Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 6)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 113]

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

no jako já sem ochotnej se bavit o 10 jako o TOTALNIM minimu. Ideálně bych byl pro 15" a tu 8" jako dolnostřed a nad to velkej pásek, ale nebranil bych se asi ani 4 pásmu. Pokud by tam měla bejt 8" na basech, tak do toho rozhodně nejdu. Mě se zdá idelní dělat něco zajímavýho. Projektů ptačích budek s 6-8" na basech je hodně. S 30cm se toho moc najít nedá. Myslím, že to ale stejně dopadne jako muj individuál....

Web

(upravil pistole 15. 10. 2009 15:31)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Souhlas že 12" je da best. Jenže já už měniče na vrch mám a tak navrhuji to co mám. Je fakt že by šlo udělat kombinaci  12" basu s 5" středem ale není to to co považuji za ideál. Za ideál považuji 12" se sedmičkou a velkým páskem a to je původní top projekt. Tohle je určitý kompromis asi bych se nejvíce klonil k moduláru s desetipalcem . Ta osmička je spíš taková hračka pro mýho kluka do pokojíčku.
Za rozumný řešení považuji něco jako byla stará menhir fasta. Akorát by se tady použily podobný basy ale lepší středy a výšky. S těma malýma prdlavkama ať si bez jakékoliv urážky hraje dawsoo , kterýmu doma hučí panelák smile .
Teď co je výhoda čeho - 12 " se musí dělit dost dole - následkem je to že pětipalec se tahá pro něj pod kritickou dělící hranici , která je podle mne dost vysoko. To dokáže jenom velmi málo basáků , proč uvažuji o SB340 je , že se bude vizuálně hodit ke středáku a navíc je relativně levný. Na druhou strnu je opět velmi málo citlivý a volá po uzavřence ! což mne až tak nebere. To už bych raději opět řešil visatoní bas W300 nebo TIW 300. Ideální by byl nějaký basák od JBL ale to není žádná krása.

Milan: Jinak ¨nehodlám moc dělat 4p s patnáctkou ne že bych to neuměl, ale dotyční mnohdy nemají ánung, jak narůstá objem práce. Klidně ti to změřím, navrhnu a odladím. Ale prohneš se a to pořádně! Dohodněme se na tom, že pro homemade je rozumné maximum 12".

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Ahojka, tahle debata je mimo mé možnosti , takže nezasahuju, jen W 300S je na Aukru 1800,-Kč pár

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

OT: Milan, na 15" je treba mať aj miestnosť, inak je to oničom. Mám, a viem že to môže hrať lepšie, ale je to naprd... Koniec OT.

Web

(upravil Milan 15. 10. 2009 21:58)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Tomáši souhlasim. 12" považuju taky za ideální. Už jen kvůli cenám a dost omezenýmu výběru mezi 15". Konkrétně i tu SB 34 bych považoval za zajímavou. Na zavřenou bednu to v simulaci vypadá dost dobře a určitě to bude přesný tam kam to bude hrát a cenově je to pořád ještě relativně rozumný.

kurpelm: jemi jasný,že to neni sranda, ale v zavřený bedně bych se toho tolik nebál. Nicméně je mi taky jasný, že najít víc zájemců je asi nereálný a financovat to sám by bylo asi taky dost náročný. Ta 12 je akorát

Web

(upravil pistole 17. 10. 2009 13:48)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

řeknu to takhle: začínám se klonit k tomu, že bych postavil třípásmo s 12" a nebo 11".
Pourčitých úvahách zůstaly ve výběru pouze tyto měniče:

SPH 275C (3300/ks)
SB 340 (200E/ks)
TiW 300 (265E/ks)
pro šetřílky W12 od HIVi (130E/ks)

Jinak zatím se nejvíc kloním k SB 340 - bude z toho ale uzavřenka co půjde někam k 30 Hz v objemu okolo 150 l.
Aby bylo jasno co bude zbytek pásma tak to bude SB 15 /NEO3WPRR (ty už mám dlouho doma )
pokud do toho půjdeš milane, tak je výhoda, že budeš mít ode mne vyměřený kusy.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

A 2x10" by nebylo použitelných. Třeba 2x L26, cenově je to podobný jak SB.

(upravil pistole 17. 10. 2009 21:48)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Není - 2x L26 je 2x 130 EUR (celkem 260) navíc nutný objem je pak 150l to sice u SB 340 taky ale stojí 200 E a je to dvanáctka.
Rozhodně neuznávám zdvojování basové sekce , kdo mne zná tak ví, že to doslova nesnáším. (jeden vyšší klaibr je u mne vždy lepší jak 2 menší)

Jinak samozřejmě L26 je dobrej reproň ale trochu málo citlivej Jinak jsem o něm taky vážně uvažoval ale chtělo by to dawsoo tuning jinak je hnusnej!

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Citlivost u té 26 není velká, to je samozřejmě fakt. 60E bych neviděl u velký bedny jako zásadní problém, vzhledem k celkovým nákladům.
To že neuznáváš zdvojenej basák, tak to je problém smile
Můžu požádat aspoň o malý vysvětlení, proč to podle tebe není dobrý řešení?

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

jedno jsem už řekl: nevyrovná se to poslechově většímu kalibru zní to pořád jako dva malý basáky. akorát to stojí dvakrát tolik. Toliko vysvětlení sluchaře.
Druhým problémem je fázování a tak ... V podstatě je jediný případ jak se to dá pořádně oblbnout a to je Line array. a to by tech basáků muselo být poněkud více. Určitý kompromis je Appolito.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Jako tomu SB34 docela fandim. Myslim, ze bych skousnul i mensi bednu za cenu vyssiho f3. 150L je dost. Mě by se líbil tak v 85l skříni s f3 okolo 35hz. Na uzavřenou mi to přijde docela maso. Určitě se mi líbí to víc jak L26. Je pravda, že pokud se nenapatlá, tak Lxx neni ani hezka a má i divnou barvu, která se k nicemu nehodí krom toho samýho, což je na středech nepoužitelný. Vím, že se ti nelíbí žlutaky, ale docela se mi libi i 300KE, to je ale asi pase, že? Ten SB 15 je uz jasnej? SB 17 by se nehodilo? Asi by musel bejt vetsi pasek, ale ja si spis neumim predstavit, jak by ta SB15 vypadala s tak velkym basakem. To d'apolito by taky neprichazelo v uvahu?

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

SB 340 - Nejde to níž !
TIW 300 tak 100l
pokud chceš 80 L musíš se spokojit s Desetipalcem - nedá se svítit fyzika je fyzika.
Apolito je hezký ale nákladný - všecko je 2x
SB15 je už daný nebot jej už mám asi rok, navíc SB 17 nejde pohodlne delit s normalnim vyskacem jako je NEO3.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Mě by se víc líbilo to apolito, ale mlčim. Teď dělám bednu s L26+W17+NEO3, takže 10" nevidím jako posun dál. Mě by spíš asi výhledově víc zajímal ten top projekt. Nejvíc by se mi asi líbilo sehnat prachy na Line array, ale to je jen zbožný přání.

(upravil pistole 18. 10. 2009 13:44)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

respect: pro tebe tenhle projekt není - to by byl ten Top projekt...
Protože tohle je jenom kompromisní variace na to samé téma (u tebe jsou dva kompromisy - a to je 10" a dělení neo3/17cm střed. U mojeho bude kompromis buď na basech 10" a nebo na dělení 12"/5") takže jiné, ale ne celkově lepší. Samozřejmě předpokládám, že nebudeš mít domršenou výhybku což taky není jenom tak.
Je to zkrátka tak, že plnorozsahová bedna má optimální řešení v kombinaci 12/7/velký výškáč.  toitéž platí o apolitech buď 12/7/T/7/12 nebo 10/5/T/5/10  ale pořád to bude tak že desítkový apolito bude hrát jako desetipalcová bedna a dvanáctkový apolito jako 12 palcová bedna.

Line array: je nádherná věc, bohužel neskutečně mastná vyžadovalo by to cca 2ks 12" basákůtypu TIW min 4ks revelatorů a jednu RD40 od BG
kalkulace je :
2x260 basy, 4x200, 1x700, suma= 2020 EUR na jednu bednu.
Plus nějakých 200 E/jednu výhybku a nevím kolik za truhlařinu na bednu velikosti 35*200*50cm (řekněme cca 600 EUR) tak tě potom vyjde pár beden na 5600 možná na 6000 EUR !! yikes Asi bych to do hromady dal ale zcela určitě to nejsem ochoten investovat!

Ono vůbec hoši , pokud vám postavím bednu s dvanáctipalcema tak zapomeňte na dépéáčka ! to nebude stačit, odpovídající zesilovač je AR400D od Audioresearch a nebo jemu podobné. Taktéž zdroj signálu tu bude kritický, při nedodržení z toho systému nikdy nedostanete odpovídající výstup. Proto buďte velmi velmi opatrní v tom co chcete- neb byste to mohli dostat. To samý platí i pro tebe respecte, ten zesilovač co máš (300W) je dobrej tak pro málo náročný desetipalec , dvanáctku to neutáhne! Ne že by si ho zničil to ne ale nebude to hrát dobře , bude znát, že to nestíhá.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Tomasi, tomu moc nerozumim s tim zesilovacem. dve stovky wattu nebudou stacit?

(upravil pistole 18. 10. 2009 13:55)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

samozřejmě že ne! minimum je 400 /4 ! s proudovou rezervou do 2 ohmu. Dneska jsem se už někam posunul především v konstrukci zesilovačů a mohu říct že malý zesy jsou vhodný jenom pro malý bedny. Něco se dá vyřešit biampingem ale není to optimum má to své mouchy nikoliv výkonové ale jiné (nechci se o tom nějak složitě rozepisovat ale je to tak). A nejde ani tak o watty... spíš o tu rezervu.

(upravil Milan 18. 10. 2009 18:07)

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Pistole: jak to myslíš níž to nejde? jako niž ve smyslu jinej levnejsi basak a nebo ve zmensovaní objemu pro tu SB34? Nemůžš vysvětlik, proč je ten objem tak velkej? Nebo se tu celou dobu já bavim o zavřený bedně a ty o BR? Pokud jde o ten větší střed, tak se nad to nemůže dát nějakej vetsí pásek? Co treba Fountek neoCD2?

Web

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

myslím, že pro SB 340 nevychází malej objem dobře myslím, že jsem to napsal jasně SB 340 -150l CC; TIW300 - cca 100l-120l BR, desetipalce okolo 80l BR

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

S těma zesíkama jsem to pochopil na krátký srovnávačce u Davida i na těch ptačích budkách se 7" na basech to bylo znát, takže při větším basáku se není o čem bavit (bohužel jako zaprděnej studentík(flákač) nemůžu mít všechno najednou a jsou i jiný věci než hifi, ale počítám s tím, že jednou taky budu mít pořádný CFB).

Zdroj signálu, je bez diskuze.

Kompromisů mé konstrukce jsem si vědom, ale snad to bude poslouchatelný smile 17Exel kevlar vidim jako lepší řešení, než 15Prestige hliník.

Pokud by se řešil Top projekt, jsem ochoten přisypat nějakou tu korunu.

Re: Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Sledují tohle vlákno z povzdálí, jen jsem čekal na to až se někdo  zmíní ohledně kvalitního zesilovače PISTOLE:  Ono vůbec hoši , pokud vám postavím bednu s dvanáctipalcema tak zapomeňte na dépéáčka ! to nebude stačit, odpovídající zesilovač je AR400D od Audioresearch a nebo jemu podobné. Taktéž zdroj signálu tu bude kritický, při nedodržení z toho systému nikdy nedostanete odpovídající výstup. Proto buďte velmi velmi opatrní v tom co chcete- neb byste to mohli dostat. To samý platí i pro tebe respecte, ten zesilovač co máš (300W) je dobrej tak pro málo náročný desetipalec , dvanáctku to neutáhne! Ne že by si ho zničil to ne ale nebude to hrát dobře , bude znát, že to nestíhá.
Pistolka už Vás připravil i na velká úskalí , tohoto projektu, snad ještě bych zmínil místnost.

Příspěvky [21 až 40 z 113]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Třípásmo by pistole NEO3/SB15/SPH275C info a diskuze

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£