Téma: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

Mam staru reprosustavu Tesla no zial nefunkcnu. Chcel by som vymenit repraky a vyhybku no neviem ze na aku. Potreboval by som par dobrych rad ze na ake repraky mam vymenit stare a na aku vyhybku...

Nasiel som par dat o tych reprakoch co som nasiel v bednach:

Typ - ARN 5604
Toto bolo napisane na repro: ARN 5604 4Ohm - 15W
Tie data som nasiel na internete:
P [W] - 15
SPL [dB] - 88
Fs [Hz] - 35
Qts [-] - 0,44
Vas [i] - 37
Cms [mm/N] - 1,5
Rms [N/s] - 0,76
Bl [Tm] - 4,37
Sd [cm2] - 140
Ymax [mm] - 3,5



Typ - ARV 3608

Toto bolo napisane na repro: ARV 3608 8Ohm - 10W
Tie data som nasiel na internete:
Rozmery kose [mm] - 120
Impedance [Ohm] - 8
Max. prikon [W] - 10
Vlastni rezonance [Hz] - 1200
Kmitoctovy rozsah [Hz] - 2000-18000
Char. citl. [dB] - 89
Druh magn. obvodu - Ferit
Hmotnost [kg] - 0,65


Na vyhybka mala 2 cievky na mensie bolo napisane : 2 AK 617 36
                                       na vacsie bolo napisane: 2 AK 617 24
a boli tam dve take valcove vecicky [no ja sajnu nemam o elektronike] na prve bolo napisane: TESLA TF 202  8u2 50V=35V  L=x3
                                                                                                        na druhe bolo napisane TESLA TF 202 4u7 50V=35V L-WD

no to je vsetko smile

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

Ty malé válcové věcičky jsou kondenzátory wink
Zatim nefunkční? To jako vůbec nehrajou, nebo hrajou špatně? Žeby byly spálené repráky?

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

Ak uz do toho spustim, tak by som vymenli vsetko at mam potom s tym pokoj... (nehraju vobec, kamos mi premeral repraky a vyhybku, on mi povedal ze treba vymenit... a ak uz vymenim tak uz vsetko...

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

Málo pravdepodobné že by bolo zlé všetko. Čo šnúra, tú nemeral? Reprosústavy sú ARS1014, mám tiež doma. Inak odkiaľ si?

Web

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

SR, okres. Dun Streda

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

Ďalekooooo... Ešte raz to premeraj, alebo niekto iný. To by bola otrasná náhoda, že by všetko bolo zlé.

Web

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

a mal si to pripojene na zosik ? big_smile  (par don)

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

Dostal som od kolegy Tesla zosil + Tesla magnetofon + tie dva repraky, lebo mu uz mnohokrat odisiel zosik a radsej si kupil do kancelarie nove radio...
Povedal mi ze jeden z tych reprakov uz nefunguje... no ja som to nechal dlho len tak a cez vykend som to rozobral aby som mohol vymenit vsetko co vo vnutry je... K tomu chcem kupit potom zosik s vykonom 2x25W/2x50W SINUS/MAX. Ja to cele chcem na take paarty ucely, lebo co mam doma teraz system fidelity reprosustavu, no to by som nerad zobral so zesobu na chatu...
Takze ak by ste mi mohli poradit, ze na ake repraky a vyhybku mam vymenit tie co tam mam tak by som bol velmi rad napr z reprakov www.somogyi.sk

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

No premeral som repraky... Basak a dve vysky nefunguju a na premeranie vyhybok by som potreboval osciloskop takze mam jeden funkcny basak + 2 vyhybky s ktorimi neviem ze co je... smile)) takze ak mi viete pomoct ze na co mam vymenit tie repraky tak mi prosim pomozte...

(upravil ciplox 28. 5. 2007 12:45)

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

Naozaj sú tam skombinované 4 ohm a 8 ohm reproduktory? Keď tam chceš mať TVM (Tesly), tak namiesto ARN 5604 dnes zoženieš nový jedine ARN 5614. S tým výškovým to bude ťažšie, ARV 360x je dosť veľký, takže ARV 104 ani 089 tam asi pasovať nebudú. Možno bude treba prerobiť prednú stenu, alebo skús zohnať tie 360x už staršie, používané, ale funkčné.
Výhybky sú napríklad aj tu: http://audioweb.cz/tp-vyhybky2.htm (ARN 188). Mimochodom ARN 5 som už videl zapojené aj fullrange a výškový reprák k nemu klasicky len cez kondík a nehralo to zle, lenže to boli staré dobré ARN 567. S novou 5614 neviem či by to bolo tiež tak dobré.
V #8 píšeš, že to chceš na párty účely - no, podľa mňa to nie je zrovna vhodné na ozvučenie takýchto akcií.

Web

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

Áno, 4 a 8 ohm repro sa tam dávali. Totiž, keď dali 4 ohm basák a 4 ohm výškáč, museli výšky utlmiť 2,2 ohm odporom. Aby tam tento odpor dávať nemuseli, montovali 4 ohm bas a 8 ohm výšky. Takže tak. Ešte k zvuku origo ARSiek: Na svoje rozmery a osadenie hrajú veľmi dobre, to by jeden nepovedal...

Web

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

Ahaa, oni sú tam 4 a 8 spolu už od výroby... Tak to je iná vec, ja reku že sa v nich už ktosi vŕtal smile
Zvuk pôvodných starých tesla-reprosústav je naozaj výborný. Ale toto je vyložene izbová reprosústava, určite by som ju nedával vrieskať celý večer a kus do noci na nejakú záhradnú akciu. Lebo sa reproduktory budú ochvíľu vymieňať zase...

Web

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

Áno, od výroby. Na záhradné párty sa skutočne nehodia. Jedine ak nepožaduješ vysoký akustický tlak, jednoducho nechať ich bežať na pár wattoch, ako zvukové pozadie. Rozhodne nie stále naplno...

Web

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

...no parada, dokonale ste ma presvedcili o tom ze by boli vyhadzane peniaze tie bedne znovu ozivit, a na paarty ucely pouzit... no diky moc za tie rady co ste mi pisali. ja som off v teme.

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

Vyhadzane peniaze určite nie. Len sa nám nechce veriť že by všetky súčiastky vo výhybke aj repro boli zlé. Máš ohmmeter? Ak áno, odmeraj odpor reproduktorov. Na cievkach sa nemá čo pokaziť, kondíky pre istotu vymeniť a ide sa ďalej. Na domáce počúvanie sú tie bedničky veľmi dobré, rozhodne lepšie ko nejaké lacné geniusy a podobne. Ešte ich nevyhadzuj.

Web

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

V žiadnom prípade to nie sú vyhodené peniaze a určite ich ani nezlikviduj. To, že nie sú na ozvučovanie párty ešte neznamená, že sú nanič.
Ako si zistil, že tie tri reproduktory nehrajú? Meral si ich a vybral si ich aj von, pripojil každý len tak na obyčajný kábel (samozrejme výškáč radšej cez nejaký napr. 5 uF kondenzátor, len pozor aby ten nebol zlý a aby si si potom mylne nemyslel, že to reprák je zlý) a oni vôbec nehrali? Tak potom sú naozaj kaput.
V tom prípade namiesto tých ARN 5604 kúp dve ARN 5614, ten funkčný 5604 odlož, iste sa ešte zíde. Ak nezoženieš originál ARV 360x, tak asi najlepšia možnosť bude nejaký ARV 104. Ten je však o cca 1,5 cm menší, takže sa bude treba pohrať s prednou stenou tých bedničiek, ak je tam to pôvodné ARV zapustené. A výhybku upraviť alebo prerobiť podľa návodu. S týmito novými TVM asi basák fullrange a výškač cez kondík nebude najlepšia možnosť. Potom už len nejaký čas rozohrať a na doma to budeš mať fajn.

Web

Re: ARN 5604 - ARV 3608 - reprosustava

ARV3604 je origo zapustený. Ciplox, keď tak pozri foto: http://www.repromania.net/tesla/tesla-r … s-1014.php

Web