Téma: beyma T-2030 promáčklá kalota

Dobrý den.Nedávno mi moje dcerka vylepšila prstíkem tyto reproduktory a tak řeším jejich opravu.Originál kalota v dexonu stojí 550 kč a tak se ptám zda ji lze zaměnit za jinou třeba textylní,tahle hliníková mi moc zvukově nevyhovuje.Při záměně za jinou by nevadila snížená citlivost o 3db

(upravil Jofi 2. 11. 2009 15:10)

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

jedine mozno co by slo vymenit, tak z T2010, ale to nie som si na 100% isty, ale pises ze ju mas iba zatlacenu, takze ak by si to rozobral a vratil do povodnej polohy, tak ficis dalej nie? nepises nikde, ze je aj znefunkcnena, ale iba ze je zatlacena. ci som to zle pochopil?

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

jo, je pouze zdeformovaná jinak funkční

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

Obávám se, že to nepůjde. Buďto se spokoj s novou kalotou nebo kup nový měniče.

Jofi, viděl jsi narušený kov na výšce? Nejde jednoduše spravit jako textil, vyhlazováním tam vždycky zůstanou švy a napravit to zrovna u T2030, která má fólii kaloty velmi slabou, je skoro nereálné.

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

Třeba tě uklidní že můj 2 roční kluk mě to udělal před měsícem taky. Ty výškáše vypadají asi jako tlačítka nebo nevím co je na tom láká.
No až to spravíš tak dávej bacha, mě to udělal totiž ještě znovu smile ale já sem to normálně napíchl jehlou a vypinkl zpět

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

skus to pusou nebo vysavačem vrátit zpět
smile

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

#5 a #6, vy jste necetli #4? Opravdu jste si jisti, že víte, jak je to s KOVOVÝMI kalotami a t2030 zvlášť?

Jakmile je tam malý ničitel, je jednou ochranou měnič s mřížkou, nebo klasická ochranná látka...

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

Je to tak jak píše antonio. Taky jsem rovnal promáčklou T2030 a úplně to nejde. Ty švy/lomy tam zůstanou vidět. Nepomohlo ani to, že jde velmi snadno rozebrat a vymáčkout zpět zevnitř. Ještě se mi tu někde válí, i s tou druhou zdravou.

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

Toto se mi také stalo,vyrovnat se to nepodařilo.Řešil jsem to koupí náhradní kmitačky.Rozebrání a sestavení měniče není problém.

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

michale nevím. nevím.....

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

Také vlastním T2030 a těsně po dokončení reprobedny mi jednu kalotu moje drahá polovička také upravila prstíkem:) nastestí jde 2030 dobře rozdělat a mírná prohlubeň se zevnitř zcela vyhladila. Není to vubec poznat, jak opticky, tak zvukově-> porovnaval jsem snad milion skladeb se zdravým T2030, žadný rozdíl....
Ale hrklo tenkrat ve mě celkem fest..  Jak říkáte, ty kaloty obecně jsou asi jako nejaké čudlíky s červeným nápisem 'ZMACKNI ME' smile

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

Moje lepší polovička mě tuhle pošeptala do ucha něco ve stylu: "Míšo, já normálně pociťuju nějakou iracionální potřebu zamáčknout kopulku toho výškáče. Nevim proč, ale prostě nějak musím zkusit, jak moc to jde a kdy se ještě vrátí a kdy už ne." smile

Neudělala to. Nebo to udělala ve chvíli, kdy jsem u toho nebyl a nedostala se přes hranici, odkud už není návratu. smile

(upravil smejch 3. 11. 2009 15:34)

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

Jojo, tak moje polovička už se přes hranici dostala, proto mám tak rád pásky  big_smile

(upravil Jarous 3. 11. 2009 17:53)

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

U pásku pozor na přílišné a horlivé oprašování bedny vysavačem, fólie to vydrží jen jednou...a naposledy.

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

OT: Keď čítam vaše príspevky..... asi začnem doma zamykať posluchovku smile

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

jj,taky sem si promacknul tuhle vejsku big_smile a to sem si myslel,ze sem sam,takovy jelito big_smile ale rozebrat a pokud to neni moc,tak se to da vyrovnat,ze to vubec neni poznat,ja jsem to udelal uchošťourem,jak rika moje polovicka, normalne tu tycinku vezmete,namotate na ni trochu vaty a z druhy strany opatrne vyhladit.hotovo smile

Re: beyma T-2030 promáčklá kalota

potvrzuji že to tímto způsobem jde vyhladit pokud to není už ten zlom kdy jdou z hrany na obě strany šikmo od sebe krátké paprsky(nevím jak to lépe popsat).Už jsem tímto způsobem několik kalot opravil a jednomu nešťastníkovi dokonce 3x v krátké době,než si nasadil rámeček s látkou.Mám na to filcovou kuličku na dříku a z opačné strany podkládám tabulkou silnějšího skla.