Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zes

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 39]

Téma: Korekční zes

Ahoj, mám prosbu, právě jsem si postavil zesík s TDA7250 a 2xTIP132/137. Vím jak mě tet budete moralizovat že ten zes stojí za hovno, jak odpaluje trandy, jak neustále odchází, ale nic z toho se mi nestalo, napájím ho 2x30Va a hraje skvěle na první pokus, dělám sním psí kusy, dokonce jsem i nechca šroubovákem spojit 2 piny zapnutého zesilovače. Udělalo to prásk, tak jsem ho rychle vypnul, po zapnutí zase jel naprosto bez problému. Hraje skvěle, už nikdo mě nedonutí se vrátit k integrovaným sračkám, netušil jsem až jakej je mezi timhle "polotranzistorem" a integrakem zvukovej rozdíl. No ale k věci, musím si k němu postavit nějakej korekční zesilovač, uvažoval jsem přímo o stavebnici od EZK: http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/rsd4132.htm . Žádný elektronicky ovládaný zmetky nechci, chci pořádnej, kvalitní korekční zes s operákama. Nemáte nějakej návrh? nebo mám vzít to od EZKčka? Dík moc

(upravil opamp 9. 1. 2010 10:31)

Re: Korekční zes

Vezmi klidně to EZK a tady na fóru si vyhledej thread, kde sinclair vysvětluje, jak jej zbavit dětských nemocí.

Pokud to TDA budeš používat doma s citem, můžeš být spokojen, proč ne.

Tady to je:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=682

Web

Re: Korekční zes

Dík

Re: Korekční zes

TAk jsem začal uvažovat i o nějaké te elektronické regulaci, hlavně proto, že budu muset stejně potenciometry natáhnou stíněným káblíkem aby mi vešly do skříně tak jak mají. co tak http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/krf2274_krf2374.htm ???

(upravil sinclair 10. 1. 2010 14:12)

Re: Korekční zes

Oboje hnus a tfuj.
Kdyby nebyly v korekčákách stokilový poťáky, daly by se kamkoli natahat třeba zvonkovým drátem. Takhle je to háklivé už jenom na škaredej pohled.
RSD4132 přepočítat na poťáky 25k a udělat ještě pár změn, už jsem to tu kdesi z mladické nerozvážnosti vypisoval a nechci se zbytečně opakovat.
Korekce řízené ss napětím jsou v drtivé většině na hovno, jejich šváby mají napájení např. jen 15V, z čehož vyplývá mizerná až nulová přebuditelnost a velké zkreslení při větším zdůraznění korekcí.
Nechápu, proč to Krčmář, Vlček a další blbové porád dělají a na webech se to kopíruje. Je to hnus. Nejlepší šváb pro korekce, jakej tu kdy byl k dispozici byl tesláckej MDA4290V, jenže ten se dá už jen kuchat ze starejch Colorů.

Web

Re: Korekční zes

Sem jsi to myslel, tak já to nějak přepočítám.

Re: Korekční zes

http://s4.postimg.cc/oqkmt6pmh/2201_rsd.jpg

Web

Re: Korekční zes

wow, díky big_smile

(upravil Dohnalik 10. 1. 2010 16:09)

Re: Korekční zes

tu R36 mám vyjebat do prdele, nechat tam jenom ten kondík a narvat do praku spolu s TL072?

Re: Korekční zes

Tipuju, že tam R36 byl jen kvůli tomu dementnímu elytu... aby mu nebylo smutno a neprodukoval lupance při zapínání/vypínání loudness.

Web

Re: Korekční zes

Zdravím, taky mám v plánu postavit si tento korekční zesilovač . Děkuji Reebovi za poskytnutí schémátka s upravenými hodnotami součástek. Chtěl bych se zeptat jestli osadit kondenzátory foliové nebo keramické ? A ještě vůbec nevím kde sehnat nějaké obstojné potenciometry 22k.. Díky za odpověď

Re: Korekční zes

Poty klidně 25k, pokud Ti to usnadní situaci - stane se prd. A kondy, pokud to jde, foliové.

Web

Re: Korekční zes

2 opamp : děkuji za rychlou odpověd'. (mimochodem koncový zesilovač budou vaše lamy wink. Potenciometry mám v plánu brát v ESO Ostrava asi typy TP163, tak sem měl strach aby u 22 k nebyla vyšší cenovka...

Re: Korekční zes

TAk já jdu objednávat. big_smile

Re: Korekční zes

sinclair napsal:

....
Korekce řízené ss napětím jsou v drtivé většině na hovno, jejich šváby mají napájení např. jen 15V, z čehož vyplývá mizerná až nulová přebuditelnost a velké zkreslení při větším zdůraznění korekcí.

Tady v tomto zapojení od Krčmáře má TDA 1074 napájení 20V,navíc to není typický IO na korekce ale v podstatě řízený operák.Myslím že zas tak špatné to nebude....:)

Re: Korekční zes

Ale prosímtě...

Web

Re: Korekční zes

Co? Máš nějaké měření toho modulu s TDA1074? Já ten modul mám v šuplíku sestavený,ale prozatím neodzkoušený. Pokud je vážně tak naprd,tak jej hodím rovnou do popelnice:)

Re: Korekční zes

Pokud vím, je to opravdu o něco lepší než dederonské A273/A274... Ale žádnej zázrak, už z principu... Ani datashit to nijak netají - podívej se třeba na THD při 5V a porovnej s tím, co umí i blbá NE5532 - je to řádový rozdíl.

Web

Re: Korekční zes

Já vím...DS jsem viděl,právě mi to v porovnání s LM1036 a TDA1524 co se všude hojně prodávají jako "super" korekčáky připadalo tak o 2 třídy lepší...

Re: Korekční zes

Ano, je to něco jako nejlepší americké pivo smile

Web

Příspěvky [1 až 20 z 39]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zes

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£