Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » koupě gramofonu pro domácí poslech

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: koupě gramofonu pro domácí poslech

Ahoj,

Potřebuji poradit s koupí gramofonu. Bohužel audiu moc nerozumím a elektrikář jako takový nejsem, ale vím, že budu potřebovat gramofon a zesilovač, popřípadě gramofon se zesilovačem. Rodiče mají doma VELKOU a tím myslím opravdu velkou sbírku LP a starý tesla NZC 150 a k tomu reprosoustavu tesla ARS 824. Reprosoustava je funkční, potřebuju ale sehat gramofon, protože starý dosloužil.

Mám celkově okolo 5 000. Kouknul jsem se na nějaké obchody a našel sem věci, kterými si nejsem jist, zda je koupit.
Na tohle fórum jsem narazil náhodou už před delší dobou a možná by jste mi dokázali poradit. Slyšel jsem že existuje několik relativně levných českých značek , které mají vcelku dobrou kvalitu zvuku. Dokonce jsem je někde tady na fóru tenkrát našel, ale teď je najít nemůžu.

Poradili by jste prosím co za gramofon a k tomu zesilovač sehnat do 5 000? Nejedná se mi o vyloženě super kvalitu,ale taky nechci koupit brak. Potřebuju něco pro mámu a tátu, kteří si v neděli odpoledne pustí z desky kubína,dvořáka nebo cimrmana....

Re: koupě gramofonu pro domácí poslech

Za tyhle peníze... nějaký starší gramec Tesla - NC470, 580 a podobně, po generálce i s Ortofonem OMB5 by ses mohl vejít do 1500-2000Kč, a za zbytek co nejlepší bazarový zes s phono pre a něco odložit na jeho ev. repasi.

Web

(upravil hulkee 15. 11. 2009 14:24)

Re: koupě gramofonu pro domácí poslech

ehm... mám 5000  .....Právě proto jsem se sem obrátil...při troše štěstí seženu 6-7 tisíc.....

edit: jo aha...1500 až 2000, čet jsem tam 15 000 až 20 000.

Re: koupě gramofonu pro domácí poslech

Řešil jsem na jaře skoro to samé pro známého. Podařilo se sehnat starý bazarový zesilovač Uher (1500,-), opravit ho (700), NC470 (400) a generálka + nový kryt + nová vložka (1200).

Web

(upravil sinclair 15. 11. 2009 12:13)

Re: koupě gramofonu pro domácí poslech

Mám v perfektním stavu jeden kus gramofonu se zesilovačem TESLA NZC420. Má to 2x20W, zesilovač je po generálce, gramošasi také, zbývá jen osadit přenosku, kde by mohla výborně posloužit již zmiňovaná Ortofon OMB5E. Je to přístroj vyšší střední třídy s vesměs pozitivními referencemi. Má ještě dva vstupy navíc /tuner a magnetofon/, kam lze připojit téměř cokoli /CD, DVD, PC, mp3..../.
Napiš mi mail a dohodnem cenu. Hodně ušetříš. Vypadá takhle /samozřejmě bez toho polepu/:
http://img2.odklepnito.cz/image.php?siz … id=7132343

Web

Re: koupě gramofonu pro domácí poslech

Díky za návrh, mail čeká. Jinak mě zajímá jak je to s tou přenoskou (cena) a co myslíš těmi vstupy tuner a magnetofon. V téhle oblasti jsem fakt "lama" hodila by se rada co konkrétně to znamená, jak ty vstupy vypadaj apod.

Sorry ,ale podle mě je lepší když nevím se zeptat a ne dělat že všecko umím a znám.

(upravil sinclair 15. 11. 2009 15:48)

Re: koupě gramofonu pro domácí poslech

Přenoska stojí okolo 500Kč. Vstupy tuner a magnetofon jsou označeny podle jejich původního určení, ale jinak jsou to  běžné line vstupy, do kterých je možno zapojit prakticky cokoliv. Drobná nevýhoda je, že jsou ty vstupy na pětikolíkách, ale v každím krámu s elektronikou se dá koupit redukční kablík např. ze dvou cinchů na pětikolík, z jacku na pětikolík apod. Vstupy se přepínají tlačítky na předním panelu, takže až tě omrzí poslech LP desek, tak přepneš tlačítko a budeš poslouchat muziku třeba z iPodu nebo z PC.
Pokud spolu uděláme obchod, můžu ti příslušné propojovací kablíky přibalit.

Web

Re: koupě gramofonu pro domácí poslech

NC420 je velmi dobrý gramec. Měli jsme jej doma...

Web

Re: koupě gramofonu pro domácí poslech

A to ja by som si radšej pohľadal Grundiga. Taký PS 4500 napríklad stojí určite za to.

Re: koupě gramofonu pro domácí poslech

Když jsme u NC420. Mám ji doma, dal jsem novou Ortofon OMB5E a řemínek. Jede, ale mám pocit, že nedrží konstantní otáčky. Navíc se motorek občas rozjede po zapnutí opačným směrem, což asi taky není dobře. Zvedání funguje, jen to budu muset vyčistit-jede to moooc pomalu.
Má někdo tušení, proč ty otáčky a roztáčení se do leva? Ještě je tam pár posuvných nastavení za ramínkem a vůbec netuším, k čemu tak kdyby někdo věděl, rád se nechám poučit. Jedno má 2 polohy a druhé 3.

Re: koupě gramofonu pro domácí poslech

tady máš návod:
http://www.repromania.net/tesla/tesla-g … nc-420.php

Re: koupě gramofonu pro domácí poslech

Mrkni na ten koďan v"pomocné fázi" motorku, nejspíš nebude úplně OK.

Web

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » koupě gramofonu pro domácí poslech

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£