upravit podle předpisů na evakuační rozhlas, takže se to vyřazuje, objevuje se to pravidelně na Aukru a reálně se dá očekávat, že toho bude čím dál víc.
Jen tady v našem městečku - kdybych si dal tu práci - najdu během jednoho dne okolo padesátky vajec v odstavených výkonových stojanech či ústřednách a možná by mě to stálo jen pár litrů nafty, většinou jsou ti lidé a majitelé totiž rádi, že to zmizí a nepřekáží to. Ten stojan /plný zesilovačů/ totiž váží okolo tří metráků.

Web

Re: Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

Napdlo tě už, když to pro tebe není takový problém, si jich udělat slušnou zásobu a prodávat spolu s aldaxem? Kupci by se našli a ty vydělal smile

ps. ja už ten problém neřeším, tak je mi to celkem jedno a trochu tě popichuju smile

(upravil 7tech 2. 11. 2008 11:58)

Re: Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

Sinclaire, jestli se to v Luhačovicích všude válí, stálo by za to jich pár posbírat. Škunda chce 300,- Sk/kus.

Konečně jsem našel ty trafíčka od Berana: L 1:1 NF Nevypadají zle, ale cena je cca 750,- Kč/kus. (+DPH?) To už jsem na ceně vychvalovaného DI-100 v krásné krabičce a s konektory, i když ten má na výstupu mikrofonní úroveň.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Jak amatérsky vyrobit převodní trafo?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£