Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač P-250

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: zesilovač P-250

zdarvim rekonstruluju si zesilovač omnitr.. P250 dal sem tam o něco málo výkonější transformátor s vyššim napětim 2x42v, ale mam strach o spolehlivost že vyší výkon koncové tranzistory i při rozumnym chlazení a při dlouhodobym zatížení nezvládnou. Sou tam Sankeny 2SA1294/2SC3263, a chtěl bych je nahradit tranzistory MJW21195/MJW21196 myslíte že by to šlo bez jakýhkoliv ůprav v zapojení zesilovače? kromě kontroly a nastavení klidového proudu.

(upravil vita 16. 7. 2009 16:51)

Re: zesilovač P-250

Jinak výkonové paramtry tech sankenů 2SA1294/2SC3263  230V/15A/130W. A ještě se omlouvám zapoměl sem dodat že je tam na každym kanále poze jeden pár, a mělo by to bejt pro výkon kolem 150W/4R

Re: zesilovač P-250

Pleteš z hovna bič a ještě s ním chceš práskat.
MJW21195/21196 nejsou záměnné s originály ani krutým omylem, zkus hádat proč.

Web

Re: zesilovač P-250

Tým že ONy majú ft len 4 MHz a sankeny 35MHz?

Re: zesilovač P-250

No tak samozdrejme ze z toho nechci tahat nejaky extremni vykony ale vykon o neco malo vetsi co vyrobce u dava a tento bezpecne trvale dosazitelny s danym zdrojem.no a k tem trandum s tou frekvenci si myslym ze je to ok ale myslite ze ten problem bude v tom ze ty ON maj o polovinu mensi proudovy zesileni hfe? Hadam spavne?

(upravil sinclair 17. 7. 2009 7:13)

Re: zesilovač P-250

Tak tohle snad ani nemá cenu komentovat...
Hele, my Ti v Aldaxu ty MJWčka rádi prodáme. Dokonce máme ještě lepší variantu, MJL21195/21196 ve větším pouzdru a s poněkud lepší SOA křivkou a značně lepším přestupem tepla /pouzdro TO264/.
Ale pak nechoď brečet, že Ti to buď šlehlo, kmitá to nebo to nedává výkon, případně kombinace všeho.
Pokud si "myslýš", že je úplně jedno, zda má tranzistor Ft 4MHz nebo 35MHz, tak ti závidím tvou bezstarostnost.

Web

Re: zesilovač P-250

No zas nejak extremne tomu nerozumim proto se ptam zkusenenjsich abych si to pripadne doma nezapalil. No s tou frekvenci kdyz ma orginal 35mhz a ten co sem tam chtel cpat ma 4mhz takze by to melo mit mensi snahu kmitat ne: kdyztak me opravde jestli na to budete mit zaludek:D a co kdybych tam dal jinčí tranzistory MJW 1302A/MJW 3281A?

Re: zesilovač P-250

No jen aby to s tou snahou kmitat nebylo úplně přesně naopak.. smile
Kurva-a co když je? Co teď?

Web

Re: zesilovač P-250

Hm no tak to je docela nepříjemnej problém..a co ty MJW 1302A/MJW 3281A s těma by to bylo docela pravděpodobný že to bude fungovat ne?

Re: zesilovač P-250

Ano, s nimi ano.

Web

Re: zesilovač P-250

Táák dobrá..já je tam dám..jinak díky

Re: zesilovač P-250

Dostal se mi do rukou tenhle šmejd, tak jeden postřeh:
Indikátor vybuzení je kouzelný, stejné na obou kanálech:
0 dB je při 10,6 V na výstupu - odpovídá jmenovitému vstupu 0,775/1,4 V.
+ 3 dB při 15 V
Smysl nastavení indikátoru tak nízko mi uniká.
Mix musí dát 1,8/3,3V pro plný výkon.
Ale jeden každý kanál dá bez slyšitelného zkreslení 25 V / 8, což není špatné.
Limiter omezuje na cca 26,5 V natvrdo.

Mimochodem: Má od toho někdo schémátko?

(upravil sinclair 28. 7. 2011 11:07)

Re: zesilovač P-250

Oťas, to není indikátor, ale barevná hudba, setkal jsem se s tím už mnohokrát. Je to nastavený tak nízko proto, aby to blikalo i při relativně nízké hlasitosti, myslím, že u jednoho McCryptu byl plný výkon až na třetí červené, podle nich +8dB. Myslím, že mám schéma jen od modelu P500, od tohohle slabého sráče ne. Sekají to jak rohlíky v pekárně, jednou jsou v tom SanKeny, podruhý Toshiby a potřetí opajcovaný noname starý modely japonských tranzistorů, co  už se ofiko minimálně dvacet let nedělají, myslím tím pár 2SB817/2SD1047, tyhle se dají najít i v produktech, co prodává RH Sound. Bez loga a otřepy na křídle, že to vypadá, jak kdyby to sekali na dřevěném lisu...To samý jednu dobu vyváděl Dexon s ústřednama JEIL, tam zas byly na konci poměrně věrohodně vypadající SanKeny 2SC4503 až na to, že SanKen tyhle tranzistory přestal dělat už někdy taky před 20 lety a navíc je to tranzistor, silně podobný charakteristikou našemu KUX41N, takový ani ryba, ani rak, ani spínač, ani nf.
Pak jsem po nějaké době ve stejných ústřednách našel 2SC5198, takže to pochopitelně hořelo jak fakule, možná kdyby to byly originál Toshiby, tak by to ustály, ale tyhle noname pajcy ne.
Nasral jsem si do vlastního hnízda - opravoval jsem ty ústředny MJWčkama, takže ty už se neposerou a já přišel o kšefty smile
Stáhněte si ten šrot: http://sweb.cz/servisdok/OmnitronicP500_1000_1500.pdf

Web

(upravil e-man 28. 7. 2011 13:50)

Re: zesilovač P-250

Sorry za OT , ale dnes jsem musel řešit náhradu dnes již nevyráběných koncových rychlíků v FA 564 . PNP v zelené barvě ( moudří vědí ) a budiče NEC uPC 1272 . Nejvíc jsem se klepal , aby nebyl v ... ten budič , naštěstí ne . Po prolezení zásob jsem našel plonkový Sanken 2SC3680 specifikovaný jako switch i general purpose - 120 W/ 6Mhz . S ním to jede , má to pěkný zvuk . Ještě to zkontroluju oscikem a půjde do světa cool
Sinclair - držím palce .

Re: zesilovač P-250

No pěkná stařešinka, pnp v zelené barvě dělala Toshiba i Hitachi naposledy tak možná před 30 lety smile Nicméně kámoš za mě teď , co jsem byl ve špitále, dělal Marantz PM50 a prý tam byly konce i budiče v TO220 pnp v zelené, servismanuál je datován november 1989, takže to tak zhruba odpovídá. Dneska jsem si ho vzal domů poslechnout - velice zajímavý zvuk, on ten Marantz totiž má vstupní diferáky a rozkmiťák s proudovými zdroji zaintegrován v hybridním budiči Sanyo STK3062IV, navazuje kompletně komplementární předbudič, budič a konec. Kámoš tam pro jistotu vsadil STK3082III, který má zhruba o 20V větší rezervu v Un. Hraje to velice zajímavě, prý to má 45V/us a výkon kolem 70W na kanál do 4R, trafo jak hovado a kondy 2x15G. Poměrně poctivá práce, nebýt toho odpáleného hybridu, kvůli kterému to zřejmě Němci označili za neopravitelné. Drahej teda byl, protože to byl originál ze skladů Onkyo, ale zesilovač jede jak pila. Obrovské tažené chladiče, fakt hmota materiálu každý zvlášť pro každý kanál, v podstatě neuvařitelný zesilovač, muselo to dostat nějakou pecku ze sítě, že odešel ten původní hybrid.
S budičema uPC je kurevská potíž, před nějakým časem jsem sháněl uPC1265H tuším a mělo mi být blbovi podezřelé, že jsou nějak levné. No stály asi tri stovky a za ty tři stovky jsem dostal budič s průrazem + a výstup....nakonec se ukázalo, že takto je vadná celá série, co dostali v AME, tak jsem se slevou dostal NOS originály, které už fungovaly bezproblémově. Takže pozor na podezřele nízké ceny, ona třeba optika KSM213CCM za ty tři kila funguje, ale jenom toho půl roku a něco málo navíc, aby jim hladce prošla záruka....na optiky je totiž u AME jen šest měsíců, což je podle mě protizákonné.

Web

Re: zesilovač P-250

S tím indikátorem budeš mít určitě pravdu, Leoši.
Schéma P 250 (díky) je dost odlišné ve vstupní části (je celotranzistorové), ale výkonová část bude podobná (jen s jedním párem a trochu levnějších koncáků). Ale na tom nesejde, problémy, které to mělo, jsem už odstranil.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač P-250

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£