Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 32]

Téma: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Zdravím pánové,nenajde se zde někdo z Brna a okolí,kdo by byl ochoten mi změřit moje bedny a pomoci s návrhem výhybky?? Osazení je následující: 2x ARN188-07/4 v sérii,ARX150-25/8, Monacor DT99. Skelety jsou starší Dexon bedny,přikádám jejich výkres a původní výhybku s ozanením. Chápu že to není na 10 minut,tím pádem počítám s tím že to nebude zadarmo:)

Jinak co se týká osazení,z estetických důvodů nemohu měniče měnit za nic jiného než zase TVM. Bednu nemám jak mechanicky upravovat na jiné repro.

Díky za rady či náměty.:)

http://audioweb.cz/uploads/thumbs/622_8_11_28549__2006-03-30_11-49-42_21.jpg http://audioweb.cz/uploads/thumbs/622_8_11_28549__2006-03-30_11-49-53_40.jpg

(upravil little 16. 1. 2010 23:29)

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

K čemu je tam to ARXko? hmm

Bez něj by z toho mohlo být hezké apolitko a výhybka bude určitě jednodušší.

(upravil DJ_Rix 16. 1. 2010 23:42)

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Jako střeďák. Původně bylo na středy ARN-150. Kolem mě se mihly ARX-150 a já měl tehdy pocit že budou na středy lepší:) Tak jsem je přehodil. To původní střeďákový ARN v těch mejch bednách bylo navíc ještě ve 4 Ohm verzi a Dexon osadil do série s tím reproňěm odpor 3R9/20W. (ve schématu původní výhybky to není uvedeno)

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Tak nikdo mi neproadíte ani nepomůžete? Nechci to samozřejmě zadarmo.
Pokud někdo můžete a je nějaká cesta jak si to změřit doma sám,prosím zkušenější o radu jak na to.SW stáhnu,vybavení mám,stačí dokoupit mikrofon.

Díky všem za rady!

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Mikrofon si kup od checka jestli ještě má (snad) a krásný návod krok za krokem najdeš u kolegy. Hodně zdaru.

(upravil MaBat 17. 1. 2010 23:44)

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Jen poznámka k tomu odkazovanému vláknu - je tam pár věcí, které by zasloužily zpětně uvést na pravou míru, zejména "problém 300. vzorku", který už byl mezitím objasněn (z části máslo na mojí hlavně, i tady už je k tomu někde jinde pár vysvětlujících příspěvků, ale nemůžu to najít). Nebudu to teď psát všechno znova, jen závěr a ten je, že za sebe doporučuju naučit se a používat HOLMImpulse. Z toho, co jsem vyzkoušel, má IMO potenciál dávat nejspolehlivější výsledky a je zadarmo. Jinak vše ostatní v tom vlákně platí smile

- kdyby byl opravdu zájem, jsem ještě ochoten sepsat kratičkou kuchařku, jak s HOLMImpulse pořídit sadu frekvenčních charek, potřebnou pro korektní návrh vícepásmové výhybky, např. pro LspCAD.

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Ja mám záujem o "kratičkou kuchařku" . smile
Aj keď budem môcť merať asi len jedno-kanálovo, moja zvukov-ka má namiesto LineIN 2x samostatný výstup pre sluchátká .

(upravil MaBat 18. 1. 2010 9:51)

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

V HOLMImpulse se měří pouze jednokanálově. Na první pohled to vypadá jako nevýhoda, ale je to programátorsky tak pěkně zvládnutý, že to vůbec nevadí.

Ideál je samozřejmě preamp + LINE IN (a pokud bych měl psát kuchařku, asi bych to i předpokládal - takový bateriový zesilovátko stojí stokorunu nebo dvě).

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Antonio: díky.
MaBat: pokud by jsi byl ochoten věnovat svůj čas přípravě nějaké krátké kuchařky,byl bych ti vděčen.

Petr

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Taky se přimlouvám za nějakou malou "kuchařku" smile

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Ono toho nakonec moc nebude, pár stránek i s obrázky. Něco sesmolím...

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

a prosim o umisteni do "Teorie a praxe" tady to bude tezko nekdo hledat,a myslim že lidi co by chteli merit bude nakonec vcelku dost,tak at je ceho se hned chytit a nemusi se to resit porad dokola smile

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Ze by SVETLO na konci tunelu?  Tohle je podle me jedina cesta jak vetsinu zakladnich otazek na ktere se nikomu nechce odpovidat smest pod stul. A kdyz uz se nekdo nedejboze zepta bude odpoved odkaz na kucharku smile a ne kupa hnoje. Alespon to tu zase ozije a bude se vic mluvit k veci. I kdyz mistri asi budou trpet...treba ale ne a pridaji neco ze sveho kulinarskeho umu, ne?
Sory, ale nemohl jsem si to odpustit. To vlakno kam odkazuje Antonio je urcite prinosne. Skoro bych rekl povina cetba.

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

to MaBat
nechcem spamovat, ale pripajam sa ku zaujemcom. vopred vdaka.

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Vždyť klikací návod máte tady: http://check.wz.cz/clanky_pokracovani/fon.htm .

Web

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Checku víme o tom  "lyže sejmout" (Cimrmani - pro neznalé) a diky.
Ale MaBat psal o Holmu ne? Vic info prece nemuze uskodit.
Za tu dobu co jsem tady a ctu a ctu nevim, jestli tohle forum ma Diy Hifi pomoct nebo zacinajici nadsence odradit. A zase kruci spamuju. Radsi jdu dodelat ten gulas--HAWK

(upravil MaBat 21. 1. 2010 10:51)

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

-- Kuchařka pro HI bude, o víkendu něco naměřím a zdokumentuju, ať může bez rozpaků měřit i ten, kdo má třeba problémy s LspLabem, a vůbec, je to svobodná volba smile

Ještě než se pustíte do těch výhybek - tohle by si měl IMHO každý, kdo to myslí trochu vážně, nejprve nastudovat a vzít na vědomí.

Mimochodem, pokud se někomu ty polární mapy líbí, takhle prezentovat data umí i Arta (naimportovat se tam dají data naměřená prakticky čímkoli), takže stačí jen mít to poctivě změřené a chuť pustit se do toho. No a kdo umí s gnuplotem a trochu programovat, udělá si to ještě efektivněji sám.

(upravil Ju_xXx_ko 5. 2. 2010 19:21)

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Ako sa "Kuchařke" darí smile ??
Moje bedničky už netrpezlivo čakajú na zmeranie:

http://s19.postimg.cc/61cb66lf3/668_p1040401.jpg

Podľa RMAA mic in na mojej zvukovke funguje zároveň aj ako line in, akurát odstupy sú horšie. A tak postavil som externý preamp. Kapsula je MCE4500. LSPLab som nerozbehal, ARTA mi na Win7-dmičke miestami protestuje, na vine sú pravdepodobne ovládače zvukovky tak ostáva už HOLMImpulse. Skúšal som merať, ale neviem či to robím správne, tak by sa hodilo niečo smile .

edit: Tak niečo som skúsil. Meral som z cca 1metra, v ose stredového repra. Začiatok okna dávalo automaticky na prvý vrchol impulsky . Dľžku tiež automaticky.
Tu je finálna podoba:

http://s19.postimg.cc/s1snmt433/668_meranie.png http://s19.postimg.cc/m24wj5jan/668_meranie2.png

Myslíte že to je použiteľné ?

edit: Pravdepodobne bude fáza zle, teraz som meral nanovo s tým že všetky tri impulsky majú rovnaký začiatok aj dlžku a už sa mi to viacej pozdáva ...

(upravil Ju_xXx_ko 7. 2. 2010 23:10)

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Nikto ? sad   ... aspoň mi povedzte či to robím správne:
Začiatok okna nechám nech nájde automaticky ale ako "Cusal Impulse" (tj. kúsok pre začatím impulsu), a zmerám všetky repro. Zistím najnižší "Offset" (Začiatok okna - "Time zero") a nadstavým pre všetky repro rovnako.
Dľžka okna fázu ovplyvňuje už len minimálne. Tak tám to nechám nech to zistí automaticky.
Offset citlivosti nadstavím na +10dB (okno "Normalization"), inak mi vynecháva fázu a objavujú sa tam len útržky z nej (neviem či to nevadí, ale takto sa tam ukáže celá).
Je to správne ? resp. použiteľné ? Vyexportovať to potom do napr. LSPcadu už nie je problém ...
Takto to vyzerá po týchto úpravách:

http://s19.postimg.cc/sh3xftq0f/668_test2.jpg

A ešte jedna otázka. Keď zmeriam impedanciu cez LIMP , ako ju potom prenesiem do napr. *.zma súboru ?
Samotnú impedanciu dokážem načítať Boramyrovím Graph Readerom (Vďaka mu za ten program smile ), ale ako na tu fázu ? GR ju vie dopočítať ale podľa TSiek, ako potom postupovať pre výškač ? Alebo ako to robíte vy ?

Vďaka...

(upravil MaBat 7. 2. 2010 23:38)

Re: 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

V rychlosti - co jsem to prolít, teď už to asi děláš dobře. Musíš každopádně pro finální měření deaktivovat automatické vyhledávání "času nula", resp. udělat to jen jednou na začátku (je jedno jak), aby to pak "naostro" vycházelo někam do míst, kde začínají impulsy. Přesná hodnota není podstatná, důležitý je pak zaškrtnout a nastavit ji v "Time zero locked (time alignment)".  Pak jen zvolíš pevný začátek okna (těsně před všechny impulsy) a ten následně zadáváš u všech měření ("gating"). Konec okna je dobrý ručně posunout tak, abys odchytil první odrazy - to vidíš na cháře, jak s koncem okna posunuješ - ve chvíli, kdy se chára poprvé výrazněji zvlní, chytil jsi první větší odraz a před ním je to třeba utnout (ale ne zas zbytečně dřív).

Fáze se schovává, protože to tak je nastavený v menu "Options - Hide phase when below..." - to si přenastav, spíš, než tomu přidávat těch 10dB.

Export .ZMA z Arty přes "File - Export as - Plain .ZMA" nefunguje?

Příspěvky [1 až 20 z 32]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » 3 pásmo TVM-prosím o změření a pomoc s výhybkou

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£