Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 18)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 18 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 341]

(upravil sinclair 23. 3. 2010 21:01)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

http://sweb.cz/servisdok/PCZes_01.jpg
http://sweb.cz/servisdok/PCZes_02.jpg
http://sweb.cz/servisdok/PCZes_03.jpg
http://sweb.cz/servisdok/PCZes_04.jpg

Plně funkční Gabova /DC20/ deska. Drobné nepřesnosti v RM jsou zakamuflovány, ale v definitivní verzi již bude všecko v pořádku. Chladič je rozpůlený EZK CHL20A/80, což pro dvě 2005 a stábl bohatě stačí, při plnám kotli muzikou to bylo jen vlažné. Napájel jsem to toroidním trafem 230/24V/90VA, nic jiného zrovna po ruce nebylo. Vzhledem k rozteči žeber chladiče by bylo dobré upravit vzdálenosti 2005 i Darlingtonu od sebe, aby šrouby vycházely do mezer. Jsou tam ještě drobné mušky k dodělání, ale to se zvládne.
Přimlouval bych se ještě za verzi, kde byl konec a zdroj na společné desce a korekce s volume byly odlamovací, to by do PC aktivek byla velká výhoda. Ta verze je již zhruba nakreslená, Gabo ji co nevidět dotáhne do konce.
Velký osmipólový konektor PSH vedle Volume je určen k vyletování potenciometru a jeho umístění /a připojení přes konektor/ jinam.
Diody v usměrňovači jsou typu SR560, každá překlenutá 100n kondíkem a 100n kondík je i na vstupu střídavého napětí. Elektrolyty jsou 6x 4.700uF/35V SMG, elyt na výstupu stáblu je myslím 470uF/25V LXZ, ostatní elyty a součástky co dům dal /odpory TR191, elyty Mitsubishi z CRT monitorové desky, MKT Wimy taktéž brakovačka z nějaké velké desky/. Račte si povšimnout vodivého spojení koster potenciometrů a isostatu se zemí. Výkonový Darlington TIP142 je připojen pomocí třípólové šroubovací svorkovnice, víceotáčkový trimr ve stabilizátoru není sice nutností, ale výhodou-umožní Vám nastavit přesně 18,5V na výstupu a dostat tak z výkonových IO maximum.
Je třeba počkat, až bude mít Gabo víc času na dotažení drobností a pak si free valte desky od Kohouta.

Web

(upravil babakus 19. 3. 2010 13:53)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

No kurňa, to se mi líbí...
Dobrá práce wink Leoši jak to tedy bude s podkladama na desku? Budou k dispozici free a nebo za nějaký poplatek?

Fakt naprosto ideální zesilovač k počítači. Všechno na jedné desce, bude se to vejít do malé krabice...

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

no sakra, to je pekné !

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Súbory pre tú moju dosku v eagli. Je tam upravená verzia čo som spravil a doska s oddelenými korekciami, na tej treba podoťahovať detaily = zhrubnúť výkonové cesty a pod. Dosku je vhodné spraviť na 70um. http://www.ulozisko.sk/272908/Sinclair_amp.rar

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Edit - vyměněny fotky, já to bez brejlí už nějak nedokážu zaostřit smile

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

...a na toto potřebuješ Leošu ty redukce fí=6/4mm ? Bude to z materiálu 10mm šestihran Ms58 (mosaz)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Pár postřehů k použitému trafu:
- pokud se rozhodnete použít starší "rozvaděčové trafo" 220/24V, tak si ho před použitím - máte-li možnost - vyzkoušejte. Já mám doma 5ks různého data výroby a všechny vrčí jak sv.. Moc se s tím udělat nedá, dotažení šrobů/svorníků pomůže jen částečně a při tichém poslechu je to dost nepříjemné
- pokud nemáte v úmyslu mít neustále "volume doprava na doraz", tak stačí sekundární napětí cca 20V, na filtračních kondech ve zdroji bude pořád dost velké napětí na to, aby stábl spolehlivě fungoval a nebude vám tolik topit regulační tranzistor

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Rozvaděčové trafo by bylo dobré přimotat na primáru o 5%(i více) závitů, myslím že by i ztichlo a na sekundáru by nebylo zbytečně velké napětí. Myslím, že by to šlo i bez rozebrání - dle trafa.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Nežvaň ty blbče, v životě jsi postarší rozvaděčové trafo neviděl - kdyby ano, věděl bys, že má primár vždycky vespod.
Nevím, co se tu do všeho sereš, když jsi blbej jak tágo.

Web

(upravil wwsly 26. 3. 2010 0:22)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Ale to on určitě ví, že ho má vespod smile Jen chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou. Snížit sycení a tím pádem i převod, že? Ale, že ho nikdy neviděl je asi pravda smile Jenom mi něpřipadá moc dobrý dávat ani část primáru jako poslední vrstvu.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Nebo dát malý tráfko (10-15V)  sekundár do série s primárem toho rozvaděčovýho aby se to jeho napětí odečetlo a na rozvaděčovým by bylo těch necelých 220 v a je to vyřešené (ještě by se to maličko přizpůsobovalo aktuálnímu napájení).

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Když víš jak na to tak si to tak udělej a přestaň otravovat.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Takový sranda zesilovače jsem stavěl před 30 lety. Dneska už to nemá smysl. Jó tenkrát to bylo něco. To nikdo neměl a koupit se to nedalo. To se to bastlilo !

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Bobši, tak předveď, co už jako zkušený mazák stavíš teď. Rádi se podíváme a inspirujeme.

Já jsem tenhle zesilovač zpytlíkoval v době, kdy takzvaně nebylo do čeho píchnout a kdy jsem měl neodolatelnou chuť si zase zabastlit, ne furt jenom něco po druhých opravovat. No a protože mělo výsledné dílo výrazně lepší parametry, než drtivá většína PC zesilovačů v sestavách typu Redstar a podobných, nechal jsem Gabovi na to navrhnout desku, jejíž téměř konečná podoba je vidět na fotkách. Zrealizujeme ještě jednu verzi a to tu s odlamovací deskou korekcí a hlasitosti, obě desky propojeny samořezným plochým kabelem.
Výhoda takové konstrukce je, že do ní každý může dát to, co najde po šuplíkách a ve skříni, stojí to pár korun a hraje to velmi slušně.
Spousta lidí má doma i jeden z nejdražších komponentů-transformátorek, může to být klidně ten typ, který se používal při osvětlení strojů, tedy 380/220/24V 50-80VA, kde stačí i bez rozebírání odvinout deset až patnáct závitů ze sekundáru a  vhodné trafo je hotovo. Filtrační baterie kondenzátorů ve zdroji je takové kapacity /28.200uF/, že si celá sestava nechá líbit i slabší transformátorek, než by normálně bylo potřeba. Zesilovač dokonce nepotřebuje ani ss ochranu, je experimentálně vyzkoušeno "překlopením" jednoho z IO můstku a v okamžiku, kdy se to stane, vylítne pojistka na výstupu stabilizátoru.

Tak tady Bobši nemudruj, nekritizuj a předveď něco ze své kuchyně, jako to dělá pravidelně třeba Betaron.
Já toho během roku až tak moc nenabastlím ani nevyrobím, jsem téměř na 100% úvazek servisák a občas něco navrhnu, na víc nezbývá čas.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Ten nápad udělat jednoduchý zesilovač k PC jsem měl samozřejmě já, to jen tak na okraj, v tom se pak často chybuje.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

…oni totiž oba ogaři bydlí kousek od sebe, tak jsou u sebe pečení vaření big_smile


..teď si ale vzpomínám, že jsem je už ohledně zesilovače k PC oba předběhl big_smile
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=9920

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

No, když už jde o to "kdo byl dřív" tak se taky připomenu smile

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=7593

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tak chlapi a kdo ho má nejdelšího? big_smile

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Nakoľko sa všetko zdá sa dotiahlo do zdarného konca, rozhodol som sa vlákno Topnúť a premenovať na zmysluplný názov témy. Hádam je to OK.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tak já bych to spíš nazval "Compact Easy", ale Ty jsi moderátor, tak rozhoduješ smile

Web

Příspěvky [101 až 120 z 341]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 18 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£