Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » vyhybka - pro amatera!

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: vyhybka - pro amatera!

ahoj,
potřeboval bych poradit jaké vyhybky použít do reprobedny ve které jsou tyto reproduktory ,jak to zapojit a jestli mam koupit středy a jaké.

Středobas 15 palců
150W RMS, vlastní rezonance 60Hz, citlivost 94dB/W/m ocelový koš, papírová membrána, vlnkový závěs kmitací cívka 50mm-kapton , 4 Ohm

Piezo výškové
100W RMS, 900Hz-17kHz, 89dB/W/m

Reprobox
Výška 100cm, šířka 50cm , hloubka 40cm

Jelikož o to vim opravdu minimum tak bych to potřeboval vysvětlit polopate a nebo nakreslit naky schema. Pájku sem už v ruce držel takže není problem podle nakresu neco zapojit. Jinak všechno jsem to dostal takže nevim jestli se to k sobě vubec hodí, ale chci to mit jen na doma a nebo na nějake male gardenparty.
moc děkuju za rady!

Re: vyhybka - pro amatera!

no je to malo informacii ale do predu mozes vediet ze to vyskove peizo nebudes potrebovat...
aka je znacka toho basaka?
chces to na co ozvucovat co ? doma?

Re: vyhybka - pro amatera!

Před pizo dej odpor,10-22ohmů/10w.-nutno vyzkoušet. Před pizo reprák, se klasická výhybka nedává.

Re: vyhybka - pro amatera!

Basák nech hrát na přímo a před piezo výšku odpor cca 22 ohmů. Čím větší odpor dáš, tím víc budeš chránit zesilovač od pieza (bez odporu bys mohl zničit zesilovač), ale zároveň piezo víc utlumíš a snížíš horní mezní kmitočet.

Re: vyhybka - pro amatera!

ahojte, potreboval by som poradit
do auta som si kupil tieto reproduktory http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-au … -2-16.html
nekupoval som ich priamo z tohto obchodu ale v baleni som nedostal vyhybky, v obchode z odkazu su v baleni aj vyhybky, podla schemy zapojenia http://oi59.tinypic.com/16gfmg1.jpg mam vyskove repro pripojit priamo na hlavne repro, nemal by som vyskace pripojit radsej cez vyhybku ? moc sa v tom nevyznam ale komponentne repro by sa malo pripajat cez vyhybku nie ? preco ja som nedostal v baleni vyhybku ale vyskove repro mam (podla manualu) pripojit priamo na reproduktor  ?
poradite mi ?

Re: vyhybka - pro amatera!

Priamo vo výškači je kondenzátor, ktorý funguje ako výhybka. Takže ich naozaj stačí iba pripojiť na stredobas.

Web

Re: vyhybka - pro amatera!

oukey dakujem za radu
len tak pre info, ak tie vyskace obsahuju kondenzator ktory funguje ako vyhybka, preco ich niektori pripajaju cez samostatne vyhybky ? nieco tym ziskaju naviac ?

Re: vyhybka - pro amatera!

Podľa toho, nakoľko je tá výhybka kompetentná. Ak pracuje tak, ako má, je to proti samotnému kondíku pred výškou veľký posun.

Re: vyhybka - pro amatera!

reproduktory som zapojil bez vyhybky ako ste mi kazali a zatial hraju smile
ale nehraju mi vyskace v zadnych dverach, asi mesiac dozadu som menil radio a neviem ci to je sposobene tym ze som ho vymenil, po vymene radia som si nevsimol ci mi hrali vyskace vzadu alebo nie az teraz, v predu mi hraje stredobas a vyskace a vzadu hraje iba stredobas, vysky nie, neviete cim to moze byt sposobene ? vsetko je pozapajane tak ako ma byt, asi jedine vysvetlenie moze byt to vymenene radio lebo na originalnom radiu vyskace hrali ked si dobre pamatam, da sa to nejak poriesit ?

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » vyhybka - pro amatera!

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£