Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Mikrofon-preamp-zvukovka

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 67]

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

godz tak dakujem, poslem. Ale aj tak ostavam nerad nieco "dlzny" tak ak by bola moznost ako sa ti odvdacit, bol by som rad.

No priznam sa, prve pokusy mam za sebou, Arta sa mi na prvy krat zdala zlozitejsia tak som skusil HOLMImpulse, a uz som aj nieco odmeral, bohuzial rozumiem len casti nastaveni v tom programe...takze nakolko je moj vysledok pouzitelny je vo hviezdach, vsetky navody su anglicky a asi chvilu potrva kym sa do toho dostanem.

Precital som aj Friskovo vlakno o jeho prvom merani a narazil som tam na meranie jedno a dvojkanalove a pouzite preampu pre mic, ten preamp by sa ma asi nemusel tykat ked ten moj mic je fantomovy.. ale co rozdiel v tom jedno a dvojkanali?

Uvital by som nejaky navod, s pripadnym nahravanim polochy, pouzivani programov, nasledny export do simulacnych programov plus zaciatky, praca s ts parametrami, keby sa nasli nejaki odbornici tu na webe, ochotne by som im za taky clanok zaplatil, pripadne by sme sa mohli zlozit viaceri nech je suma podstatne zaujimavejsia a autori by mali lepsiu motivaciu, za know how sa predsa plati, tak ako vsade, tak preco nie.
Clanok v style, vyber reproduktorov, ts parametre a ich meranie, akusticke meranie, simulacia... nie uplne detailne vysvetlovanie na 100 A4, ale taka simple kucharka, jasne ze kto by mal zaujem o detaily k dokonalosti uz by si to riesil sam.

Alebo niekto na skype, alebo icq, samozrejme za odplatu.

(upravil Zdeno 6. 2. 2010 17:03)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Moje prve pokusy...
Zapojene to mam takto:
Lavy vystup z E-MU do LM3886 do bednicky
Lavy fantomovy vstup z E-MU do mikraku ECM40 pripevneneho na stojanie vo vyske asi 70cm, vzdialenost do vyskacu 100cm, vid obrazok
http://s19.postimg.cc/5mjvfi9yn/1472_img_2826.jpg

Nastavenie programu HOLMImpulse:
Karta Device & Signal:
http://s19.postimg.cc/k70yac4xb/1472_device_and_signal.jpg

Okno Data analysis:
http://s19.postimg.cc/b0n90sp2n/1472_data_analysiss.jpg

Okno merania s mojim vysledkom:
http://s19.postimg.cc/7v2nal6gf/1472_measurements.jpg

(upravil Zdeno 7. 2. 2010 16:52)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Tak som sa na HOLMImpulse vykaslal, totizto velmi zahadnym sposobom riesil kalibraciu mikrofonu, ked som v txt subore mikrofonu pridal o 50dB na par frekvenciach tak vysledna meranie sa lisilo len o 10dB, takze som ten program zavrhol, LspLAB mi zase nefunguje koli neviem comu na vstupe (none avalaible)....

Tak som robil pokusy s Artou a tu su prve vysledky, meral som to uz nie v hale ale v izbe cez manzelsku postel smile, porovnaval som aj vysledky v hale na rovnakej vzdialenosti mikrofon-bedna (138cm) a lisilo sa to len na hrboch v pasme pod 200Hz.

http://s19.postimg.cc/yikgf8n3j/1472_img_2827.jpg http://s19.postimg.cc/potjy504v/1472_frqizba.jpg http://s19.postimg.cc/keol6ufvz/1472_impizba.jpg

ak by bol niekto ochotny sa mi na to jednym odbornym okom mrknut ci to moze byt realne, bol by som rad.

Otazka,
1. ako teraz vyexportujem udaje z arty do LspCADU? z Limpu to ide robi to rovno .zma ale Arta robi len CSV alebo ASCII....
2. co dvojkanalove meranie? Je potrebne?
3. naco sluzi posledny program Steps?
4. ako zmeriam fazu? a je vobec potrebna?

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

v tom posledním okně ukaž kde bereš začátek a konec okna ...
Přes tu postel jsem to taky zkoušel a není to dobrý, změň podmínky
K exportu: musíš dole přepnout a zobrazit M+Ph a až potom exportovat do ascii = .frd
Dvojkanál je dobrý, ale u mě se nakonec ukázal jako naprosto nepotřebný, záleží jestli zvukovka hýbe s impulzem nebo ne, mě se ani nehnul.
Nejdřív je dobrý změřit měnič co je nejblíže k mikrofonu (při měření z úhlů) a pak už se začátkem okna nesmíš pohnout.

(upravil check 7. 2. 2010 18:01)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Podívej se ke mě na web. Návody tam máš na obojí. U frekvenčky sice LSPLab, ale ono je to docela stejné.
Rozdíl v singl/duál měření je, že při duálu má program přesnou informaci o čase začátku měření - generuje tak správnou měřenou fázi - použitelnou pro simulace. Po vygenerování fr. charakteristiky akorát překlikneš dole M+P a hotovo. Pokud budeš měřit víc měničů do jedné reprosoustavy, začátek okna (offset) musí být u všech měření naprosto stejně daleko.
Steps měří harmonické zkreslení v zadanám fr. pásmu. Harmonické produkty až do 5h, respektive 6+.
Data exportuj v asci (txt), z Limpu v .zma. Tyto formáty umí LSPCad přechroustat. Bývá účelné si uložit naměřené impulsky přímo ve formátu programu.

Web

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

zaciatok a koniec okna? smile asi sa mam este vela co ucit, myslis vyznacenie na tom impulze kde je jeho zaciatok a kde okometricky doznel?
teraz mi doslo ze ja som bol cely cas prepnuty len na FR1, to okno co spominate vy sa nachadza pod IMP-FR, ale v zasade ta, vychadzaju rovnake priebehy len je tam plus ta faza, co sa da dole prepnut, a tiez som mal rozlisenie len 1/1 preto to bolo celkom pekne hladucke, teraz je rozlisenie 1/24 a uz to vyzera inac:

http://s19.postimg.cc/b86ajkanj/1472_impulz.jpg http://s19.postimg.cc/yno7owuen/1472_frekvencka.jpg

jurawood takze ta vstupna hala bude asi lepsia na meranie...
este mi asi chvilku potrva kym na vsetko pridem, musim si na to dat cas, cely den sa vrtam v tej arte a potom uz sa nadobro stracam. smile aspon ze to meranie v Lipme mi podla navodu vyslo na prvy pokus, no ono tam uz asi ani nie je co skazit.

(upravil Jurawood 7. 2. 2010 18:45)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Jo ta vstupní hala byla lepší, akorát bych tu bednu dal o metr výše, to snad není problém...
a zavři si ty dveře...
máš zaplou excess phase - to přes okno view vypni
Vyhlazení bych dal tak 1/6 ale tu impulsku máš nějak divokou, asi ta postel....

http://img237.imageshack.us/img237/6472/beznzvurp.png

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Jo pro nejdelsi okno, je idealni mit mikrofon ve vysce poloviny vysky mistnosti. To misteni tesne nad posteli je spatne. Proste je potreba si predstavit kolem mikrofonu i bedny kouli o co nejvetsim prumeru, kde neni zadny jiny predmet.

(upravil check 7. 2. 2010 20:53)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

No, myslím, jsem to všechno Zdenovi vysvětlil. Má z toho sice palici jak škopek, ale zítra to bude lepší smile.

Kdo skutečně dělal Zdenovi kalibraci, přijde mi špatně udělaná?

Web

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

S Godzom sme to spravili. Čo sa Ti nepáči?

Web

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

To Zdeno. Tá ECM nie je bohviečo. Celé zvlnenie spôsobuje zrejme oddeľovacie trafo (no skrátka nie je to Tesla vajíčko)   Ale kalibrácia je správna, aj keď sa Checkovi nevidí.  Na amatérske merania sú vhodné Panasonikácke kapsle WM 60, 61 aj 62. Pokiaľ by si si postavil predzosilovač podľa návodu na Checkových stránkach a zapojil k tomu vyššie uvedenú kapslu, tak máš po kalibrácii celkom slušný mic.  Ja mám postavený iný predzosilovač a s tými kapslami si rozumie celkom dobre.  Čo sa týka merania máš tam dosť nedostatkov. Na niektoré ťa kolegovia upozornili, najväčší problém máš v odrazoch spôsobených nízkym umiestnením a druhý problém, že neohraničuješ merané okno. Ono v Arťáckom návode je to popísané dosť lakonicky, ale dá sa tomu rozumieť. Niekedy sú dôležité informácie popísané jednou krátkou vetou a potom sa to ľahko prehliada. HOLMimpulse je výborný a presný ale tiež mám problém s exportom a importom dát.  K tomu by ti vedel povedať veľa MaBat, ale zrejme je teraz zaneprázdnený písaním nového simulačného softu.

(upravil Zdeno 8. 2. 2010 12:45)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

tie zakladne veci co som robil zle v Arte uz mi vysvetlil check, dostal som hodinove skolenie big_smile

Bol by lepsi Behringer ECM8000?

(upravil MaBat 8. 2. 2010 13:21)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Na Artu opravdu bacha, na tom vzorku č. 300 může v reálu skončit cokoli, jen ne začátek impulsu. Já tam např. mám stabilně přeslech I/O, který sice pomáhá to jednoduše časově synchronizovat (co čert nechtěl), ale nedá se na to spolehnout. V HOLMImpulse tyhle čachry odpadají. Behringer ECM8000 mám, shodou okolností poměrně rovnej. Zdá se mi, že to dost šumí, ale s ničím jsem to ještě neměl příližitost porovnat, třeba to je normální. Rozhodně to na měření beden vyhovuje.

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Ahoj. Jen jeden dotaz, snad to nevadí. Mám vybraný ten ECM8000. Půjde použít s E-MU 0202 ( fantomove napájení ) ? Druhá varianta je M-Audio Fast Track. Teprve s měřením začnu a mám v tom dost hokej. Děkuji.

Web

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

ECM8000 sa zapojiť priamo na E-MU 0202 nedá.

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

kup si E-MU Tracker Pre, ta ma XLR konektory a fantoma, takze problem mat, nebudes, je o trosicku drahsia ako 0202...

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Děkuji za pomoc.

Web

(upravil check 18. 2. 2010 14:50)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Zdeno podle mých instrukcí udělal pár měření. Impedance basáků v bedně paralelně. Nearfield basáků bez kalibrace. Farfield vejška bez kalibrace Godzova a kurpelmova kalibrace.

Minimálně pod tím kiloherzem je ta Vaše kalibrace blbost. Do novějších Monacoru už se trafíčko nedává (už to bude nějaký rok). Vzhledem k tomu, že vejška je to 3/4" řekl bych, že i velká část kalibrace nad 1kHz bude špatně.

Web

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Dostanu prosím nějakou odpověď? Alespoň po mailu.

Web

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Check, sorry my sme niečo riešili so Zdenom. To čo sme mali k dispozícii to sme merali. Ty teraz od nás chceš, aby sme sa vyjadrovali k tomu, čo nameral Zdeno podľa tvojich inštrukcií.  Nechápem načo. Podujal si sa Zdenovi robiť konzultanta, tak si to dotiahni sám. A pokiaľ je tam problém s tým meraním, už som sa k tomu vyjadroval. Pokiaľ by sme to mali urobiť poctivo, chcelo by to mať jeho zvukovku a merať to na nej. Na tom čo sme mali k dispozícii to lepšie urobiť nešlo - bola to improvizácia.

Příspěvky [41 až 60 z 67]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Mikrofon-preamp-zvukovka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£