(upravil wwsly 23. 6. 2008 17:04)

Re: 2xTDA2005 v mustku

zejtra koupím a pak napíšu.
z pc ss neleze.
dělá to i když ten zesák připoju ke kabelu který není nikam připojen.divné.........
na vstupu dělič 60-ti ZV 50dB/12R/.
edit deska mám tu od Belzy

Web

Re: 2xTDA2005 v mustku

dj-bobr napsal:

Moje 2xTDA2005 na EZK modulu šumí a snad i kmitá jako prase, ani jsem to nějak neřešil, mám to jen jako zesilovač pro nouzové použití, když mi odejdou MBAčka... (snad neodejdou, proBoha!) smile

jo...to máš pravdu...a pěkně mě to sere. Asi není nic čím bych to odstranil kromě koupi jinýho koncáku, co?

Web

Re: 2xTDA2005 v mustku

Bedasu, nejsem si jistej, jestli ti ještě vůbec odpoví, vytáhnul jsi asi rok starý příspěvek. Je toho tady v tom vláknu dost a asi víc k tomu napsat nebude lehký..

Web

Re: 2xTDA2005 v mustku

jak si přišel na to že to kmitá?není to jen šum?má to dost citlivý vstup a chytne to tak každý bordel.já mám na vstupu dělič 20K:1K a situace se zlepšila.je nutné aby ten dělič byl co nejblíže vstupu, protože i na např 2cm mědi /mezi děličem a vstupem/ to něco chytne

Web

Re: 2xTDA2005 v mustku

Já mám modul od EZK s 2xTDA2005 v můstku. Mám to zapojené podle Sinclaira s pasiv. korekcema a stab. zdrojem. Funguje to bez problémů.........

Web

Re: 2xTDA2005 v mustku

... protože tento obvod korektně postavený fungovat - jednoduše řečeno - musí. Pokud má vhodnou desku (to ostatně platí o všech zesilovačích a nejen integrovaných), nemůže být problém. Pro ty z Vás, komu to nefunguje, zkontrolujte si součástky, bohužel někdy musíte zkontrolovat i správnost schématu a DPS (teď narážím na některá čísla AR), tak to musí jít. Vím, o čem píšu, těchto zesilovačů jsem postavil hezkých pár. S A2005m i TDA2005V. Jsou to klidné obvody. A ikdyby měly šumět, tak budou šumět výrazněji jenom z důvodu napěťového nepřizpůsobení ke zdroji signálu a zesilují jeho šum. Proto ten dělič, o kterém byla několikrát řeč výše.

Re: 2xTDA2005 v mustku

Taky sem postavil několikero zesů s těmito obvody a vpravdě když sem byl ještě náctiletý, tak vyškrabávané desky součásky ze všeho možnýho a vždycky obvody fungovaly překvapivě parádně.

Re: 2xTDA2005 v mustku

jedna z dalších možností je kde byl daný IO zakoupen.pokud je to od GME a podobných firem, určitě by stálo sehnat a vyzkoušet originál jestli to taky dělá.každopádně zdroj signálu může být a často je zdrojem právě šumu. moje TDA2005 dost šuměla když byla připojena na mp3ku ale když sem sem zesák připojil na generátor a mrknul na osciloskop tak tam nic nebylo.další věcí je zda to šumí i bez droje signálu.

Web

Re: 2xTDA2005 v mustku

Tak jsem udělal dle #58, ale stále to dělá ony podivné zvuky

Web

(upravil sinclair 21. 10. 2008 14:16)

Re: 2xTDA2005 v mustku

Tak to zahoď, když si nevíš rady s takovou hovadinou, jako je zesilovač s TDA2005....
Mně to chodí, všem ostatním taky, jen tobě to dělá "divné zvuky"...čím to asi tak bude?

Web

Re: 2xTDA2005 v mustku

Ne jen mě to to zlobí. Desku mám stejnou co ty a osazeno je to dobře. Problém nastane při připojování zdroje signálu. Prostě v reprákách práskne

Web