Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

Téma: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Ahoj, potřeboval bych poradit jakej zesilovač použít pro subwoofer se dvěma ARN6618 zapojené budou paralerně. Výkon by byl optimální tak kolem těch 100-120W. Chtěl bych aby se zesilovač vešel tak do těch +- 400Kč, bez transformatoru a bez chladiče. Dík

Jo a jestli by bylo možné napájet ho napětím 2x25V SS, vím, není to moc, ale nemusel bych kupovat nové trafo.

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Furt dokola! lidi běžte už doprdele! Neumíš číst? Hledat na netu? furt dokola... neznáte nekdo nějaký zesilovač? poradíte mě nějaký zesilovač, potřebuji zesilovač, musí splňovat A, B, C, D a E body. Jinej nechci!
Troch vlastní námahy by neškodila

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Za čtyři kila stejně nepostaví nic pořádnýho. Zmostěný LM3886 příjde tak na šest set a LeVex nebo něco podobnýho taky nebude levnější.

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Já osobně nemám nic proti začátečníkům ,ale už mě připadá uplně trapný když se pořád pokládá stejná otázka! Přitom kdyby prohlédl toto forum našel by min. 50 stejných otázek. Uplně minimální práce napsat zesilovač do hledání Kdo by ale takové množství textu četl když to tad mohu pohodlně napsat a on se nějaký blbec najde co odpoví... co se týče ceny to je věc jiná smile kvalitní zesilovač neobsahuje jen zesilovač... a hranice 400Kč je mimo mísu

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

TDA 7293
http://www.hyperzbozi.cz/zbozi/TDA7293/ … ni=tabulka

Web

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Unregistered, ono je poholdnější jebnout novej dotaz do pléna než něco hledat a číst, protože to už stojí moc energie a čas, kterej nemají. Chcou dobrý zapojení, s hotovou desku a ještě nejlíp kdyby mu to někdo zadarmo i se součástkama poslal.
Jinak koukám že chceš dostat 150W z napájení 2*25V ss, tak to leda ve snu. Na to trafo postavíš max obyčejnou opampovu LaMu, protože můstkovou by nejspíš neutáhlo výkonově.

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Tak vám všem děkuji za buzeraci, postavím si ten tranzistorák od Andkrlika, který byl uvedený v konstrukční příloze rok 85.

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Při tom napájecím napětí co si uvedl nedostaneš z ničeho takovýho 100W.

(upravil Dohnalik 4. 2. 2010 13:05)

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Budu to napájet 2x40V samozdřejmě
A ještě takova otazečka, kde seženu starší teslácké součástky, v Hadexu něco mají, ale zrovna KCZ58 tam nemají, a KFka nejsoou na skladě. Dík
/edit: Tak jako náhradu se dá použít KC811, nebo dvě BC546B stažené smršťovačkou k sobě( by sinclair big_smile ).
Tak tet jenom to někde sehnat. Nevíte ve kterém obchodě to mají?

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Zkus www.denkl.cz

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Tak jestli je toto : http://www.denkl.cz/eshop/kc-811-8342 ono, pak je tam maj, díky big_smile
Lze diodu KA 501 nahradit obyč 1N4007?

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Ahoj
Tu diodu nahraď 1N4148,KA 262 z Teslackých .

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

OK, dík. Ještě kde mám sehnat odporovej drát?

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Odporovej drát naco? jestli na emitoráky tak kup hotové odpory 5W. A s napájením 40v opatrně spíš je napájej tak cca2x35 aby si je neodstřelil. Jinak teměř vše se dá nahradit BC546/556 a kde je nějaká výkonová ztráta tak nahradit BD139/140

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Dík, a ještě něco, mužu ARN6618 nahradit TVM ARN 226-03/8 ? do stejné bedny, nebude dělat bordel v uzavřené ozvučnici 70l ? povodně tam měli bát dva ARN6618, ale mám možnost levně sehnat dvě ARN 226-03/8.

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

2 Unregistered :  už mě to začíná taky dost štvát jak se lidi ptají na 100x omýlaný věci, asi to vezmu do pracek a udělám web, kde budou základní věci o zesilovačích a zesilovače samotné + literatura potřebná k naučení základů.

kde jaká LAMA si chce postavit zesilovač, a kolikrát neví ani takovou elementární věc, jako je  zapojení symetrického  zdroje ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Jo, můžeš ho nahradit. Oba dva jsou na tom podobně (blbě), osmipalce s 2,54mm cívkou. Ten ARN 226 má trochu větší Qts, trochu nižší citlivost než ARN6618...


http://audioweb.cz/vase-babakus1.htm

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

ARN6618 v tandemu a v uzavřence vůbec nehraje zle.

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Super, takže to bude hrát skoro stejně? samozdřejmě menší hlasitosti kvuli citlivosti.... ale to neřeším

Re: ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Přímé porovnání dvou reproduktorů ARN226 vs ARN661x jsem neprováděl, takže nevím, ale teoreticky by zvuk neměl být o moc rozdílný, jenom ARN226 má holt o něco těžší membránu.

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » ZEsilovač pro sub s 2x ARN6618

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£