Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

železo se nesmí k signálové cestě ani přiblížit, natož z toho udělat terminál

MDF stačí napustit jakoukoli penetrací, což je jakákoli naředěná barva na vyhození, po dobrém zaschnutí stěrkovým kitem sjet nerovnosti, poté nastříkat plničem a na plnič několik vrstev vícesložkového autolaku (používám ultračernou BMW, Honda), klárlak není nutnost, pokud použiješ kvalitní matroš

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

Dobře tedy, seženu měděnej matroš a vysoustružim si šrouby a nahradím stávající železné

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

pak udělej zvukovej test smile

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

já bych moc rád, zajímalo by mě měření ale nejhorší je že nevim kdo by mi to oměřil, mirulu říkal že by měl možná možnost ale z ústí do prahy to táhnout autem, no pokud by byl někdo ze severu koho by to zajímalo, tak rád posloužím.... a bylo by to i jednodišší

(upravil sinclair 8. 11. 2008 20:41)

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

Jako sinclair i jako Leoš Malaník Ti říkám, že to bude ÚPLNĚ stejný ať s mědí, nebo železem.
To železo má víc, než dostatečný průřez, klad toho řešení je, že to je připojení skoro zadarmo a za ušetřené peníze bych třeba já koupil dražší a lepší reproduktory.
Jo kdyby to byly trojky šroubečky, tak to bych asi pičoval taky, ale šestky...v klidu, hlavně to za chodu neopřít o něco kovového smile
A toho půl metru kablíku rovněž nemá měřitelný vliv na DF, at jde o jednapětku nebo čtyřku.
Tak to zas nehroťte, nehledejte muchy tam, kde nejsou. Vy byste kurva byli někteří schopni měnit za míchačkové kabely i ty tenké přívody k membránám...
Připomíná mi to chování těch některých těch potrhlých hájendářů, co jsou kvůli JEDNOMU MILIOHMU schopní vydat částky několik tisíc až desítek tisíc korun za superkabel. Jenže ono pak už nejde o skutečné, technické a měřitelné zlepšení, ALE HLAVNĚ o psychoakustický efekt, kdy to prostě s kabelem za deset litrů MUSÍ hrát líp, i kdyby technicky nemělo proč...
Don Quijote de La Mancha je proti těmhle hájendářským týpkům naprostej flegmoš, šlendrián a vobejda smile

Web

(upravil mongol 9. 11. 2008 4:41)

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

místo svých blábolů nabízím provizorní řešení a to, že vyrobím dva levné svorníky (z obyčejné  měděné šestky kulatiny, opatřené na obou koncích závitem M6) a ty to Vítku provlíkneš, stáhneš přes podložky matkama, omotáš kabelama a stáhneš kontramatkama a jelikož máš dva subwoofry, tak můžeš okamžitě porovnat zvuk.

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

A tam mas i medene matky? Protože jinak je tam to železo sakra blízko k té signálové cestě...

Mimochodem se dělají zcela běžně Cu závitové tyče, pro ty, kteří nedisponují možnostmi k vytočení závitu.

Já měl v XLS jako terminál tkatéž FE závitovku a nejak jsem u XLS nepostřehl rozdíl proti zapojení přímo pomocí 2x4mm2 OFC. Ale je fakt, že tu závitovou tyč kupovala neposkvrněná panna...

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

A je takový problém si ten vložený odpor tvořený železnou tyčí změřit?
Za sebe říkám že je to kravina a mnohem větší vliv než samotný materiál, ze kterého je připojovací svorka vyrobena (při této tloušťce), bude mít případný přechodový odpor na kontaktech, délka a tloušťka kabelu, odpor na kontaktu relátka na výstupu zesilovače atd.

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

Jestli spíš ten přechod měď-železo něco časem neudělá...

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

to sinclair : díky

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

Chtel bych se zeptat zda by byly k dospozici plánky.

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

Dnes som meral taketo "terminaly" vysiel odpor 0,11ohm

Web

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

To je celkem dost!

Web

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

Hej, a koľko ti ukáže merák, keď zmeriaš odpor káblov samozných???

0,x Ohm si nedovolím merať na mojom, nie na 150 korunovom Lidlovom...

Web

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

A kolik ti ukáže měřák, když ho šlusneš smile

Web

(upravil DeadMAN 22. 11. 2009 22:21)

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

mirulu, tak som to myslel... Môj ukáže 0,8-1 ohm, kedy ako, záleží od podmienok...

Tento bicykel mam - http://www.p-mastech.com/products/04_dm/ms8222h.html
Keby som mal 9V baterku po ruke, skúsim aj Tesco merák za 5€, len nemám sad Ale idem pohľadať big_smile
Mam! Takže ten nameria 0,1ohm big_smile
Teraz mi tak napadá, Pedro, čím si zmeral Ohmy s presnosťou na DVE desatinne miesta?

Web

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

Hentaké ohmy meriam tak, že zo zdroja napojím žiarovku z reflektora z auta, a jedným kontaktom ju pripojím cez meraný kontakt (relátko, terminál, konektor...) a meriam napätie na prechode. Namerané napätie vo voltoch vydeliť prúdom v ampéroch, a máte prechodový odpor meraného kontaktu v ohmoch... Presnejšie ako hento čo pedro predvádza, nemá o problematike ani tušenie.

Web

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

No vidíte, a já se nechal nachytat, myslel jsem, že tuhle věrohodnou hodnotu změřil nějakým můstkem. Ach jo.

Web

Re: VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

Hups aj tu klavesnicu smarim o stenu 0,1 zakze asi tak... Sorry.

Web

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » VITEK_M (subwoofer Beyma 12BR70)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£