Téma: Očista DPS

Měl by někdo tip jak by šel takto zoxidivaný tišták vyčistit? 

http://audioweb.cz/uploads/thumbs/262_689811899_1.jpg

Web

Re: Očista DPS

izopropil alkoholom a potom obycajnou gumou na gumovanie

(upravil sinclair 23. 7. 2009 21:38)

Re: Očista DPS

Odsát veškerej cín, laky a tavidla umýt nejlíp čistým acetonem /ne ředidlem C6000!/ a pak tou obyčejnou dvoubarevnou školní gumou za dvě kačky tmavým /abrazivním/ koncem přegumovat, případně se dá bez problému použít čisticí prášek nebo pasta na nádobí jako byla AVA. Za 15 minut je jak novej.
Tohle je ještě krásný - čistívám desky, kde už to začíná chytat zelenej nádech...

Web

Re: Očista DPS

OT: DPA380?

Web

Re: Očista DPS

jo z aukra za pár kaček..

Web

Re: Očista DPS

Mě se to nelépe čistí Cifem a kartáčkem, případně CVifem s izopropylem pokud jsou tam zbytky tavidla.

(upravil sinclair 25. 7. 2009 16:52)

Re: Očista DPS

Jasně, CIF, AVA, TORO. prostě cokoliv co obsahuje písek.
Pak ještě horkou tlakovou vodou /propláchnout díry na součástky/, vysušit fénem tak na 60-70°C, znova nalakovat a můžeš osazovat zpátky.
Nevím jak Vám, ale mně se absolutně neosvědčily laky na DPS ve sprejích od firmy Plastik ani jiné.

Někdo by moh vyšťourat, co je to za lak, co používají bratří Kohoutové, ten je výborný. Lesklý, souvislá vrstva, nelepí, výborně se pájí i spojuje s tavidly z cínu.
Sendy nevíš co to je za sajrajt a jak to vyrobit, či kde to koupit?

Web

Re: Očista DPS

Nevím jak dnes, ale na deskách které používal Elektroservis Vimperk pro výrobu anténních zesilovačů se mě osvědčilo
čistit desky solí a octem.

Re: Očista DPS

ddt čo thales, solvina alebo cif a podobne... potom prípadne lieh a vysušenie vo ventilátore, ktorý mi tu beží celoročne

Web

(upravil reeb 25. 7. 2009 20:09)

Re: Očista DPS

Díky za rady, zkusím, poreferuju smile ten lak by mě taky zajímal, páč kalafuna v lihu lepí..

Foto druhé strany:
http://s19.postimg.cc/b99amtxwv/262_689811899.jpg

Web

(upravil Quart 25. 7. 2009 20:19)

Re: Očista DPS

Reebe je to hrozně vošklivý yikes vyplatí se ti to dávat do pucu?

Web

Re: Očista DPS

2 Sinclair - kohout nevím, kdysi měl myslím nějaké pozůstatky z výzkumáku. Já používám Marmotův MTS889, až na ne zrovna nejlepší způsob nanášení (utíká z velkých ploch) se při troše cviku dá udělat velmi dobrá plocha.

Web

Re: Očista DPS

Za cca čtyři hodiny práce se z toho budou dát udělat dvě normálně vypadající desky.

Web

Re: Očista DPS

Tak dobrej zesilovač a v tak hnusným stavu,ach jo  sad

Re: Očista DPS

Nebreč, reeb to dá tak do pucu, že budeš čumět smile

Web

Re: Očista DPS

A nebylo by lepší udělat kopii 1:1?

Re: Očista DPS

To pude hezky spravit, uvidíš

Web

Re: Očista DPS

Věřím, ale té práce na tom.....

(upravil sinclair 31. 7. 2009 17:24)

Re: Očista DPS

Bez práce nejsou koláče, to bys měl vědět smile
Ideálně všecko z desek ven, natahat nové lesklé pocínované propojky, odpory v jedné barvě, proti tesláckému matroši nic nenamítám, např. modré TF axiály jsou výborné, cermetové trimry taky, drátové odpory TR507 nebo metaloxidové TR224-226 jakbysmet, MKT205-207 taktéž.
Origoš filtráky se dají koupit u Denkla, ostatně zbytek materiálu taky, akorát je třeba přesně specifikovat, co chci, což lze udělat jedině telefonem či mailem, v tom eshopu je takový trochu bordel a on tam má pod některými konkrétními položkami přiřazeny jiné. Hančovi nejsou jen překupníci, starý Hanč je bastlíř a v tesláckém sortimentu se všichni tři vyznají možná líp, než já.
Viděl jsem DPA380 udělanou na černé desce s odporama TR191-TR193 a nevypadalo to věru zle.

Web

Re: Očista DPS

nejbrutalnejsi DPA380 ma TomasT smile
http://img193.imageshack.us/i/dpa380.jpg/