(upravil pslava 11. 10. 2009 18:41)

Téma: VM-2102

ahoj ...mám doma 2 tyto vložky, ale bohužel bez hrotů a třetí s hrotem 20let ve službě.
Dají se někde samotné hroty koupit?
Popřípadě bych byl rád,když se mi někdo svěříte,čím jste nahradily.
Představoval bych si něco kolem 1000kč ..žádnou Dj přenosku,ale něco k actidampu pěkně do sluchátek...

Re: VM-2102

Hroty se dají ještě sehnat za 380Kč.

Já místo té VM používám Ortofon 5, 5E a podobně.

Web

(upravil pslava 11. 10. 2009 18:55)

Re: VM-2102

.no  taky jsem uvažoval o nějakým tom ortofonu
Můžu se zeptat na poslechovej rozdíl...?
Popř. nad čím  vším,by se v této úsměvné cenové kategorii dalo vlastně uvažovat?
zas tak moc se v tom nevyznám...
jo a ty hroty ZA 380... hodíš mi prosím  nějakej link,ať vím o co jde?

Re: VM-2102

Poslechový rozdíl mezi čím ? Ono taky značně závisí na gramofonu... taky těžko porovnávat třeba Tesla VM s hrotem v kdovíjakém stavu.

Hroty za 380 prodává nějaký bývalý obchodník z Plzně, mám někde mail. Jsou to zbytky starých zásob. Možná už zdražil, viděl jsem je na Aukro za 450.

Web

(upravil pslava 11. 10. 2009 19:15)

Re: VM-2102

No myslel jsem , když vyndáš tu VMku a nasadíš ten ortofon....co každej píše jako náhradu
Ortofon 5, 5E jsem vyděl,kolem 500kč ...mam v úmyslu investovat dvojnásobek a třeba se dostat trochu na začátek kamsi do lepší kategorie .....u mě to totiž nebude na týden,ale zase na pěkně dlouho...
Co třeba ortofon OM 10 za 1300kč ????....vyplatí se,nebo je to podstatný rozdíl????

Re: VM-2102

Třeba na starém dost levném Marantzu se zvuk začal podobat zvuku a začalo mne krkat, jak jsou některé české desky blbé, třeba ve srovnání s obyčejnou Omegou.

OMB5E mám snad kolem 430Kč... kdosi mi tvrdil, že rozdíl mezi OMB5 a 10 (orig.) nepoznal, OMB10 oem má snad o něco silnější signál (mohu potvrdit, že 5E chvějka a oem 5 chvějka dávají v Concordu o cca 10% rozdílné výst. napětí)

Web

Re: VM-2102

Doporučuji Audio Technica AT 91. K dostání třeba zde:
http://www.helkon.cz/audio-pristroje/gr … -1-28.html

(upravil pslava 11. 10. 2009 19:34)

Re: VM-2102

každopádně neco potřebuji ...takže pokud mi můžete ještě neco někdo poradit???
Pár dní  bych počkal  s otevřenou diskusí, jestli se nevyjádří ostatní s nějakou radou a kdyžtak budu poctěn,kdybych mohl od tebe vzít nějaký ten ortofon...třeba tu OMB5E

Re: VM-2102

Srovnání s tou AT91 by mne taky zajímalo. Slyšel jsem ji v Dualu, jenže s tak blbou elektronikou, že se nedá poznat nic.

Ortofon má pro mne jeden půvab, mám k dispozici OEM chvějky (používají i DJ do Concordů) a hlavně existuje chvějka pro standartní desky "78". Stačí vyměnit a můžou se ojíždět "asfalty".

Web

Re: VM-2102

OMB-5e se mi líbí... Jak v NC470, tak v NC500, s Actidampem Mk.2 i Mk.4...

OM-10 jsem chtěl, ale pak jsem vyměnil gramec, mám tam Ortofon X1-MCP a na MM už nějak ani nevzpomenu smile

Web

(upravil pslava 12. 10. 2009 17:51)

Re: VM-2102

Jaký je tedy rozdíl mezi OBM 5  a  OBM 5 E.
našel sem,že OBM5   --6mV
                    OBM5 E--4mV

Za ty 5.kilčo to asi vezmu ...alespoň uslyšim taky něco jinýho....konečně  smile
nevim pořád kterou???

Re: VM-2102

5E - eliptický hrot, menší tlak. 5 - sférický hrot.

Web

Re: VM-2102

Což je ten nejzásadnější rozdíl. Doporučuju elipťák.

Web

(upravil pslava 13. 10. 2009 16:26)

Re: VM-2102

Mohu požádat jako neznalý o vysvětlení jaké jsou výhody toho elipťáku???
Nikdy jsem tohle neřešil ...kdysi jsem měl knížku ..Gramofon,jeho provoz a využítí,ale kde jí je konec    sad
Taky  bych potřeboval nějak vyřešit sykavky,jenže když dřu desky na takhle starým kopáči (zdědil jsem skoro všechny desky po rodičích ),tak se asi neni čemu divit...Myslíte že mi od  nich alespoň trochu pomúže ten nový ortofon?? nebo jsou desky na kýbl??



A jak je to vlastně s kupováním nových LP .....? máte nějakou plotnu někdo z dnešní doby????
Moc rád bych alespoň nějakej kousek měl doma.....prostě neohranej a jen můůj  smile

(upravil opamp 14. 10. 2009 11:51)

Re: VM-2102

Elipťák svou lepší snímavostí "rychlé" modulace může pomoci i se strašlivými sykavkami.

Web

Re: VM-2102

V prvom rade eliptický tvar hrotu sa viac podobá na rezací nôž, ktorý má tvar kosodľžnika. Nakoľko sa drážka v dôsledku bočnej výchylky rezacieho noža zužuje, v týchto miestach je guľový hrot nadvihovaný, čím vzniká ďalšie skreslenie (môžu to byť aj tie zmienené sykavky). V literatúre je tento jav nazvaný pitch-efect. Mlaďasi sa teraz chytajú od smiechu za brucho (kosodľžnik, pitch-efect). Druhá vec je, že vhodným volením polomerov zaoblenia hrotu je možné snímať z tej časti drážky, ktorá ešte nebola rozrýpaná. Ja mám konkrétnu skúsenosť s OMB 5E, ktorú som porovnával s VM2102. OMB má o málinko jemnejší zvuk, výstupné napätie je +- rovnaké.

(upravil pslava 14. 10. 2009 16:10)

Re: VM-2102

Díky za vysvětlení ....Tak jsem se teda nakonec rozhodl pro tu OMB 5E...jako dobrou náhradu...
O něčem  dražším budu uvažovat,až po poslechu tohoto ortofonu,vyprání  desek a výměně šáska.
To mohu mít teslácké,kterékoli z běžně tenkrát vyráběných MC a NC ...snad mimo MC 600 které se v sousedově přeplněném sklepu ještě neválí....jinak snad všechno...
Uvažuji nad tím ,s tím stroboskopem ...nevím přesně číslo...

Četl jsem na slovanetu pár článků o čištění desek po domácku ...jak řešíte tuto problematiku vy ?
Ten humus musí pryč !!!!!!!!

Re: VM-2102

Ve sklepě mi stojí MC 600 Q s vestavěným Actidampem a přenoskou OMB 5 E minimálně používanou. K tomu spousta desek (některé přehrané pouze 1x). Co si pamatuji tak je potřeba opravit antiskating-nějak blbnul. Jinak zachovalé, jak jsem ho tam před lety postavil. Co za něj dáš?

(upravil pslava 15. 10. 2009 18:30)

Re: VM-2102

Nevím jak je tohle šásko kvalitní,ale pro mě je to taková plastová ťamanská napodobenina z doby,kdy už to šlo s teslou ke dnu...Dám přednost nějaký fortelní klisice....díky moc ,ale jde mi jen o tu přenosku.Raději novou..


A actidamp už mám stejně postavenej,i když svejma nešikovnejma rukama......no zatim je ta nejpoctivější část v celým řetězci.....

Re: VM-2102

Taky se mi MC600Q vůbec nelíbí, vypadá hnusně, a ten plastikodřevěnohliníkový design sad

Web