Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SONY TA-F470 "úpravy konce"

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil DJ_Rix 7. 8. 2011 12:24)

Téma: SONY TA-F470 "úpravy konce"

Schéma koncáku přikládám:

http://s4.postimg.cc/mbnk72pix/622_ta_f270_vyrez.jpg

Teď k tomu jaké úpravy hlavně v osazení (některé původní trandy se již hodně špatně shání) jsem se rozhodl udělat.
Koncáky: MJL3281/MJL1303
Budiče: 2SA1837/2SC4793
Vstpuní diferák: 2x 2SC2240

Další úpravy: R517 zmenšit na 120R,tím dojde ke zvětšení kliďáku budiči na cca 8mA. R518/519 snížit na 2R2,R514/515 na 4R7.

Dalšími změnami si nejsem jist,proto se chci poradit se zkušenějšími zde:

Dioda v obvodu regulace kliďáku: na co tam přesně je? Nahradil bych ji zkratem a odpor R511 zvětšil z 2K2 na 3K8. Hlídací tranzistor dám BD139.

Zenerka v obvodu proudového zdroje Q502 pod diferákem: R508 protějšího trandu bych nahradil zkratem a zenerku úplně odstranil. Odpor R503 bych zmenšil na 330R. D502+D503 bych pravděpodobně nahradil červenou ledkou.

Klidový proud koncáky nastavit cca kolem 30-50mA.

Domníváte se že popsané úpravy budou funkční? Neb o přesné funkci některých prvků v tom konci nemám moc tušení (např proč je ta dioda u trandu na regulaci Bias)

Re: SONY TA-F470 "úpravy konce"

Tak nikdo nic,žádné připomínky,rady či náměty? Ani Sinclair?? Tolik odborníků a nikdo mi neporadíte? Nebo se nechcete podělit o své znalosti???

Re: SONY TA-F470 "úpravy konce"

Já bych byl s těmi zásahy umírněnější - stabilita. Rozchoď to nejdřív jak to je a až ve spolupráci s ošklivoskopem to zkoušej tunit smile

Dioda v regulaci biasu podle mě zvyšuje "strmost" regulace - když je tepleji, pootevře víc hlídací trand a stáhne kliďák... Shodně jsem to našel ve starším NADovi.

Web

Re: SONY TA-F470 "úpravy konce"

Rixi, nebudu Ti radit co máš dělat, evidentně víš, která bije.
Ale uvědom si jednu věc. Konstruktéři u Sony nejsou píče a nedávali by tam ani jednu součástku navíc, pokud by tam nutně nemusela být.

Web

(upravil DJ_Rix 7. 8. 2011 12:24)

Re: SONY TA-F470 "úpravy konce"

opamp: jo jo,to mě taky napadlo,že by to tak mohlo být. Budiče nejsou nijak chlazeny,tak tou diodou možná korigují jejich oteplení od teplého vzduchu v zesilovači.

sinclair: jo,přesně tak se snažím uvažovat. Nebudou přece osazovat někam zbytečně např. tu diodu,kdyby nebyla potřeba.

Zatím jsem to osadil zkušebně v diferáku 2x2N5551,budiče mám ty 2SA1837/2SC4793,na konci mám zatím 2SA1943/2SC5200.  Těch 2SC2240 jsem objednal 8ks,snad se mi podaří vybrat dva a dva alespoň hodně podobný.:)

Jinak si myslím že ty koncáky (originály i ty MJL co chci dát) teda pro 4 Ohm jsou už podle mě silně za SOA,protože napájení naprázdno je +-50V. Já mám sice 8 Ohm bedny tak jsem v klidu,ale ten zes má na štítku min impedanci 4 Ohm.

Re: SONY TA-F470 "úpravy konce"

No, ono zřejmě to napětí při 4R zátěži ndost spadne, s tím se při návrhu asi počítalo a počítalo se s tím i při dimenzování filtračních kýblů. Proto pozor na případnou "tuningovou vášeň" vrznout tam 8x 20G :- smile smile velmi rychle by se z tranzistorů stalo "FireWire" smile

Web

Re: SONY TA-F470 "úpravy konce"

Dotaz na zkušenější: Vstupní dvojtrand nahradím 2x 2SC2547,má podle vás smysl vetknout do něj degenační odpory do emitorů? A jakou hodnotu? Řekněme 100-220R ??

Re: SONY TA-F470 "úpravy konce"

Trochu OT, proč je ve schématu napsáno, že německý model má mezi bázemi tr. dif. zesu RC člen a ostatní modely ne. Alespoň tak to ze schématu chápu. ? ? ? ? ?

Re: SONY TA-F470 "úpravy konce"

Nemají třeba němci kvůli spoustě "větroňů" víc zarušenou síť? Těch "odrušovacích" úprav s poznámkou pro německé modely je tam víc....

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SONY TA-F470 "úpravy konce"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£