Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » aký výškač od seasu k L18RCY/P

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

Téma: aký výškač od seasu k L18RCY/P

Potreboval by so poradiť aký výškač od SEASu pichnúť k basaku: L18RCY/P,jedná sa o radu PRESTAGE.Bude to na moje budúce reprobedne.dakujem

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

no tak bud 27TBFCG nebo 27TDFC a delit zatracene nizko. Nepredpokladam ze bys uvazoval o excel vyskaci ale pokud ano tak "milenium" by byl idealni (E0011)

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

dík,a prečo by si delil až  tak nízko???

(upravil kyselym 25. 6. 2007 13:47)

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

protoze tahle L18 ma prvni rezonanci (to jsou ty dva velke hrby v charce) uz kolem 5Khz takze delit maximalne tak na 1.8kHz a hodne strme a musis ty rezonance kompenzovat RLC clankem a obe(nejen tu prvni). Ty rezonance by meli byt aspon 30dB pod urovni. Pro normalni poslechove hlasitosti bych pouzil jeden z tech vyskacu ale pokud chces i trochu vic nahlas tak bych se o ty vysky pri takovym deleni asi bal...to uz pak radsi ten excel vyskac.

ps. v tvem pripade bych radsi pouzil 27TBFCG kdyz uz bych musel, snese malinko vic.
pps. proc vlastne nepouzijes L18 H1224 na ktery ma zaph projekt a nemusis nic komplikovane resit? jen zkopirovat a hrajes?

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

dík,a tak to aj urobím pretože toto je dosť zložité,tak teda:basák-L18RNX/P   a výškač-27TBFC/G

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

Pokud mohu, tak bych prispel s trochou do mlyna. Delil bych na 2200-2400 s ohledem na zkresleni vyskoveho reproduktoru. 1800 je zatracene malo. Takze vyhovi vsechny typy s rezonanci okolo 600Hz. 27TDC, 27TDFC, 27TBC, 27TBFC ale i 27TFFC. Vyhybku bych volil seriovou druheho radu. V basove sekci je nutno provest kompenzaci, ale staci to potlacit RL clankem naladenym na 3500-4000Hz.

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

Souhlas s chozem.

(upravil MethMan 25. 6. 2007 16:29)

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

Nesouhlas s chozem.
Tweeter s membránou plochy 7,5 cm2 s Xmax 0,25 mm má na 1800Hz SPL 103dB/1m/2pí. Plus pokles na dělící frekvenci, plus stereo a mínus pokles k poloměru dozvuku - odhadem 108dB na poslechovém místě. L18, byť rvaná na Xmax, by pod 150Hz nestačila v SPL.
S výhybkou bych byl pečlivý, tedy pokud mechanik nemá rád "vynikající saxík J. Garbarka" lol

(upravil kyselym 25. 6. 2007 16:42)

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

choze a michale podivejte se na mereni na zaphaudio.com
i seas ma u nej napsany doporuceny rozsah 1500Hz az nevim kolik.
27TBFCG:
http://www.zaphaudio.com/tweetermishmash/27TBFCG-HD.gif
z obrazku je jasne videt ze to s tim zkreslenim neni tak spatny ze? to ta L18 na tom bude na 2000Hz hur
L18RNXP(H1224):
http://www.zaphaudio.com/6.5test/L18-HD.gif
a L18RCY/P natom bude jeste hur! Proc asi seas TRYM kit ma tak nizke deleni? smile

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

Takhle se mi to líbí. Díky.

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

kyselym: No na tech grafech od zapha jsou ty breakupy trochu brzo. Podle katalogoveho listu jsou o oktavu pozdeji. Pokud by to bylo tak jak zobrazuje tvuj obrazek, tak by slo delit max na 2k s vyhybkou 2.radu nebo radsi tretiho radu s kompenzaci. Jenze pokud vychazim z katalogoveho listu, tak si stojim za tim, ze idealni by bylo 2200-2400 deleni seriovou vyhybkou druheho radu eventuelne asymetricka vyhybka v kombinaci 1. rad na vyskach - protoze ten TBFC ma velkou rezervu a 2. rad na bassech. Kdyz se hodi na basak notch naladeny na 2500-3000 tak je to v poho. Samozrejme posledni slovo ma poslech. Nicmene vychazim z toho, co je v PDFku.
MethMan : Vzdyt se stejne musi ty vysky zatlumit. Z tehle kombinace repraku nevytahnes vic jak 85dB seriozne. Tak o co jde?

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

netrápte sa,urobím to z týchto reproduktrov:basák-L18RNX/P a výškač-27TBFC/G výhybka: http://www.humblehomemadehifi.com/DD8-MkII.html praudaže ak súhlasíte

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

chose: nebud liny a bez si precist na zaphaudio.com clanek k projektu s L18 a testy 6.5" repro.
Seas datasheet ukazuje prvni brakeup kolem 7kHz u H1224 a kolem 5kHz u H1085 (a stejne tak u uz nevyrabeneho H1142) to naprosto presne koresponduje s J. Krutke merenim(zmeril jen H1224). Ty rezonance ktere vidis uz treba na 1500Hz jsou vyssi hamrmonicke a je potreba se s nimi taktez vyporadat. Delit hodne nizko a sklopit ozvucnici je idealni kombinace. Ono totiz kdyz naladis ten RLC clen na 7 a 9Khz tak tim neodfiltrujes rezonance F5 na 1500Hz. Jen chci podotknout ze mezi H1224 a H1085(eventulene H1142) je brutalni rozdil a v ZADNEM PRIPADE JE NELZE ZAMENOVAT MEZI SEBOU!

Ja ty repra mam doma jak H1142 tak H1224. Slysel jsem je... bavil jsem se taky o tom s J. Krutkem nekde na diyaudio.com a potvridl mi to. Sam rekl ze kdyby ten projekt s L18(H1224) delal znovu delil by niz. Nicmene tak jak to ma udelany je to podle nej rozumny kompromis a ja souhlasim a hraje to skvele. Ted si uvedom ze H1224 zvoni dost daleko od delicky, to se ale o H1142 a H1085 rict neda. Tudis veskere dalsi rezonance se taky posunou niz. Netvrdim ze by ty rezonance byly az tak rusive...ale neni to zanedbatelny. Proste u H1085 a H1142 to chce delit max 1800Hz potvrdi ti to i jini co maji se seas L repry zkusenost. Klidne si to ale postav vyzkousej a pak nam poreferuj smile prinejhorsim predelas vyhybku smile

jestli neveris tak te treba presveci tohle: podivej se na seas excel kit TRYM delicka je na 1600Hz(v realu jeste o neco min) srovnej si charku toho basaku s tou L18 H1142 nebo H1085 uvidis ze rezonuji podobne. Myslis ze v seasu nevi proc to tak delaji?

jelikoz se datasheet pro H1142 snad neda sehnat...
http://phoenix.inf.upol.cz/~kyselym/sea … 18RNXP.pdf

mechanik: sice tady v CR jeste H1142 sezenes ale H1224 bude znit proste lip. Tony Gee ma ty DD8mkII docela povedene ale proste ja bych to dnes udelal jinac. Kdyz sem je postavil a poprve uslysel mluvil jsem jinac...neni divu po prechodu z TVM a nepovedeneho seas L-ka. Jestli ti muzu poradit postav radeji to ze zaphaudio. DD8mkII hraje dobre ale Krutkeho hraji podle me malinko lip. Jestli neposlouchas vylozene nahlas tak zaph ma na stankach i projekt s L15 ktera jede stejne nizko jen jen nema takovy ak. tlak. Zvuk L15 je jeste malinko prijemnejsi na stredech:)

(upravil mechanik 6. 8. 2007 21:19)

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

oprava
kyselym:100watou sínus my treba 60 my nestačí.Tak aké repro my doporučuješ??a aj z výhybkou.

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

coze? nejak ti nerozumim

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

mechanik : cca neco takoveho jako ten tvuj odkaz jsem mel namysli.
kyselym : uprimne receno, se mi to cist nechce. jsem linej smile Nicmene jsem to zbezne prohlednul a videl, ze v tom projektu u zapha je videt, ze vyska ma -6db na 2khz a bas cca o oktavu nize  - tlumivka 2.2mH. Ve skutecnosti je to paralelni vyhybka 1.radu na basech a 2.radu na vyskach. Je to hodne podobne EMBLE. Ta velka tlumivka na basech je tam kvuli bafflestep kompenzaci a LC clankem na basu je kompenzace, ktera zpusobuje strmost az na 4.rad. Nechce se mi to simulovat. Jsem linej a svy prace mam dost smile Tak nic ve zlym, ale zaph taky nicim neprekvapil smile Ja bych se priklanel k seriove vyhybce co sem poslal mechanik. To reseni se mi libi mnohem vic. smile

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

dík za názor to si myslím aj ja

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

choze napsal:

MethMan : Vzdyt se stejne musi ty vysky zatlumit. Z tehle kombinace repraku nevytahnes vic jak 85dB seriozne. Tak o co jde?

lol O nic. Je to marný, choze. Hodinky a holinky nejsou totéž.

(upravil dawsoo 26. 6. 2007 14:35)

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

Já osobně chci vyzkoušet řešení z tzv druhé strany... tj zatlumit nějakým tlumícím nátěrem (tlumex,Antivibral apod.) breakupy těch hlíníkáčů.... samozřejmě že vnitřní strany co nejsou vidět a pak to změřit.... breakupy jsou dost vysoko (4-20kHz), takže si myslím že ani nebude nutno dělat nějak extrémní silnou vrstvu,která výrazně zvýší Mms. Důvodem je hlavně to aby šla použít "rozumná vyhýbka" mě osobně se dělení  jakýhokoliv 25 až 27 mm  vejškáče pod 2kila taky moc nelíbí...ale v kontextu kompromisů kvůli děličce dole co nejdále od breakupů je to asi rozumnější řešení než dělit třeba na 2,7k a experimentovat s vysokýma strmostma a RLC filtrama.

Není co dodávat...

Re: aký výškač od seasu k L18RCY/P

Tyjo, Davide, nemyslíš, ze by to u SEASu už zkusili, kdyby to mělo smysl? Ale zkus to, NĚCO to udělat musí. Jak se chceš trefit do těch frekvencí?

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » aký výškač od seasu k L18RCY/P

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£