Téma: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Tak ještě jednou, trochu jsem se spletl smile myslel jsem samozřejmě vertikální snímací úhel, nějak se mě to pomotalo.

http://s4.postimg.cc/m3vz8aw55/87_clipboard2.jpg

Takže podle teorie zde: http://www.hifinazory.cz/clanky/Gramofo … Rowing.pdf
by mělo být ramenko rovnoběžně s plochou LP, u mé NC452 je raménko hodně skloněné dolů, musel bych talíř podložit alespon o 10 mm abych měl raménko vodorovně..tak nevím jak to je smile

Web

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Nejde ramínko dostat níž, nebo podložit vložku v držáku ?

Web

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

To by určitě šlo, nebo i podložit talíř,....... mám tam nový talíř i subtalíř a i nové přenoskové raménko od Daševského, tak nevím jestli jsem někde neudělal při montáži chybu. Kdo máte NC452? Mrkněte v jaké poloze je raménko při přehrávání...díky moc

Web

(upravil kvark7 7. 12. 2009 13:59)

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

mám NC452 bez úprav vše původní a ramínko je rovnoběžně s deskou, přenoska OMB5E

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Ondro, těch 10mm je strašně moc yikes 2-3mm se běžně řeší slipmatem nebo korkem. Něco tam máš špatně. NC 452 by "prej" měla bejt podobná (nastavením) NC 420. Podívej se na tohle: http://www.repromania.net/tesla/tesla-g … nc-420.php Třeba ti to pomůže.

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

2:kvark7 moc díky, to jsem potřeboval vědět.
Petře mrknu na to...

Web

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Já si nejsem jistý, ale u jednoho gramce byl nějak ten podtalíř podstatně výš, než běžně...

Web

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

to sendy
jestli chce dodržet VTA 20° a mít záměnné přenosky, musí být raménko rovnoběžné s deskou.

(upravil junglist 7. 12. 2009 17:36)

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Ondro, udělej prosím tě pár fotek gramce, NC 452 nemůžu nikde najít.

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Záhada rozluštěna...ono to nové  raménko není s původním raménkem zaměnitelné, má posazený vejš držák přenosky než původní raménko:
http://s4.postimg.cc/8ry6ld3qx/87_nc452_2.jpg

Pan Daševký mě tvrdil, že je to raménko pro NC452, ale není.
Tak a co s tím......!? Původní ramenko je už někde v pánu...

http://s4.postimg.cc/4wusiskl5/87_nc452_3.jpg http://s4.postimg.cc/erlxp0ojd/87_nc452_1.jpg

Web

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Ondro, ohľadom ramienka skús kontaktovať p. Šímu, simamilan(zavináč)centrum.cz.
Ponúka nové diely na gramofóny Tesla, len neviem či má aj ramienka. Na NC500 som bral remienok, kryt, antiskating a návod.

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

To ramínko je teda hodně ... zvláštní... Myslel jsem, že 452 má ramínko odvozený ze 440...

Web

(upravil nosferatic 8. 12. 2009 1:58)

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

I kdepak,presne takove raminko na NC452 patri,jen je podivne,ze to nesedlo.Takhle na dalku tezko soudit co s tim.Ovsem jestli je zakopanej pes jenom v te koncovce resp hlavici,tak ta by mela jit jeste snad u nejakeho opravare sehnat.Tohle bude totiz hlavice z NC500 a ta mam tuseni je prave o ten kousek zvednuta,puvodni NC452 byla bez toho zvednuti snad.Mel jsem tohle gramo doma jenom dva dny,tak uz netusim,jak to tam vlastne bylo,ale na NC 500 je to na tuty s tim zvednutim.Zpusobeno jest to tim,ze NC 500 ma cely mechanismus raminka ulozen v tom plastovem nebo jakem "doliku"takze je to cely posazeny vuci taliri nize + talir NC500 je placatejsi nez ten na NC440 (a myslim ze i NC452) a tak se nekde ten vyskovy rozdil dohnat musi,naopak u NC452 je cele raminko usazeno v "drzaku" shodnem s modely NC440 a NC 450,cimz se cele raminko dostava vys nad deskua neni tudiz potreba zadneho zakrivovani na plastu hlavice.Takhle to teda nejak vidim ja smile
Ovsem jestli je opravdu ten drzak shodny s modely 440 a 450,tak zezadu by mel myslim bejt nekde malinkej cervik,jehoz povolenim a nasledným vytažením/zatlačením kolmo k plose gramo, cely mechanismus raminka vytahnout a nebo "zatlacit" do sasi,tim by melo snad jit kompenzovat ten vyskovy nepomer.

Jinak musim pochvalit krasnej stav stroje na fotkach!cerna barva sedi k tomuhle gramu rozhodne vic nez to "prirodni drevo"...Plexi pekny,vsechno cisty a jako vybaleny z krabice,pred timhle se klanim a moc obdivuju smile

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Tohle raménko je tak trochu hybrid, až na haedshell je úplně stejné jako původní.Trubka s hlavou je špíš jako u raménka z NC500, ale ta má "kardanové" uložení a antiskating se závažíčkem.

Na původním raménku je přenosková hlava odnimatelná, tady je pevná a posazená nad raménko. Toho jsem si při výměně nešimnul. Čort znaje do čeho to raménko vlastně je....

Web

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Když to porovnávám s mým, tak vidím rozdíly tři. Jeden je haedshell jak píše ondra Ch, druhý rozdíl je v tom že
má jinak parkování raménka. Já mám pouze stojánek se zaklapávacím zámkem v tom předním nálitku.  Další že nemá u uložení tu páčku vpravo. Na co je ?

(upravil ondra Ch 8. 12. 2009 11:51)

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Ta páčka byla na ruční zvedání raménka, jako u NC500, u mě nemá využití..........

Web

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

A co mezi ramínko a přenosku dát plastovou vložku? Drátky vypadají dostatečně dlouhé.
Tím zvedneš ramínko a bude rovnoběžné, stačí jen změřit koli potřebuje podložit.

Není to sice ideální řešení, ale co jiného s tím teď uděláš. Přidanou hmotnost snad dovážíš tím protizávažím.

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Ehm, tohle jsem už navrhoval. Běžně se to u podobných případů dá podložit kouskem desky ze struktorového PS, je dostatečně tuhá a dost lehká.

Web

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

Pěknej gramofon cool Už nějakej čas luxuju gramce, ale tohle ramínko jsem taky ještě neviděl. Jediný co znám je magnetickej anti-skating. Možná by Ondro nebylo od věci napsat mejla renownovi ze Slovanetu. Ten chlápek toho ví o Teslách opravdu moc. Navíc toho už hodně potunil, zná a poradí vylepšující finesky bez zásahu do konstrukce.

(upravil kvark7 8. 12. 2009 20:40)

Re: Nastavení vertikálního snímacího úhlu u NC452..

když mluvíte o podložení, co zkusit podložku, ale klínovitého tvaru  tak, aby přenoska vůči desce měla správný úhel.
Bylo by to pracnější ale možná elegantnější. Nevím ale co by to udělalo s rezoančním kmitočtem raménka...