Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » modul 200W/4Z/35V

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: modul 200W/4Z/35V

Kluci, poraďte modul zesilovače (diskrétní tranzistorák) aby dal cca 200W při zátěži 4 ohmy. Ale maximální napětí by bylo k dispozici pouze max 35Vss. Jestli je to blbost, tak nekamenovat (laik) lol Ideální by byla SPV 250, jenže ta potřebuje 45V. Prostě stavebnice v Leošově provedení a kvalitě.

Re: modul 200W/4Z/35V

nie je to nizke napetie na taky vystupny vykon ? neviem presne ten vzorec podla ktoreho sa to da vypocitat...

Web

Re: modul 200W/4Z/35V

Měnič dá max 35V, tak proto.

Re: modul 200W/4Z/35V

Zas jeden takovy co chce dle trafa stavet zesilovac smile Je to male napeti,to ti da vykon tak do 100W. Jedine reseni budou dva zesilovace do mustku.

Re: modul 200W/4Z/35V

Jedině můstek... tedy 2x tolik trandů.

Web

(upravil junglist 12. 1. 2010 16:47)

Re: modul 200W/4Z/35V

Xhibit: napěťový měnič z PE 10/2006 víc nedá. Ondra: Když bych bych ale zmůstkoval 2 SPV, tak příjdu o stabilitu do čtyř sad

(upravil feliz navidad 12. 1. 2010 17:42)

Re: modul 200W/4Z/35V

Ten měnič by měl být stabilizovaný, s výstupním napětím do +-40V. Vzhledem k tomu, že má udávaný výkon něco přes 200W, je to výkonově i napěťově tak asi na zesilovač  130-140W. To nestačí?

Re: modul 200W/4Z/35V

No, podle topologie to může být i míň než 120W - lépe řešené zesilovače mívají bohužel vyšší saturační napětí.

Web

Re: modul 200W/4Z/35V

To máš pravdu, ale 120W nebo 140W je z hlediska výsledného kraválu vlastně to samé. Podstatné je, že ten měnič mu trvale šťávu pro 200W můstkový konec asi nedá.

Re: modul 200W/4Z/35V

Ano, to je pravda, a je moc dobře, žes to sem napsal.

Web

Re: modul 200W/4Z/35V

to junglist: Nez jsem ti odepsal dopsal jsi tam ze je to kvuli menici.. Ja jen ze tu uz bylo nekolikrat ze ma doma nekdo nevhodne trafo a chce na neho mermomoci postavit zesilovac toho a toho vykonu..

Ten menic z AR mam taky rozestaveny,zatim ale nedokoncen.Co takhle zvysit pocet zavitu pro vystupni napeti,samozrejme uzpusobit elyty a zpetnou vazbu? K tomu pripadne pouzit vykonnejsi toroid,vice paralelnich dratku ve vinuti,jine silnejsi mosfet.. Ja osobne mam koupeno jadro ktere je schopno prenest daleko vetsi vykon,ne ze bych ho chtel tahat ale proste takove zrovna bylo k dispozici..

(upravil junglist 12. 1. 2010 19:12)

Re: modul 200W/4Z/35V

V podstatě jde zatím jen o nástřel. Pro tuhle úvahu mě nakopnul Leoš v dredu kapacitátor lol Vycházím z jeho zkušeností, že car zesiky jsou vojebanej hnůj celkově. Bylo by jednodušší pořídit rovnou zesik co dává 200W, ten dokonce i mám. Raspi ve zmíněným dredu nakousnul měnič z PE 10/2006, tak jsem prohrabal archiv. A aniž jsem technicky zdatnej, ten měnič se mi líbí a IMHO by mohl bejt dobrej a fungovat. Pokud by se dalo, chtěl bych promyslet DIY aktivní modul pro sub do auta. Ve stylu modulu OndryCh k zabudování do bedny. Ušetřil by se problém kam se zesikem, navíc by to bylo odolný řešení před lapkou kterej by neměl co ukrást, kromě rádia bez panelu. Prostě by se vytáhnul konektor, bafla bedna za poutko a hybaj dom wink 200W do čtyř bych viděl jako optimální. Krmit bych s tim chtěl (jednou snad) http://www.scan-speak.dk/datasheet/23w_4557t02.htm s pasivem http://www.scan-speak.dk/datasheet/23w_0-00-02.htm Podle impedančky nepadá pod 4, tak by to mohlo bejt O.K.
Takže, měnič + SPV 250 + SubSenior + naddimenzovanej chladič. IMHO by se mohlo jednat o luxusní řešení, v autohifi provedením a kvalitou nevídanou a s výkonem ne v P.M.P.O. lol A teď baby raďte cool

Re: modul 200W/4Z/35V

Pokud se jedná o napětí +- 35V, tak zesilovač výkonu 200W do 4 Ohmů tu na tomto webu někde je. Žádný můstek, ale takové horší Áčko. A proč pořád měnič pro větší výkony? Vždyť stačí jedna jediná součástka a máte zesilovač třeba 500W ze 24V ss. Vlastnil jsem tento v Německu továrně vyráběný zesilovač několik let a hrál suprově.

Re: modul 200W/4Z/35V

Co to je asi za zázračnou součástku? Bez napětí výkon nevyrobíš, proto musí být měnič. Napájecí napětí které potřebuješ zhruba vypočteš takto: Výkon (W) vynásobíš zatěžovací impedancí (ohmy) a odmocníš. Výsledek vynásobíš 1,414 a připočteš saturační napětí (třeba 3-6V) a dostaneš potřebné napětí v jedné větvi souměrného zdroje - zatíženého.

Re: modul 200W/4Z/35V

To, že je měnič levnější než slušná georgova součástka neznamená, že to bez něj nejde. Myslete, pánové, ta součástka fungovala už v dobách, kdy edison se svýma baňkama akorát svítil.

Re: modul 200W/4Z/35V

Co je to takove "horsi acko"? Asi nejaky zazrak kdyz to da 200W pri 2x35V.. lol

Re: modul 200W/4Z/35V

Výstupní trafo? Zatížit konec impedancí primáru 00nic a vyhnat to na sekundáru nahoru do reproduktoru. Co parametry, váha ale hlavně cena, že?

Re: modul 200W/4Z/35V

A to nejde namotat to trafo měniče na vyšší napětí?

Web

Re: modul 200W/4Z/35V

Jde to i na nižší. Já jsem si tehdy překresloval desku tohoto měniče pro použití na 4xLM3886. Hlavně jsem tam upravoval umístění usměrňovacích diod pro namontování na chladící profil. Ale nedodělal jsem to, přestalo mě to bavit.

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » modul 200W/4Z/35V

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£