Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zes

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

Re: Korekční zes

Myslíte že by bylo možné se stím Krčmářem domluvit že by mi tam hodil místo těch 100K potu ty druhý big_smile ono 100kček mám doma plnou prdel big_smile

Re: Korekční zes

Jo a ještě, ty potenciometry v té stavebnici jsou 4mm nebo 6mm hřídele?

Re: Korekční zes

4mm

Re: Korekční zes

Vždyť si kup jen DPS a dkoumentaci (EZK026-4132) a součástky si dokup k tomu samostatně.

Re: Korekční zes

Od té doby, co jsem si postavil tyto korekce:
http://audioweb.cz/uploads/44_korekce_1-_jpg.jpg

nechci baxsandalla do baráku ani za nic... smile

Web

Re: Korekční zes

Njn,to máš vlastně takový dvoupásmový ekvalizér.:) Je to vážně takový rozdíl s těmi eq. indukčnostmi?

Re: Korekční zes

Jde o to, že ty korekce ovlivňují pouze poměrně uzké okraje pásma a neovlivňují střední pásmo.....

Web

Re: Korekční zes

nenašlo by sa to prosím pekne v lepšom rozlíšení..?

Web

Re: Korekční zes

Ano, přimlouvám se také. Prosíme o schéma.

Re: Korekční zes

To vás mám kurva do píči ještě učit počítat?
Kolik napájecího napětí potřebuje korekční zesilovač se zdůrazněním +15dB, je-li jeho jmenovité vstupní napětí 0dBu a požadována přebuditelnost aspoň 10dB?
Počítám, že ze zdejších expertů to dokážou spočítat tak dva...

Web

Re: Korekční zes

hmm... vyjadrovanie na urovni hmm

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Korekční zes

To máš naprostou pravdu. Moc lidí si to nedokáže vypočítat. A já mezi ně patřím. Ty jsi profík a těžko ti bude někdo konkurovat. Žiješ v tom
každý den. Já jako lékař se tím jen bavím a moc času nemám, ale opravdu mě potěší si jednou za čas něco postavit.
Teď  jsem dostavěl koncový stupeň Lecha a hledám slušné korekce a jsem v tomto odkázán na dobrodiní a znalosti jiných lidí. Tak to prostě je a jsem snad kvůli tomu špatný člověk? Prostě doufám, že někdo bude té dobroty a podělí se o poznatky (dělám to v práci od rána do večera) a lidi jako jsem já si to budou moci postavit a těšit se z té kvality.

Re: Korekční zes

Já bych spíš řekl že je smutné,že navštěvovat toto fórum a na něm se ptát umí kde kdo,ale vyhledat si v googlu že G=20log(Uo/Ui) umí málokdo. Pak je ještě otázka koliuk lidí ví jaké napětí je obvykle považováno za 0dBu. Toto jsou základy které se učí i na učňáku,takže minimálně člověk který tvrdí že má elektrovzdělání by měl vědět jak na to.

Re: Korekční zes

Na decibely byl odborník Tatrmann... lol

Web

(upravil frantah 22. 1. 2010 22:16)

Re: Korekční zes

0dBu jest standardně 0,775Vrms (teda ve "spojařských" a "profiaudio" dB, v "komerčních" dBV se vztahuje k 1Vrms), tedy špička je něco přes 1V (sqrt/2/ x 0,775). Ná-li to být celkem +25 debilů, tak ať se to dobře počítá, dejme tam +26dB, je to 20dB + 6dB, čili zesílení 10x a pak 2x, takže 20V špička. Dobré operáky snesou až +/-22V napájení, tam by to bylo tak tak, ale už to asi bude poněkud "lepit" na napájecí šíny.

Decibely mají za úkol obsáhnout velký rozsah hodnot a přitom ještě zjednodušit život převedením násobení na sčítání, nejsou tedy naším nepřítelem. Takže hoši procvičovat a aspoň velmi hrubě z hlavy: +3dB / 1,4x, +6dB / 2x, +10dB / cca 3x, +20dB / 10x, takže např. +40dB=20dB+20dB čili 10x a ještě jednou 10x = zesílení 100x ... atd. atd.

Na škole nám kantor říkal perličku, jak staří borci-spojaři, denně zvyklí počítat v Neperech, donďa do kšeftu potřebujíc pronásobit víceciferná číslla pro odhad ceny při placení prostě čísla v hlavě "zanepérovali", sečetli a "odnepérovali" a výsledek byl dost přesný...

Jak pravil soudruh Lenin: Učit se, učit se a ... kur**, to třetí jsem zapomněl!!!
Jinak, jak říkával Leošův děda, jak Číňanům jednou jebne v kuli, tak nás utlučou čepicema... podle Leoše ani ty čepice nebudou potřebovat...

(upravil ondra Ch 22. 1. 2010 22:32)

Re: Korekční zes

Franto mě teda vychází 22V špička, 15,5V ef... smile Takže je běžný "operák nepoužitelný....

Web

(upravil frantah 22. 1. 2010 22:51)

Re: Korekční zes

To už je v normě, Ty jsi to jel asi na kalkulátoru, já z hlavy. Jako v Obecné škole: "Chci aby měli příklad!". Běžný OZ to stejně korektně nezvládne, tam bych postupoval opačně: Zvolil slušný OZ, napájení na plný kotel, pak kontrola na oscilu kdy to začína kreslit a zpětně dopočítat přebuditelnost.

Na kalkuli mě teď vyšlo 13,8Vrms a 19,5V peak.

Re: Korekční zes

Já počítal 26dB....:)

Web

(upravil frantah 22. 1. 2010 23:20)

Re: Korekční zes

Já věděl, že zjednodušením na +26dB si usnadním odhad a dorovnám tu nepřesnost s 1Vp-p, no moc jsem se snad necabl, 0,5V snad ujde... na to že v počtech teda zrovna dobrý moc nejsem...

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zes

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£