Téma: Etalon indukčnosti

Nemáte někdo možnost vyrobit, případně jen přesně naměřit cívku, která by se potom dala použít jako etalon indukčnosti? Asi mi proměřuje BM498, jenže nevím o kolik. Zdá se, že odchylka je procentuelně stejná na všech rozsazích. Případně, kdyby se na to chtěl někdo zodpovědný podívat, nebudu vůbec proti.

Re: Etalon indukčnosti

Nemáte někdo alespoň slušnější kondík řádu stovek nF naměřený na 1% nebo lépe? Když se snažím porovnat měření na můstku s měřením na rezonanci sériového LC, zdá se, že je můstek OK. Jenže je tu nejistota kapacity toho kondenzátoru. I když, zdá se, že kapacity můstek měří přesně.

Re: Etalon indukčnosti

Mám slídový normál 205nF +-0,1%, jen ho najít... jinak styrolové kondy se daly běžně sehnat v přesném provedení +-0,5% i míň, nějaké jsou asi i v Dolby bloku SM260/261. Momentálně mám oba přesné RLC metry mimo provoz sad.

Etalony indukčnosti byly párkrát na Aukro, docela mne svrběly prsty.

Web

Re: Etalon indukčnosti

7tech, teoreticky Ti můžu nechat změřit nějakou Tvoji L nebo nějakej C u nás v práci na můstku...

Prakticky to naráží na to, že nám můstek odstěhovali do jiný divize, kam v rámci utajení nesmím, ale to by se snad vyřešilo flaškou a ukecáním někoho smile

Web

Re: Etalon indukčnosti

Sendy, mrkneš se mi po té slídě? Nebo je to beznaděj? Na Aukru je zrovna prd a na e-Bay jsem také nic neobjevil.
Opampe, nechám si Tě v záloze. Víš, jak to chodí s mými jízdami směr Kladno.

(upravil MethMan 12. 11. 2009 9:36)

Re: Etalon indukčnosti

Mrkni na výprodejní stránku es-ostrava. Matně si pamatuji, že tam měli nějaké neodebrané zákaznické typy s vysokou přesností. Nevím jestli to není mimo mísu, kapacity ani ceny si nepamatuju.

Re: Etalon indukčnosti

http://www.denkl.cz/eshop/kondenzatory/0.5%25-

Re: Etalon indukčnosti

7tech napsal:

Sendy, mrkneš se mi po té slídě? Nebo je to beznaděj? Na Aukru je zrovna prd a na e-Bay jsem také nic neobjevil.

Zkusím, ale dávám tomu teď malou šanci, to tak při novoročním úklidu sad

ESO by mohlo být správná volba.

Web

Re: Etalon indukčnosti

ESO tam má jeden typ v 1%, ale napsal jsem jim, tak uvidíme, jestli nemají něco lepšího v šuplíku.
Denkl má šprýmovní stránky. U 0,5% kondenzátorů chybí jakékoliv popisy.

Re: Etalon indukčnosti

Ty Denklovy budou asi jen styroflexy malých hodnot.

V ESO bys je mohl možná ukecat, když si vybereš dostatečně stabilní, možná ti změří nějaký kus přesně a písnou to na to fixem. Otázka je, jak se kvůli kšeftu za pár korun přetrhnou :-/

Web

Re: Etalon indukčnosti

No právě. A tak to bude všude. Proto se snažím něco sehnat tady.

Re: Etalon indukčnosti

Kámoš tam bral (osobně) asi za 2000č, tak mu ten jeden kond změřili... ale je to tak 2 roky.

Web

Re: Etalon indukčnosti

Já chtěl onehdá postavit tohle  http://pandatron.cz/?119&meric_indu … _1uh_az_1h a ty kondy jsem do toho u Denkla koupil.Na potřebnou hodnotu jsem to musel složit ze 3 kusů.