Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 6)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 113]

(upravil rotr 19. 10. 2009 8:54)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Tak koukám, že tenhle projekt bude beze mne sad Teď dodělávám symasym enh a abych ho ještě nedodělanej dal stranou, to teď zrovna nechci. Takže jedině, pokud by bylo dost zájemců o 10" - ono bych spiš i uvital bednu 80L .

Web

(upravil TomasT 19. 10. 2009 13:18)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

S tema DPAckama je to pravda, couhg je ma, a trebas jemu to hraje uplne napikacu, neda se to poslouchat. Tusim ze tam ma 11" nebo 13" . I to zdvojovani basaku je pravda, protoze trebas shany E-550 byly taky strasne mrdky co se s E-530 ktere mely jen jeden basak nedaly srovnat. Nicmene asi je pravda ze jeden 10" bude o neco lepsi nez dva 8". o fous.

Sam se nyni pomalu klonim pouzit dva 8" a dokrmit to rozumnou patnactkou, osmnactkou, tezce rizlou hodne dole, protoze je s tim mnohem mene problemu co se vyroby kabinetu tyce. s 12" jsou to uz obludy a nezapadnou do kazdeho obyvaku, kdo ma specialni mistnost jen sam pro sebe ma vyhrano.

Nicmene pokud pistolnik myslel dpa jako 222, tak to ma asi pravdu, ale nezoufejte, daji se honit v mustku -))))))))))))))))

Vim ze stale nic nevim a pistolnik mel nejspis pravdu v s tema dvema basakama, neznalost sice neomlouva, ale necham to tu pro vystrahu ostatnim. i kdyz asi za urcitych podminek by to slo -)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Coughovi to nehrá? Tak to potom nechcem nikoho strašiť, ale on má aktívny systém s 3kusmi DPA380. A aby som nebol celkom OT, tak sa opýtam v čom bude 12/5/pásik lepší oproti 10/7/1 Monacor?

(upravil pistole 20. 10. 2009 17:54)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Hlavní rozdíl je, že jde o projekt s řádově lepšími měniči. Monacory byly absolutní minimum a bylo to s kalotama.
Tohle je až na výše zmíněné kompromisy někde jinde , a hlavně to bude dělaný tak, jak já si představuji bednu co má správně hrát s měniči výhradně odpovídajícími mojemu vkusu. (monacory byla minimální varianta, tohle je hodně muziky za rozumný peníze, a velkej projekt bude opravdovej HE bez přílišného ohledu na cenu)

myslel jsem samo 222jky, jestli nemáte zesilovače - zapomeňte na dvanáctipalace - to myslím fakt vážně !
Klidně to udělám s desítkou výsledek pak bude plnohodnotnější do celkové vyváženosti. Tady pak bude podmínka BR aby sme z toho dostali nějaký ty decibely. Uzavřenka v 10" není dle mojeho současného názoru řešením.

Respect: ten kompromis co jsi zvolil (W17neboL15) bych řešil stejně. Neb W17 fíbr na sedmipalec hraje dost vysoko a s NEO půjde dělit při výhybce aspon 3 řádu elektricky dobře.

(upravil dawsoo 21. 10. 2009 12:00)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Ad moje hrátky s prckama big_smile Velikost basáku by měla  odpovídat podmínkám a velikosti místnosti = do mejch panelákovejch 19m2 je i jeden 8,5 palec audax tak akorát s tím že vím 100% že max je 10 revelator...větší se jednak nevejde a nemyslím si že ani zvukově by to bylo v minicimře moc dobrý, co se týče zesilovačů jak píše nTomáš s tím že nejde ani tak o max výkon wattovej jako spíš o schopnost dodat max proud do reaktivní zátěže což většinou splňujou jen ty neojebaný a ty nejparnější stroje s hodně páry výst tranzistorů a předimenzovanými napájecími zdroji.

Pro těm kteří pochybujou o zdvojení basáků doporučuju pro představu (vyhovuje-nevyhovuje) si domluvit návštěvu u uživatele Timerobber a porovnat top legendární  bednu 3p Dali Skyline 2000 (OB s 15 palcem konstruktér Starej Lyngdorf= bohužel zatím jedinný OB který považuju za poslouchatelný) vs 4p modular klasika BR s 2x Audaxem 10 +Audaxem 7 + sada NEO8+Neo3 (autorem vexle Sýkora)  big_smile Myslím že to se zdvojením když se to umí nebude tak zlý big_smile. První DIY který jsem sám nedělal a který bych bral klidně hned domu....klobrc dolu

Není co dodávat...

(upravil AlesK 21. 10. 2009 9:44)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Dawsoo: Jak má Timerobber uspořádaný ty basáky v bedně? Dole dva nad sebou a nad nima zbytek nebo jeden dole a druhej nad páskama? Existuje nějaká fotka těchhle jeho beden?

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Jako něco na tom bude. Nicméně sem si říkal, že i mejch panelovejch 17m2 nevidim s 10" problém a tak sem si říkal, že 12" v CC by snad neměl bejt tak dramatickej rozdíl. Možná se ale pletu. Každopádně od 10" bych se osobně držel spíš CC. Právě kvůli místnosti

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Timerobberova bedňa
http://img38.imagefra.me/img/img38/2/10/21/bubuxin/t_158dpafy124m_ad1a67b.jpg
Až to bude niekomu vadiť, tak sa zmažem.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

tak tomu říkám monstrum.-)

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

jj jenže šaškovo bedny nejsou zdvojenej basák ale 3 a půlpásmo !
nicméně i tak to má basy jako desetipalec ! s tím se nic nenadělá.

(upravil Timerobber 6. 2. 2018 11:39)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Mne by se to urcite nelibilo -))))

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

JJ lukáši známe to.... máš všeobecné sklony přehánět takže to bude hrát jako ty dva jedenáctipalce tongue ... ale přijdu si to určitě poslechnout
tož tak

(upravil Timerobber 6. 2. 2018 11:39)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

.

(upravil pistole 28. 10. 2009 9:32)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Vím jaks to myslel , a vím o čem mluvíš . A taky jsem si jist, že bobo udělal ty věci dobře- stejně jako aragorny, akorát že tady jsou mně mnohem milejší repráky nahoře. Proto jsem taky ochoten se někdy k tobě táhnout abych si to poslechl což u jiných samodomo beden nemám zájem.
Asi se zdá, že sis nevšiml toho vyplazenýho jazyko co ... tak ještě jednou .. tongue

BTW: Lukáši kdybych si myslel, že něco není o.k. řeknu ti to přímo - nemám sklony chodit kolem horký kaše. Davidovi jsem řekl svoje taky, když se mi něco nelíbilo na nějaký jeho konstrukci. Takže ještě jednou Ty tvý obludy se mi líbí a to hodně a navíc, když uvidím potenciálního zájemce tak mu je určitě doporučím!

(upravil pistole 28. 10. 2009 9:33)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

EDIT Úvodního titulku - Změnil jsem název vlákna - vyhodil jsem slovo TOP neb se diskuze stočila k lacinějšímu řešení , až bude TOP opět aktuální vytvořím na to nové vlákno tady to je zatím taková kecárna o té koncepci a i trochu O.T. pokud tam budou basáky a pásky a papírový střeďáky nevadí mi to (na rozdíl od modrých ledek a různých low cost  křápů).


současné téma je tedy: co na spodek ke kombinaci SB15 /Neo 3

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Pistole tak sa zda ze to bude cenova relacia velmi podobna s Monacorim projektom, nie? A kvalitativne?

(upravil pistole 28. 10. 2009 16:05)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

bude to o něco dražší ...
neo3 stojí skoro jako ten excell
SB 15 je dražší jak SPH170C (o něco )
a basy budou minimálně stejně drahé a nebo dražší

takže se to cenově vyrovná a nebo přiblíží "excelí verzi" s tím rozdílem, že tady bude asi náročnější bedna (dělená)

zvukově to bude něco úplně, ale úplně jiného  Monacor byly komplet tvrdý membrány , tohle bude celkově laděný do měkčího až barevnějšího zvuku. Když to vezmu tak i tak monacor jsem poctivě navrhl vyzkoušel a odladil, nicméně není to zvuková barva mého srdce - naopak někdo jiný to bude mít rád (hlavně dépéáčkaři)
Tohle půjde jinam, zvuk bude víc připomínat flašky (tím memyslím patlání).
Kdo jste slyšel naživo rozdíl mezi bipoláry a Jfety na vstupu dobrého zesilovače tak asi tímto směrem to bude.

(upravil dokken 28. 10. 2009 20:50)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

dělená bedna...hmm o tom bych už docela začal uvažovat..dalo by se tam designově vyřádit a to je třeba pro mě stejně prioritní jako zvuk.
pokud by to mohlo vypadat zhruba takhle a ne jako N.A. Lucidy
http://www.troelsgravesen.dk/cyclop_fil … al-cab.GIF
jen ne probůh další krabicoid, modrou ledku si tam dodám sám tongue
k tý SB15 se nehodí SB29?

(upravil pistole 28. 10. 2009 22:36)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

tohle nevypadá špatně .. ALE nevím jestli bude potřeba naklápění , pokud ano tak je to vhodné...

o SB 29 jsem samo uvažoval na prvním místě - jde extrémně hluboko . Má ale nectnost která je s tím spojená - velmi nízkou citlivost!

Příspěvky [41 až 60 z 113]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£