(upravil opamp 15. 1. 2010 17:15)

Re: MUSIC 70: Dotazy...

No dobře, tak holt ne smile

Kolik by to vlastně v týhle "konfiguraci" dalo za předpokladu 100% lampy? Půl ampéru? smile

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Pokud je lampa dobrá, nehne se emise ani když jí trochu podžhavíš. U špatné půjde rychle dolů. Taky koukni na getry, nesmí mít
ohraničené okraje, okraje musí být pěkně difúzně do ztracena. Ohraničený getr znamená horší vakuum a velmi pravděpodobně přiotrávenou katodu. Emise se dá někdy zachránit mírným přežhavením a zároveň zvýšeným anodovým proudem odhaduji cca 1.5x maximální katalogový. Ale pozor na maximální anodovou ztrátu.

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Díky všem za rady!

Jeden Music zrepasovaný, na druhý se chystám smile

Je to žrádlo, tenhle zvuk smile smile smile

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Já si snad budu muset taky splašit nějaký elektronkáč. Všichni tady o tom básní. Opravdu bych si někdy chtěl poslechnout ten rozdíl. smile

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Pokud je hlavním cílem hudby zprostředkovat /vyvolat/ v posluchači emoce, pak jsou lampy při její reprodukci jejím nejlepším prostředníkem smile Tohle prostě žádnej solid state nedá, fet nefet smile

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Další lama dotaz:

Dá se zkombinovat EL34 Tesla a EL34 RFT? Emisi mají stejnou, ale otázkou je, nakolik stejné/jiné mají charky...

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Zkus a uvidíš. Třeba to bude jako konec germanium-křemík smile. Výrobní tolerance flašek jsou dost velké na to, aby i v souboru stejného výrobce měly větší rozdíl než Tesla - RFT.

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Ondro-#27- úplný souhlas.

(upravil kazzatel 23. 1. 2010 16:58)

Re: MUSIC 70: Dotazy...

JJ, přes transistory je muzika jako k... na obrázku, ale přes flašky je to jako lízání přes sklo - sice zaostřit nejde, ale ty emoce.... yikes:

Re: MUSIC 70: Dotazy...

2opamp : už v tom pěkně lítáš, já jsem tě varoval, že je to návykový smile
co se týká emocí, tak si je můžeš řádně umocnit tím, že ty flašky vysvobodíš z té ošklivé tesla-skříně, protože jak správně tvrdí náš velký FET-Mistr, spočívá největší výhoda lamp v tom, že ve tmě krásně svítí. To je fakt super, a taky to teplo je velmi příjemné smile , to ničím nenahradíš !

http://s4.postimg.cc/6x0nvsaih/312_vta_50_chassis.jpg http://s4.postimg.cc/mtzfsi2wp/312_vta50_1.jpg

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Ani opálené prstíky malých prieskumníkov, čo?

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Když se to celé udělá od základu kvalitně- hlavně výstupáky, skřín, napájení.... je to ještě lepší smile

http://s19.postimg.cc/bofz23ugf/262_262_borjofon_007_s.jpg

Monoblok od kolegy

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

No když lampy krásně svítí, bývají podpořeny ještě svitem ledek, které se za nimi skrývají. Bez podpůrných ledek ve tmě to vypadá takto http://www.riotamps.wz.cz/10.jpg

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Chlapi já nevím, jsem asi starej nebo bez vkusu nebo v nějaký sexuální či jiný menšině... ale mně se ty Music70 líbí tak jak jsou a ty "dokonalý lampáče" z vašich fotek bych teda asi domů nevzal.

Prostě jak v tom není pár kilo 40 let starýho spálenýho prachu, není to vono smile

Proč mě nikdo nevaroval, že EL34 od RFT mají maličko jinej zvuk než EL34 od Tesly?

Ještě že ve chvílích deprese můžu přepnout na DPA223 smile

Kazzatel: Jo, přesná definice. Upřímně, když už tu k***u nemám k lízání naživo, tak radši neostře přes sklo než na fotce, představím si ji věrněji, tepleji, barevněji a šťavnatěji než na fotce (fotka je totiž tak "věrná", že o to víc sere, že není živá. A to je možná hlavní potíž solid-state řešení - ta jeho "skoro-živost"). Vždycky jsem měl radši knížky než filmy, právě pro onu možnost "vybájit si to" jak je mi nejmilejší.

Ale upřímně - počítači, Shanům a mému kutlochu sluší lampáč, HS-DACu, Dawsoovým bednám a obýváku bude kralovat DPA223. Nebo naopak, záleží na manželce smile

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Šéfová má poslední slovo big_smile Já nevim jak vy, ale já jak to neni živý, tak to nelížu lol

Re: MUSIC 70: Dotazy...

A nejlepší je to přes krámy. Ta červená držka a vousy,to starou vždy hecuje.

Re: MUSIC 70: Dotazy...

No vida, diskuse se nám rozvíjí, konečně se něco dozvíme jeden o druhém smile

kazzatel líže fotky, opamp sklo, lexx viz výše smile smile smile

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

Ked ty Opamp nevieš, čo je dobré wink

Re: MUSIC 70: Dotazy...

2 Lexx:  NO FUJ !  málem sem hodil šavli když sem si to nechtěně představil ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: MUSIC 70: Dotazy...

tak trošku krvi no....

Web