Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Kvalitní poslech HD 595

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 30]

Téma: Kvalitní poslech HD 595

Čaute kluci, už asi půl roku jedu FLACy přez winamp a teď mě trklo, jestli by nešlo ještě trochu zkrášlit zvuk, vím že se tu onehda řešilo něco ohledně foobaru a jeho pluginů, můžete mi sem někdo potvrzeně napsat, jesti se vyplatí nějak šulichat s přehrávačema a pluginama pro dosažení lepší kvality, třeba prosotoru nebo kvality?
Zvukovku mám bohužél babičku SB Live! 5.1

Re: Kvalitní poslech HD 595

I babička hraje líp, když její revma rozehřeje kernel streaming nebo ASIO4ALL smile

O výměně operáků za byť i obyčejné, levné LM833 nemluvě - vyzkoušeno!

Jinými slovy - je čas na foobar s příslušným pluginem. Nekecám.

Web

Re: Kvalitní poslech HD 595

A nebo tam nacpi LME49720. To je pak zvouček. Zrovna na ni poslouchám a stále se nestačím divit, kde se to v ní bere. smile

Re: Kvalitní poslech HD 595

Když jsem míval babičku já, tak výrazně pomohlo i nahrazení originálních ovladačů kX drivery. To jsem si tenkrát říkal, že ovladače od creativu musí být nějaká sabotáž, či co.

Re: Kvalitní poslech HD 595

Fajne kluci, líbí se mi to...
Ale tak mě naveďte co mám tedy udělat konkrétně.
Výměna operáku, no nevím jesli bych to zvládl.
Zvládl?

Re: Kvalitní poslech HD 595

Pokud máš základní pájecí stanici s termoregulací, tak úplně v pohodě. Myslím ale, že v pohodě stačí i pájecí kůl za kilo. Chce to ale trochu citu v ruce, pak svůj účel splní. smile

Re: Kvalitní poslech HD 595

Martine, je to smd, klasický SO pouzdro. Kolem je relativně místo. Takže to jde.

Když mi to dopravíš do práce, za nějaký to kilčo Ti to vyměním. Ještě mám tuším pár kousků LM833 a JRC4580, pokud nemíříš k nejvyšším metám. LM833 tomu dodá takovej příjemnej teplej, snad mírně poddekovitej zvuk, 4580 jsem tam nezkoušel.

Jo, kx drivery pomohly též (hlavně výměna Front a Rear výstupů). Ale to jejich ovládací rozhraní mi vadilo.

Nenapsal jsem to nejpodstatnější: Použít ve foobaru SRC resampler na 48kHz v nejkvalitnějším módu. Za žádných okolností nenutit babičku resamplovat, na to už nemá sílu.

Web

(upravil reeb 12. 8. 2009 10:47)

Re: Kvalitní poslech HD 595

Mám z aukra SB Surround 5.1 (bílá kostka),jsou tam 4ks TDA1308...

https://i.postimg.cc/Zv0DMLpH/2103099.jpg

Web

Re: Kvalitní poslech HD 595

Opamp: dopravit, leda poštou myslíš....? Na kolik by mě to teda vyšlo i s tím lepším operákem.
A mírně poddekovitej zvuk, není to spíš mínus?

Re: Kvalitní poslech HD 595

Kdyby ses dostal do Prahy, tak třeba i osobně smile

Poddekovitost - mínus to je a není (vzhledem ke kvalitě DACu karty to je spíš plus, schová to "digitální zrno")... zní to trochu podobně jako TESLA MC902. Ale mám lepší nápad - mohu Ti nabídnout toto osazení:

1x AD826 (front L/R out) - dobře hrající rychlý šváb, který utáhne snad cokoliv, např. sluchátka smile Nebudeš muset swapovat front a rear.
LM833 nebo 4580 na místo stávajících sraček 4558 (line in, rear výstupy... prostě to, na čem už tolik nezáleží).
MIC in je osazen 33078, to je defakto totéž co LM833 a na Skype a pod. to stačí - nechal bych to být.

Kdyžtak spočítej, kolik tam těch 4558 prašivek je, já mrknu, kolik mám LM833 a kolik 4580, kdyžtak uděláme nějaký mix.

Cena? Já nevím, střelím 250 i s prací.

Web

(upravil Martin 12. 8. 2009 19:12)

Re: Kvalitní poslech HD 595

Jen se tak blbě zeptám, když upravíš tyto věci, půjde potom třebas ten SRC resampler nastavit i na víc než 48KHz? Vím, nad už to chuděra nezvládla....
Ptám se takto, jestli má cenu takto laborovat, nebo já si klidně koupím nějakou lepší časem a tuto starou, ale fajn kartu někomu nechám za krabičku startek.


*************
Oká... Takže takto, dá se koupit karta, která znatelně zlepší přednes než tato sympatická babička????

Re: Kvalitní poslech HD 595

Vmísím se : Opampe, dej pak vědět, až budeš mít ty opampy od pistolníka. Pokud je už tedy nemáš a nečeká se na mojí iniciativu smile

(upravil opamp 12. 8. 2009 22:25)

Re: Kvalitní poslech HD 595

Směřuj své výtky na adresu Michala admina. Slíbil mi mail s domluvou kdy, kde atd... a nic.

Takže šváby mám v batůžku a je jim tam dobře smile


Martin: Kuk sem:
http://periferie.sbazar.cz/externi-usb- … 09214.html
Nebudeš litovat...

Web

Re: Kvalitní poslech HD 595

Nebyl rozdíl front/rear danej jiným převodníkem ?
Dá, přijde na to kolik do toho jsi ochotnej dát "o).

Re: Kvalitní poslech HD 595

Ondro, nechci ti do toho kecat, ale nebylo by lepší ty šmejdy vyměnit rovnou za něco opravdu kvalitního, když už se s tím budeš patlat? Mám na místě těch 4558ček vyzkoušeno hned několik operáků (mám udělanou redukci z SMD operáků na normál DIP). S ohledem na cenu bych doporučil OP275. Zvuk je pak krásně čisťounký a rychlý. Na LME49720 sice nemá, ale je to fakt slušný. Výměnou NJM4558 za nějaký 4580 nebo LM833 bych se vůbec nezbýval. Oproti výměně za OP275 prakticky není poznat, že jsi něco vyměnil... wink

Re: Kvalitní poslech HD 595

Little, to jsou všechno takový dohady. Máš samozřejmě kus pravdy.
Mně se ale příčí k DACu, který má cenu a kvalitu psího hovna, dávat vysoce kvalitní operák smile Taky jsem tunil stylem "čím dražší operák, tím líp", ale při kritickým poslechu, po vyvanutí počáteční euforie, se to stejně nedalo poslouchat... Buď to hrálo krásně v celým pásmu, leč výšky zněly jak plastový kelímek s pískem, nebo to naopak "zrnělo" na vokálech, zatímco výšky byly průzračné... Výsledkem bylo cimrmanovské "střídání prvku očekávání s prvkem zklamání", deprese a únava smile

Od té doby se snažím docílit "příjemného, neseroucího a neunavujícího zvuku, co nejvíce připomínajícího hudbu".

Výměna 4558 za LM833 v případě zmiňovaného SB  slyšet je a to dost a domnívám se, že vznikne zvukově vyvážený komponent, který se, až přestane stačit, celý vymění za jiný.

Samozřejmě je rozdíl mezi tuningem Soundbastlu 5.1 a třeba externí Audigy 2 NX, která už má jistý kvalitativní potenciál. Tam už není od věci sáhnout po operácích z Tebou zmíněné kategorie, už v základu to totiž dokáže přehrát slušný standardní CD přehrávač.

Web

Re: Kvalitní poslech HD 595

Myslíte že ta Audigy se vyplatí? Přece jenom je to pořád obyčejný Creative tongue

(upravil opamp 13. 8. 2009 11:58)

Re: Kvalitní poslech HD 595

Za těch 600 určitě neseženeš nic lepšího. Je to asi jejich jediný povedený model smile Já s ní byl spokojen, než jsem přešel na drahý Terratec.

Web

(upravil little 13. 8. 2009 12:08)

Re: Kvalitní poslech HD 595

Ondro, za větu "Mně se ale příčí k DACu, který má cenu a kvalitu psího hovna, dávat vysoce kvalitní operák " bys zasloužil operákem po čumáku. Už jednou jsme se tady o tom bavili a došli jsme k závěru, že to rozhodně není žádný shit, ba naopak-solidní průměr. Přesný typ už si napamatuju, ale vím že jeho výrobce je fy Wolfson. Někde na fóru by se tady ten thread měl válet.
Srovnej pak zvukově tu Audigynu a "Lajfkou"...nebo radši ne. Akorát by tě nasralo, že to hraje téměř stejně. roll

Re: Kvalitní poslech HD 595

Tys nám nějak zmužněl smile

Web

Příspěvky [1 až 20 z 30]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Kvalitní poslech HD 595

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£