Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

(upravil pslava 1. 1. 2010 17:07)

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

ve starém značení tesla je opravdu základní jednotkou pikofarad .....je to třeba tu...
http://nf.duseknet.com/kondenzator.htm

systém A
systém B

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

Marcin v příspěvku #16 popsal zapojení výhybky asi přesně. Zkusil jsem nakreslit zapojení:
http://sklad.obrazku.cz/obr272370_Vyhybka.jpg
I kdyby ti kondenzátory odešly, pořád musí hrát basák, který je zapojen jenom přes tlumivku. No a ty tvrdíš, že nehraje vůbec nic a že reproduktory jsou v pořádku. Budeš mít chybu v prodrátování, někde urvanej drát či co.
Proměř si odpor mezi bodem zapojení 2 a body 6, 7 a 8 - musí být okolo 0 ohm (vzhledem k přesnosti měřáku to bude hodnota podobná tomu co naměříš, když zkratuješ měřící hroty měřáku). Obdobně odpor mezi bodem 1 a 4 by neměl být větší než 2 ohmy. Měř při odpojených reprácích.
Ještě jedna rada - výsledný zvuk bedny záleží na tom, na který pžívod k reproduktoru je který drát přiveden, tak si před odpájením poznamenej, který drát byl připojen na pájecí očko u červeného puntíku a po změření odporů to zase připájej stejně.

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

Ešte raz. Farad je fyzikálna jednotka pre kapacitu. Nakoľko je však pre prax príliš veľká, používajú sa zlomky z tejto jednotky a to mF a pF. Ako ich v praxi značí ktorý výrobca je vedľajšie.

(upravil Hippo007 2. 1. 2010 14:33)

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

godz:

mF (milifarad = 10 na -3 Faradu), uF (mikrofarad = 10 na -6 Faradu), nF (nanofarad = 10 na -9 Faradu), pF (pikofarad = 10 na -12 Faradu)
Doplnění:
Pokud je na nějakém starém kondenzátoru označení 10k, znamená to 10nF nebo označení 2M2 znamená 2,2uF. Ale pozor, nezaměňovat s označením tolerance, kdy třeba vytištěné
10uF M znamená 10 mikrofarad s tolerancí 20%,
15nF J znamená 15 nanofarad s tolerancí 5%,
470pF K znamená 470 pikofarad s tolerancí 10%

A to už myslím k tomuto off topic stačí

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

Díky moc všem za rady, takovou ochotu jsem ani nečekal.  Jdu to všechno zkusit proměřit a dám vědět smile

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

Tak ještě naposled díky, už se mi to podařilo spravit. Hlavně Hippova připomínka o basáku, který by měl hrát i bez kondenzátorů, mi zachránila pár stovek za nové kondíky. Problém byl studeňák na konektoru na vstupu do bedny. Odcházení basáku způsobovalo jeho postupné upadávání, zbytek příznaků se mi asi jenom zdál, bedna musela přestat hrát jako celek.

(upravil frantah 3. 1. 2010 20:48)

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

Ty staré krabicáky bych ale radši vyměnil za Bennic nebo něco podobného...

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

Ty bedny jsou low cost řešení do posilovny, nechci už do nich investovat...radši koupím něco kvalitnějšího, až budou finance...

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

Vyuzuju tohohle zalozeneho tema. Dostal jsem stare stribrne ARS 9204 (klasicky tesla dvoupasmo) a chtel bych vymenit soucastky na vyhybce.
Neco jsem si nastudoval na sinclairovym webu a zjistil, ze to neni tak jednoduchy je nahradit.

Proto se chci zeptat jek je to s presnosti atd, protoze jsem doma nasel nejake soucastky, tak jestli bych je mohl, nemohl pouzit.

Original vyhybka je zde: http://repromania.net/tesla/tesla-repro … s-9204.php

Potrebuju tedy hodnoty 2 mikroF (hovnak), TC 453 MP- 4 mikroF, TC473 MP- 8 mikroF.

No a nasel jsem doma krasne zelene MKT 1813 od firmy ERO s toleranci +-5 procent, ale ne v presnych hodnotach, ktera by tam meli byt. TEDY:

za 2u-2,2uF/ 63V
za 4u- 4,7uF/ 63V
za 8u- 10uF /63V

Potrebuju slyset: jo na Tesla repraky to bude dobry, rozhodne lepsi jak ty 35 let stary vycmuchly

nebo: zblaznil ses, tim si nepomuzes, nech to radsi jak to je, bude to hrat lip nez s timhle.

Dekuju

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

Namiesto 2 mikro dáš dvakrát 1 alebo 2,2, namiesto 4 mikro dáš 3,9 mikro a namiesto 8 mikro dáš 8,2. Štandartné svitkové kondenzátory MKT alebo MKP.

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

4 mikro mám 2 kusy, eso  mkt 205 za nákupku.

(upravil jardag69 8. 7. 2014 14:08)

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

"zblaznil ses, tim si nepomuzes, nech to radsi jak to je, bude to hrat lip nez s timhle."
Pokud jsou ty kondíky v pořádku, tak si je vyměň, jen pro svůj lepší pocit.
Podle schematu potřebuješ jenom dva kondíky. Jeden 12u a jeden 6u.
10u+2u2 a 4u7+1u5

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

to ti kdo řekl ?

(upravil Esprit 9. 7. 2014 8:24)

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

tak jsem to dal nejak do kupy.  Tak jsem si vsiml, ze jsou to vlastne dva  kondenzatory slozeny ze dvou paralelne.

Mam chaos v tech cervenejch teckach. Ve schematech je tecka plus ze?

Mam jeste ty modry repraky a tam je cervena tecka minus. VRRRRRR. To mne dojebalo. Ale jistej si uz nejsem nicim. U tech cernych repraku, uz je to znaceny, ale u vyskacu je zase tecka a nic vic, tak tu by mela bejte cervena tecka pro zmenu plus ne?

A draty maji taky naopak, aby me dojebali. Cervenym tahaji minus a bilym plus. (hergot co to je bilej drat? To nemli na cernej?) Takze nevim ci sem.

Jo a pak draty k zesaku. Tam napatlali zase bilou znacku- to je co?

Vim, ze by to melo jit odvodit od schematu, jasne, ale ja uz v tech kombinacich nevim ci sem. Jednou je to tak podruhe jinak. draty v jedne bedne tak v druhe zas opacne.
Hlvne at se odpichnu: Ta tecka ve schematu je plus?
A taky ten tesla reproduktorevej kolik: Je ta dlouha cast minus? (zas kvuli schematu) narazil jsem, ze kazdej taky rika neci jinyho

Diky

(upravil Esprit 9. 7. 2014 8:24)

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

REPRO TESLA KOLÍK

Kulatý kolík +

Plochy kolik je -

schema: http://www.kapla.estranky.cz/fotoalbum/repro/#photo_471

Proc v tom schematu je to naopak??, Ja se ztracim. Cemu mam verit. Nebo to neni znazornen teska kolik, ale stare znaceni? Nebo to tesla dosrala?
Vzdyz podle toho viz vyse ma v tom schematu byt tecka nahore a plochy kolik dole. A tim padem jsou tecky u repraku +

No a tohle mi zpusobilo chaos. Chapu to spravne prosim?

(upravil Hazys 9. 7. 2014 8:40)

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

No tak je to naopak, no a co? Důležitý je, aby vůči vhybce měly repro správnou polaritu, stejně tak obě bedny vůči sobě. Když u obou beden prohodíš polaritu, stane se h..o. I když dnes je už snaha tu polaritu dodržovat, aby skutečně bedna při kladném napětí na svorkách šla membránami ven. (Má to význam zejména při používání více repro současně).

//Nebo to taky nějaký Chujo prostě namaloval obráceně.

//Si nikdy neviděl bílej drát? Mám tu dokonče i šedivý a fialový! lol

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

Zrovna jsem si prováděl kontrolu výhybky ve zcela obdobných bedničkách z Tesly Bratislava 1PF067 62 a je tam stejné obrácené zapojení konektoru jako zde. Jak bylo napsáno v předchozím - je to zcela jedno kam jde v konektoru který vývod, ale musí! to být u obou reprosoustav zapojeno shodně.

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

u TW44 to mám zapojený - kulatej kolík je kostra, placatej je živej.

takže to asi bude reprák pro TW 44 smile

(upravil jardag69 9. 7. 2014 18:51)

Re: Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

Esprit jestli je na basáku tečka mínus a na výškáči plus, tak by měli být na společném drátu. Konektor si zapoj tak abys měl na kulatém kolíku plus.
Máš kliku, tohle byly naše nejlépe hrající reproduktory.

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Náhrada kondenzátorů Tesla ve výhybce ve starých reproduktorech

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£