Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer za 5600kč

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 59 z 59]

Re: Subwoofer za 5600kč

Iridescent: protstě je to moc a níž stejně hrát nebude, spíš tim riskuješ že basy nebudou tak pevný jako v v menšim objemu. Prostě 70l (maximálně 80l) a bassreflex 40Hz

Re: Subwoofer za 5600kč

zmensit ten objem muze vzdycky, zvetsit jen tezko...

Re: Subwoofer za 5600kč

to je sice pravda, ale je to zbytečná práce navíc. 90l je prostě moc tečka!

Re: Subwoofer za 5600kč

Michal napsal:

Crashi, kolik delt už ti prošlo rukama? smile

ty mas jinej napad nez Crash???    roll

Re: Subwoofer za 5600kč

hot: podle mě je to akorát. I výrobce doporučuje až 102l. Měkkých basů se neboj.

Re: Subwoofer za 5600kč

Tak mate nekdo pls este naky jiny navrhy ne z crash????????  roll

Re: Subwoofer za 5600kč

nemam. ale jestli chceš, můžeš se podívat na návrhy od výrobce:
http://eminence.com/pdf/cab-delta-12lfa.pdf

Bohužel v imperiálních jednotkách, ale s tim si snad nějak poradíš smile

Re: Subwoofer za 5600kč

Iridescent: a já zas doporučuju maximálně 80l, já se měkkých basů nebojím, muj sub to nebude...
OJKOS: máš-li zájem udělam ti komplet návrh s rozměrama bedny... písmi mi kdyžtak na icq (202019683)

Re: Subwoofer za 5600kč

Delta12-LF je stredobas a do subu se proste nehodi. Proboha chlapi, to opravdu MYSLITE vazne, delat sub s reprem, co ma Fs=51Hz?

Re: Subwoofer za 5600kč

Halen: ano, myslime. nevidim v tom až takovou přímou spojitost jako Fs x basy.... Krom toho to mam do auta a tak mi pověz který komponenty pod 2000 mi zahrajou něco pod 50Hz. řekl bych že žádný. Emi ti utrhne pr*el.... při poslechu rádia a hudby při jízdě v autě - můj případ. je ti stejně jedno jestli to hraje 45Hz nebo 35Hz... po ekvalizaci to 40Hz v malym subu umí.
Navíc pořád a dokola - ano, je to trošu vejš, ale má na výběr. může si tam dát 12BR70 podle tvých frekvenčních představ, a víš jak to dopadne.
Můžeš si vybrat co za ty dva tisíce budeš mít. jestli vyšší Fs, nebo naleštěnej bučák, nebo cívku rozraženou o dno a tak podobně.

Re: Subwoofer za 5600kč

Crashi prdel ti utrhne kazda ukrajina za tri piva.

Web

Re: Subwoofer za 5600kč

velmi přínosné....

Re: Subwoofer za 5600kč

Halen: Fs přece neni jedinej údaj, co by určoval jak to bude hrát.

(upravil Halen 3. 7. 2007 9:27)

Re: Subwoofer za 5600kč

Je to jako cpat motor z Ferrari do zetoru. Vykon ma, kroutak ma, jen otacky ma vyssi. Urcite toho zetora utahne; o tom nepochybuju ale vubec se mu to libit nebude, je urcenej do jine kastle. Asi vas vubec nezajima zkresleni harmonickejma, ktery narostou jako prase pri velky vychylce a hnani repra pod Fs. Poslouchate krasnou druhou a mozna i treti harmonickou, kdyz do tohodle repra narvete 35Hz. Pohledejta na netu, jak se projevuje zkresleni u basaku s vyssi vychylkou, jak se projevuje zkresleni harmonickejma pri hnani repra pod Fs. Sice slysite nejaky basy, ale rozhodne ne ty, ktery slyset mate.

(upravil Iridescent 3. 7. 2007 10:18)

Re: Subwoofer za 5600kč

Výchylka? Ta bude u PA naopak nižší, protože PA je obvykle větší.
K tomu fs sem nic nenašel, tak když víš, hoď odkaz sám. Ale kdyby to tak bylo, tak přece potom Ečko by muselo mít úplně jinej zvuk než třeba G, takže nevim... A 40Hz by znělo stejně hluboko jako 80Hz, což je případ spíš repráčků typu genius, rozhodně ne delty.
Bylo by dobrý kdyby měl někdo možnost změřit jak je na tom ta delta se zkreslením. Podle mě to závisí i na jiných věcech než fs. To by potom byly všechny repráky stejně kvalitní, šlo by jen o to, kterej má nejnižší fs.
A furt 35Hz, jak často se to v hudbě vyskytuje?

Re: Subwoofer za 5600kč

Shodneme se aspon na nasledujicim?
- pod Fs repra v closed ozvucnici klesa akusticky tlak -12dB/Oct ?
- pod Fb  ve vented ozvucnici klesa akusticky tlak -18dB/Oct a zaroven drasticky narusta vychylka?
- ekvalizovat neni rozumne pod Fb u vented ozvucnic?
- dorovnat akusticky tlak lze pod Fs jedine ekvalizaci?
- harmonicke zkresleni stoupa se stoupajici vychylkou membrany?
- bedna s F3=80Hz bude mit na 40Hz -15dB v akustickem tlaku?
- dorovnat 15dB ztraty akustickeho tlaku znamena natlacit do repra 32x vyssi prikon na 40Hz?
- Delta12LF v navrzich, ktere tu padly, ma zatizitelnost maximalne 100W v kritickem pasmu 50-90Hz pri maximalni vychylce, cili pri ukrutnem harmonickem zkresleni dosahujicim v souctu az 30%?

Hodne info o harmonickem zkresleni na nizkych kmitoctech s vyssim SPL lze zde, obzvlaste testy subwooferu jsou zajimave
http://www.avtalk.co.uk/forum/index.php

Neustale si stojim za tvrzenim, ze Delta12LF neni basovy reproduktor urceny do subwooferu, ba ani do tripasmovych sestav, je to reproduktor urceny do staelitu podporenych subwooferem.

Re: Subwoofer za 5600kč

ne, tak s tim rozhodne nesouhlasim..... vsechno jen teoreticky. mam ji doma a ne vsechno plati uplnr presne. treba frekvencni charka vs akusticky tlak se mi ani omylem nezda tak presne regulovan na 12db/okt se zkreslenim,  spis nesouhlasim s vetsinou :-]

Re: Subwoofer za 5600kč

-12 a -18db je to asymptoticky, v praxi to bude "o fous dřív" a "o fous pozvolněji"
Všichni, kdo tu staví domácí suby, a jsou nadšení z toho, jak "jdou vpocpodu" mimoděk využívají boostu místnosti, která svým omezeným objemem má taktéž teoreticky 12db přesně proti poklesu uzavřené bedny, jenom o něco níž než auto, které to má mnohem výš (70-100hz).
Dorovnávání se neděje pouze surovým boostem, ale taky tvarováním LPF, které bývá většinou nastaveno nerozumně nízko - ořezává vyšší frekvence, které tam mají být, ale proti tiším nižším jsou rušivé - nicméně výkonnová (spíš příkonová) charka je ve finále stejná.

(upravil Iridescent 3. 7. 2007 16:24)

Re: Subwoofer za 5600kč

halen: první 3 souhlas.
4 pokud nepočítam místnost tak asi jo.
5 určitě, pokud se překročí výchylka, nastupuje zkreslení.
6 plus mínus autobus ale záleží na bedně. Ale protože delta má v 92l F3 44Hz, ten dotaz moc nedává smysl.
7 to samý co 6
8 Max SPL na 60Hz je 112db. Snad nechceš říct, že ti to NA DOMA nestačí. Kdes přišel na to, že při maximální výchylce je zkreslení 30%? Xmax má bejt výchylka od který začíná repro zkreslovat.
9 edit  už nic, už to mam
10 Do satelitů, nebo i do subu, hodí se do obojího. Recommended for professional audio mid-bass or floor monitor applications in a sealed enclosure. Also suitable as a woofer in vented, bass guitar or PA enclosures.

Příspěvky [41 až 59 z 59]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer za 5600kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£