Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 10)

Audioweb.cz » Dílna » Kondenzátory

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 193]

(upravil CZJKP1 12. 6. 2014 9:22)

Re: Kondenzátory

Ještě jsem se o to příliš nezajimal...
Mám tvůj post chápat jako nabídku?

Chtěl jsem napsat, že vezmu LXZ z GESu a nebudu z toho dělat vědu, když je to čínský a šmejdský zdroj. Protože jezdím okolo GESu ale pak jsem si uvědomil, že stejně budu od tebe kupovat ty axialy na DPA110...

Čím se liší LXZ od KZH? Která řada má v datasheetu lepší deklarované parametry??? PDF teď neotevřu...Máš i 470u/16V a 10u/400
.... Po kolika jsou? Jaké máš hodnoty a na jaké napětí?... Můžeš mi prosím napsat do emailu nějaký seznam, co vše můžeš nabídnout, a za kolik? Nikdy nevím, co bych mohl potřebovat za hodnoty, ne vše v GESu mají....

A nevíš, kdo prodával elyty NIPPON na poslední radioburze na Jarově? Nebyl si to ty? Nevzal jsem si na dotičného kontakt, čehož lituju....

Re: Kondenzátory

LXZ stejné velikosti má ESR 52mR, KZE má 23mR (tady jsem se sekl v označení, větší kondy snap-in používám řadu KMH).
Mám hodnoty 1000uF/16V, 470uF/35V, 270uF/50V velikost D10x20, RM5 můžu nechat za nákupní cenu v DigiKey cca 10Kč.

(upravil Hazys 12. 6. 2014 12:26)

Re: Kondenzátory

To mi chcete říct, že bastlíři dneska neumí číst proužky na odporech? Z hlavy, bez nějaké kalkulačky na webu? Co když zrovna nepůjde internet?
Proužky na odporech sem se učil někdy když mi bylo tak 10 roků..

Ale neberte mě vážně, já sem asi magor..

Re: Kondenzátory

Hazys: ja jsem se je ucil taky v 10 letech a radu E12 znam do dneska, jenze s tou uz si nevystacim (1% jsou dneska bezne a tam jsou prouzky tak uzke, ze je skoro nerozeznam) a taky uz blbe vidim, takze radeji premerim a mam klid - na multimetru je displej jako krava smile

Web

Re: Kondenzátory

Zhruba to taky znám ale ty barvy jsou někdy divné (fialová jak modrá atd.) takže raděj přeměřím..

Web

(upravil CZJKP1 12. 6. 2014 16:08)

Re: Kondenzátory

Asi takhle,

Pokud stavím něco ,,podřadnějšího" kde nezáleží na použitých součástkách, používám staré uhlíkové odpory Tesla, které tu mám v krabicích, ještě z dob, kdy se zajímal o elektroniku táta, už ty miniaturní, ale lesklé cihlové barvy, ty mají na sobě hodnotu ve stylu 2J2 nebo 2R2, pak takové ty zelené a modré TRka, tam je hodnota natištěná, z proužkovým značením se tam vyskytují vyjímečně...

Pokud stavím něco, kde chci mít design ťip ťop a poměrně přesné odpory, s toleranci 1% kde na tom prostě záleží, např. v zesilovačích, (uhlíkové mají 5% některé možná i 10%), tak je nakoupím, a pak prostě vezmu multimetr a měřím...

A jak napsal REEB, PZWAK a i já v předešlém postu, ty proužky jsou tak tenké, kdy kolikrát přemýšlím pod hodinářskou lupou jestli je ta barva oranžová anebo hnědá, a pak mějte chuť s tímto značením pracovat... 1000x rychlejší změřit...

Jinak chodím na elektrotechnickou školu, a co jsem si všiml, tak obor ,,elektrikář - slaboproud" s tím seznamují v prváku, a je to po nich žádáno...

Já jsem ale právě dneska dostudoval obor elektrikář - silnoproud, tam po nás chtěli maximálně barvy jističů podle jejich jmenovitých vypínacích proudů.

Elektronika je pouze můj velký koníček a zajímám se o ní, jen proto, že mě baví a zajímá, a měl jsem obavu, že by mě neuživila, proto jsem z hlediska své životní profese absolvoval obor trochu jiný, leč velmi podobný...

(upravil CZJKP1 12. 6. 2014 16:25)

Re: Kondenzátory

DANHARD, děkuji za info...

Až budu něco potřebovat, určitě se domluvíme, už i tvé bydliště si o to říká smile...

Jsem už nyní doma. Takže 470uF/16V nemáš? Je tam toto:

http://www.nantongcapacitors.com/web/CD288H.htm
http://www.fenghua.com/pdf/ecap/le.pdf

Prostě značení CD288H a TZ

Já tam asi nic jiného nedostanu...

Na primáru (10uF/400V) je toto:

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- … CD263.html

Značení CD263 a TZ

Hrozný srágory, ta životnost je nízká papírově, natož když je to v uzavřený krabičce kde topí spínací tranzistor, naprosto debilně chlazený...

Re: Kondenzátory

https://i.postimg.cc/5jpkkYgv/2177969.jpg

učit se, učit se.. 3x by to byl Iljič smile

Web

(upravil Hazys 12. 6. 2014 17:16)

Re: Kondenzátory

Vidím, že sou tu všichni líní se to naučit číst, radši vezmou multimetr a do hromady odporů budou koukat jak slepice do kornoutu. smile Takovouhlo hromnadu bych vám nezáviděl třídět multimetrem smile

Za domácí úkol na procvičování najděte odpory: 1k5, 0R, 560R, 4k7, M47, 51k1, 2k2, 43R a 4R7 0,1%. lol
http://i60.tinypic.com/14occwj.jpg

Re: Kondenzátory

Hazys: my co nejsme líný si udělat pytlíčkovej pořadač, najdeme hned co hledáme - bez proužků i bez měřáku smile

Re: Kondenzátory

hazys, něco takového tu taky mám, kdyby to tak nějaký ukrajinec za pivo přetřídil big_smile!

Sáčky se mi neosvědčily, vypadnul mi už z ruky a vše bylo po zemi, nebo se protrhnul na dně, takže zavádím pořadače šuplíkové...

(upravil Hazys 12. 6. 2014 17:35)

Re: Kondenzátory

rvx73, ty jsi zřejmě líný číst a koukat. Jak ti pořadač pomůže bez tvého přičinění roztřídit asi 0,5kg směs odporů?

//CZJKP1: Já tu směs netřídím... Když z ní něco potřebnuju, tak "kouknu a mám".

Re: Kondenzátory

Na 0603 odporech žádný proužky nejsou smile

Re: Kondenzátory

Na tý fotce nejsou 0603 odpory. smile

Re: Kondenzátory

To by mi tak ještě scházelo, ale SMD pájet neumím, pokud zaregistruju nebo změřím vadnou SMD součástku nahradím jí pokud lze obyčejnou...

Re: Kondenzátory

danhard napsal:

Na 0603 odporech žádný proužky nejsou smile

To by mi ještě scházelo, samej uhlíkovej hnůj 5% Tk 200 smile

Re: Kondenzátory

Zlaté TR191. S těma je alespoň sranda když se při letování načnou smile

Re: Kondenzátory

Zlaté? Já myslím, že jsou zelené smile

Jako malý sem jim vypájel dycky nohu, a místo ní ten váleček naletoval přímo na nohu od LED diody.

Re: Kondenzátory

Koukám, že nejsem sám, kdo z TR191 dělal nechtěně SMD- a že to šlo dobře!

Web

Re: Kondenzátory

Ještě z nich šli drátové propojky. Občas a nechtěně smile

Příspěvky [81 až 100 z 193]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Kondenzátory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£