Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Plošný spoj na výhybky-pomoc

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil John370 18. 4. 2007 19:32)

Téma: Plošný spoj na výhybky-pomoc

Mám následující(snad ne stupidní dotaz).Dám př. na internetu  jsem si našel projekt který bych chtěl tak trochu okopírovat s menšími odchylkami.Problém:je právě výhybky nejsem tak tak vzdělán.že mi bych si zkusil vyrobit plošný spoj.Tak se ptám můžu např. u Dexonu koupit plošný spoj ke konstrukci výhybek a tam napájet součástky z orinálního schématu? Takže dám na koupený spoj např.C1 hodnotu kondezátoru bez problému jako je to v origonálním schématu?Prosím o vysvětlení.Děkuji za vaše rady

P.S. nemám žádnou zkušenost s navrhováním výhybek,proto bych rád naučil spájet výhybku podle schématu.Pomůže mi s tím někdo,nějak se za to odvděčím

Web

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

Jestli sedí "slepý" scéma a vejdou se tam součástky, tak pohoda.

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

Vydržte hodim sem to schéma.

Web

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

ja som si kupil 1cm dosticku, ktoru som si na mieste nechal narezat na nejakych 8x12cm, vyslo ma to na nejakych 30sk dokopy a navtal som si do tej dosky diery, cez ktore som prepchal nozky suciastiek a na druhej strane ich drotom pospajal... Netreba ziadny plosak podla mna smile

(upravil Radim van Ousek 18. 4. 2007 20:03)

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

Přesně tak - stačí třeba kus pertinaxové desky, kterou nakonec po odzkoušení zaleješ třeba disporcolem. Plošnejm spojům moc nevěřím, když se mi třesou krochny jak sulc smile

EDIT: Nekupuj nic u Dexonu!!! Nebo ti dodaj polovinu součástek jako mě a o ostatních předstíraj, že nevědí. Hlavně když po nich chceš vrátit prachy, tak ti pošlou dobropis, houveda.

Web

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

Tady je to schéma: http://img174.imageshack.us/my.php?imag … emael2.png

Web

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

Pozerám ze ta schema sa mi celkom zíde... tongue

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

Já snad v životě nedělal výhybku na plošňák...

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

ja jednou jo, ale uz nikdy vice smile

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

A to to bylo ještě na ty Njordy, ne? Kde je jen jedna cívka, jeden kondík a jeden odpor, viď?  lol

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

Prosím vyjádřete se k tématu.Pomůže mi někdo s mým problémem?

Web

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

Musíš tam naprat výhybky 3. řádu, kompenzaci basáku a tlumení vejšek... Se na to mrkni.

(upravil John370 19. 4. 2007 19:07)

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

Tomudle úplně nerozumin.Prosím o vysvětlení.Jde mi jen o to jestli můžu napájet na případně koupenej plošnák z Dexonu.Chtělo by to nějaký návod jak sestavit výhybku podle schématu.

Jak to tam teda naprat?

Web

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

iM-no vidis, na ten jsem zapomnel. takze dvakrat. u Njordu to vzhledem k velikosti vyhybky moc nevadilo

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

Já dávám výhybky na 105um desku skoro zásadně. Asi je to tím, že dělám spíš výhybky do profi a tam by "vrabčí hnízdo", posoplené taveňákem dlouho nevydrželo..:-)

Web

Re: Plošný spoj na výhybky-pomoc

keď už sme pri vrabčáku, pri akých výkonoch sa začínajú kondenzátory (zvitky, bipolár) a cievky (1,5mm) zahrievať?

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Plošný spoj na výhybky-pomoc

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£