Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 6)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedanční a frekvenční charakteristiky

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6

RSS

Příspěvky [101 až 106 z 106]

Re: Měření impedanční a frekvenční charakteristiky

leon: Spodní kmitočet volíš i podle toho, jak hlasitě chceš poslouchat, mají-li ty bedny hrát hodně hlasitě, což bude při některé muzice znamenat i značnou výchylku středobasu (což se nerovná hifi poslech), pak je samosebou rozumný dělit výš. Ovšem bude-li to běžná i vyšší hlasitost, nebrání jít s děličkou níž. Krom toho leccos řekne poslech pouze výšky pod danou výhybkou a přidávat na hlasitosti...

Re: Měření impedanční a frekvenční charakteristiky

Cožpak to mi je jasný, že s nižší děličkou se snižuje zatížitelnost. Jen mě zajímalo, jestli to je to hlavní hledisko.

Re: Měření impedanční a frekvenční charakteristiky

Myslel jsem to spíš tak, že s nižším dělením a vyšší hlasitostí roste zkreslení.

Re: Měření impedanční a frekvenční charakteristiky

Myšleno, že při větší výchylce kaloty narůstá zkreslení? Jestli jo, tak to je to, co mě právně zajímalo.

(upravil Želva 13. 3. 2010 21:45)

Re: Měření impedanční a frekvenční charakteristiky

Ahoj,
tak potreboval bych jeste jednou zrekapitulovat dulezite body navrhu vyhybky:

1) udelat rovinu na frekvencni charakteristice vcetne horiz. smerovek s minimalnimy propady
2) ve vsech horizontalach se pokusit udrzet fazi, aby se prekryvala, prinejhorsim pouze navazovala v oblasti del. kmitoctu
3) ve vertikalach co nejvice eliminovat propad na delicce (Edit: dostat ho co nejdale od osy prave volbou vhodne delici frekv.), pricemz rovinu zrejme jiz nejde snadno udrzet, ale i tak ji neopomijet
4) faze ve vertikalach daleko od osy jiz nelze sladit, cili neni nutno dodrzet.. ???

Prosim o rekapitulaci, abych vedel, zda o tom mam zhruba predstavu a zda toto jsou hlavni dulezite body, ktere kdyz dodrzim, bude vyhybka pro mne jako amatera s prvnim navrhem, jiz celkem mozna k realizaci.

Dekuji predem vsem za reakce. Berte to tak, ze mam velmi malo teoretickych i praktickych znalosti, cili mnou uvedene body se muzou zdat opravdu "nedostatecnymi". Jde pouze o to, zda to jsou hlavni dulezite body. Pokud je nekdo trochu rozebere, tak aby slo snadno pochopit co je tim mysleno, tak budu samozrejme rad.

Re: Měření impedanční a frekvenční charakteristiky

V podstatě ano. Pro vertikál najdeš nejlepší děličku, zjistíš na kterých úhlech (hore dole) začínají první díry a dál už tě to moc nezajímá. Ony ty díry jsou dál mimo osu velmi ostře úhlově vymezeny a na měření nemusí být vidět - jsou schovány mezi. Nic už tam s tím stejně neuděláš. Důležité je vyhnat ty první díry co nejdál od osy.

Web

Příspěvky [101 až 106 z 106]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření impedanční a frekvenční charakteristiky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£