Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

ak chces tvm tak si zozen arn664ky a kazdej daj 20-25L maximalne a tie ti pojdu od  30Hz krasne. a mas sub za par penez. a citlivost bude tiez slusna, takze to netreba ani hulit a vykon bude ok

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Bentley:
jeden ARN 6648 mam...Ten si myslel ?

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

uz som nasiel...to je iny...ale neviem ci take nieco este zozeniem

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Proč já jsem kruci stavěl to monstrum, když jsem mohl ject od 20hz (ještě níž než teď) z obyčejnými 8" TVM/Tesla na SPS50, nebo líp LM3886...

Nechápu, proč někdo chce stavět k reprům s 8" basem (které má dvě) sub s 8" - který bude jeden. Ano, laděním se dostane hlouběji, než na těch sloupcích, ale za cenu obrovského výkonového limitu. Takže ve finále nula od nuly pojde. Pokud ti ty sloupky nedají dobře basy, tak je chyba v nich, ale subwoofer s plochou membrány stejnou jako jeden satelitní bas bych jako dobré řešení nevidě...

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Ja som hore pisal...ze len pri DTS mi chybaju basy lebo je to tak riesene...ze do slpou nepusta vsetko...som to skusal zo subwoferom a bolo to ovela lepsie .....pri DD a stereo mi basy nechybaju lebo tam pusta vsetko do stlpou ked nieje zapnuty sub...ale pri DTS je to trochu ine...tam ked nemas subwofer tak prichadzas o podstatne efekty

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

No dobře no. Osobně si myslím, že rozumný reciver umí .1 kanál poslat do sloupků v případě DD i DTS - respektive - ty efekty, o které podle tebe přicházíš se s použitím subu s 66xx zase tolik nepředvedou. Dobré Ti to podle mne přijde jenom proto, že máš možnost nastavit relativně vyšší hlasitost toho subu proti reprům, což v případě že necháš subsignál hrát předky fyzicky nemůžeš. Ale vymlouvat Ti to nebudu, neznám tvojí situaci.

Klidně to postav, když si to nenecháš vymluvit, ne? smile

(upravil Bentley 28. 6. 2007 13:33)

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

v receiveroch bys mal mat v nastaveni  moznost volby typu repra:
large, kde ti hra cele pasmo, alebo
small , kde ti to orezava a pak das sub. takze myslim ze ak mas take stlpky, tak je realne nastavit ich ako "large" a sub das ze "neni" a nizke kmitocty ti rozdeli do tych zvolenych ako "large".
6688ky mam , a pod 40Hz im dochadza dych, tak bych to na sub moc nevidel.

hodil som to do WINisd
ISOBARIK, VENTED
SPL 85dB/1w/m
34Hz -3dB
objem 40L , BR d=8.2cm(35Hz)   L= 26cm
+ hrb na 55Hz +3.5dB.
hipass filter =30Hz
maximum co do toho pustis je cca 25W, a pak na 30Hz uz ti to bude plandat jak hadr.

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Mam nastavene vsetky repra na Large a sub je vypnuty. ...ale vravim ze pri DTS to nepomoze skusal som to....proste akoby ten subkanal odrezalo....do stlpou ide to co ma ale chyba subkanal.....a este poznamka...ked nastavim repraky na small tak mam akurat potom moznost nastavit aby hrali stlpy respektive aj ostatne repra az od 100Hz alebo 150Hz alebo 200Hz  a do sub ide to dolne pasmo...ale opacne to proste nefunguje ze ked vypnem sub tak mi presmeruje subkanal do ostatnych, ked si pozriete aj drahe zostavy od Jamo kde stlpy hraju od 40Hz tak k nim davaju este subwofer ktory hra od 32(37)Hz do 150Hz

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

no sak tych 85dB nieje zle smile...mam center robeny...ktory ma basaky ARN 150 abo take nieco+vyskac...ma to  tiez 85dB a hra to super.....mne staci ze to zahra pri -3dB aspon kus 35Hz....nepotrebujem nejake fest zemetrasenie doma smile

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Bentley: Aky pouzivas WinISD? napis mi prosim ta verziu....bo ja mam len nejaku alfa verziu a tam sa neda vela veci nastavit ako by som ja chcel

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

ja mam tiez alfu,  0.50a7 presne.urco bych ale na suba dal ine repro, tamto ak mas predaj a kup si nieco s prihliadnutim k stlpom aspon s 30cm basakom.inak to budu zbytocne upravy.
a k tej citlivosti, zalezi ake ams citlive ostatne repra, aby bolo ten sub pak pocut vobec. mozna tam mas aj nastavenie jednotlivych kanalov.

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Jenže zatímco tvůj hypotetický sub s 66xx kdovíjak na těch tvých 35hz pojede na hranici Xmax a termického limitu cívky, budou sloupky sotva bublat a to nebude potřeba to nijak extrémně zesilovat. Citlivost subu jak jsi ho tu nastínil bude pod 80db a budeš to dohánět příkonem, pokud bude odkud ho brát. Podle toho, jak jsi popsal ten reciver, nebude to žádný zázrak (sub dělený na 100,150 a 200!!! hz) a nejspíš v sobě má i zesilovač pro sub. Nebo máš něco aktivního ze samostatným zesilovačem? Nezapomeň, že u subu se pak ještě projeví bafflestep, ten tomu sebere podle umístění dalších několik db, potom narovnání s tím, že máš dva satelity, které hrají nižší basy v podstatě monofonně, takže potřeba dalších db nahoru...

(upravil Cobalco 12. 7. 2007 15:14)

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

mo mam na to externy zosilovac okolo 70W s LM3886T....ten reciver je Panasonic SA-HE90 (5x100W DIN)..a to delenie na sub co som pisal je len ked su nastavene repraky ako Small...inac ide ako LFE ked su vsetky Large.......musim povedat ze som to nakoniec urobil v isobarik ale nie proti sebe...ale za sebou v rovnakej faze, paralelne...obiem 18l (dal som tam dost vela vatelinu na utlmenie,aby to nehucalo)...basreflex ladeny na 40Hz....mam to umiestnene v rohu izby...a hra to myslim celkom dobre(Zahra to aj pekne zemetrasenie smile )...a po dlhsiom hrani sa to este vylepsilo...nehra to samozrejme nic moc pri 30 Hz...ale tak od tych 40Hz to slape perfektne ...dobre mi to doplna ostatne repro....ked je zapnute DTS... Doby Digital....alebo Dolby Prologic II...70W zosilovac uplne postacuje na ten Sub....z vysledkom som nakoniec celkom spokojny