Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilnovac 50W (navod)

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 54 z 54]

Re: Zosilnovac 50W (navod)

no comment roll

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Joži, ale hralo to smile

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

No idem to pomaly zacat osadzovat a testovat....aky velky kludovy prud by ste nastavili?...ja to vidim niekde okolo 50-60mA no ale radsej sa spytam

(upravil sinclair 8. 8. 2009 17:09)

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Jestli to nejsou nějaké ultrašpatné koncové trandy, tak stačí 40mA, nač zbytečně vytápět.
Fakt ale je, že tyhle kurevské darlingtony obvykle potřebovaly dost, opravdu okolo těch 60-70mA, a to byly opravdické origoše STM.
Jestli je máš od PowerInnovations nebo Fairchildu, tak se máš nač těšit...to už by snad byly lepší BDW83C/84C nebo BDW93C/94C od nějakého dobrého výrobce. BDWčka s příponou D za číslem nebrat, mají sice dobrý závěr, ale na chuja linearitu.
Ty TIPka jsou už bohužel po celém světě tak profláklý, že to lepí kdejaká žlutá tlama v chatrči.

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Teraz myslim sinclair ten druhy zosilnovac co som tu daval....ako konce su tam pouzite KD607/617 a preto by som to chcel nastavit niekde okolo tych 50-60mA no ale radsej sa opytam....s tymi TIPkami je to podobne ako s MJckami....fake tychto trandov je viac nez dost!!

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Možná by těch 30 stačilo. Ostatně, stejně to musíš nastavit ušima (nemáš-li spektrák).

Web

(upravil sinclair 9. 8. 2009 9:01)

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Za nastavování ušima bys měl dostat za uši. Při podobně zapojeném trimru je regulace předpětí od cca 1,4V dost strmá a není-li rozsah nastavení vhodně omezen /konečnou velikostí sériového odporu u trimru mezi E-B/, tak se můžeš při tvrdém zdroji dočkat nenápadného odpalu koncáků.
Takže žádný uši, multimetr na rozsahu 200mV na jeden z emitoráků a sakra opatrně s trimrem.
Odpor R12 by měl být jen tak velký, aby ani při minimálně vytočeným trimru nevylezl kliďák nad nějakou civilní hodnotu, třeba 200mA. Nejlíp se to dělá tak, že vemeš ten jeden trimr /R20/ a do série s ním namísto R12 ještě jeden ten samý. R20 vytočíš na min. odpor a trimrem na místě R12 nastavíš nějakou hodnotu kliďáku, třebas 300mA. Pak ho vyletuješ, změříš a už máš definitivní hodnotu R12. Podle mě u tohoto zapojení bude R12 vycházet okolo 220-470R při odporu trimru 250R a horním odporu /C-B/ okolo 1k.

Teď jsem zrovna překopával Yamahu AX490 - z výroby tam prostě dali mezi EB do děr po trimru natvrdo odpor a hotovo, jestli a jaký to má kliďák už nikoho nesralo. Samozřejmě kliďák téměř žádný, skoro čisté Bčko, při 20kHz/0,5Vrms hrůza se dívat. Dal jsem tam trimry /možná měly být až ve vyšší verzi, co já vím/ a jejich konečnou velikostí při vytočení na max. odpor jsem omezil maximum nastavení asi na 400mA, to ještě ničemu neublíží, i kdyby se v tom šťoural kuchař se šroubovákem...
Jak se v nějakém aparátu vyskytujou trimry, je to potenciální průser, protože to je to první, do čeho začne laik jebat.

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Urcite to nebudem nastavovat podla usi aj ked to niektory ludia robia a potom si myslia ze to je nastavene uplne super ale ked sa to napichne na osciloskop tak uz to take super nieje smile....a to s tymi trimrami mas pravdu sinclair....neraz sa mi stalo ze mi niekto doniesol nieco opravit a ked som sa pytal ze co s tym je tak mi bolo povedane ze to nehra ale ze uz sa to dotycny skusal opravit a ked som sa opytal ako tak mi povedal ze skusal tocit trimrami a ono to nevie preco nepomohlo smile...no zabit ho je malo....tak co myslis aka bude najvhodnejsia hodnota toho prudu?....viem ze sa to neda povedat presne ale aspon v akom rozsahu by sa to malo hybat lebo momentalne nemam pristup k scopu tak nech to je aspon jáč táč nastavene

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Omlouvám se za nepřesnost: Ušima při současné kontrole proudu.

Osciloskopem se pozná prd, hodnota vyhovující na něm ještě nevyhovuje poslechově.

Web

(upravil Marosh555 24. 8. 2009 19:38)

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Tak po dlhsej dobe som spat a ako som slubil tak uploadnem cely projekt. Takze kto chce moze tahat smile
http://rapidshare.com/files/270979368/50W.pdf
Keby boli nejake problemy tak piste na mail a poslem Vam to tam. Jedina vec ku ktorej sme sa nedostali je ta optimalna hodnota kludoveho prudu, ale tema je stale otvorena takze ak budu mat skusenejsi borci cas a chut tak sa mozu vyjadrit smile

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Ten odkaz máš nefunkční..

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

dakujem a ospravedlnujem sa, teraz by to uz malo frcat

Re: Zosilnovac 50W (navod)

ked mas vsetko v poriadku tak ho bud druhym zosilovacom ked mas nejaky 5 watovy tak ho bud tym a uvidis ako bude ficat

Re: Zosilnovac 50W (navod)

ta DPSka je fakt ohovne,prerob to...

Web

Příspěvky [41 až 54 z 54]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilnovac 50W (navod)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£