Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 15 z 18)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Tip na repro, "Poor Man's R909"

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 18 »»»

RSS

Příspěvky [281 až 300 z 359]

(upravil Jarous 17. 2. 2015 16:30)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Kudlibabka: ne ty rozhodně nebyly u toho gramce asi ten obrázek klame, ale to jsou 10" smile Zkusmo jsem je měřil nearfield a jdou do 10kHz celkem rovná čára, citlivost sto decibelů, tedy ty dva waty co dá ECL82 jsou pro ně luxus.

(upravil kudlibabka 17. 2. 2015 17:06)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

jsou to teda P1824 nebo vetsi?
mam na mysli P1826....1824 asi neexistuje...

(upravil Jarous 17. 2. 2015 17:15)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Jsou to ty největší oválný Isophony P2031.

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

jo vzdyt si mi to uz psal...ja mel jejich trochu jinou verzi a pak taky toto:
http://www.german-vintage-loudspeakers. … sion-1.htm
ted hrajou nekde v Číně a ja hraju na soucasny cinsky alnica...tyto:
http://www.elex.ne.jp/importindex33.html
at zije globalízace...

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

pzwak : no jasně, to bylo jen rejpnutí do uživatelů malých koncovek,
protože je jasné, že červíček o "Endlösung" s velkou triodou a 10W bude vrtat hlavou...
naštěstí pro mne je nemohu v mé koncepci použít, jinak bych se utrápil sad
tobě gratuluji, ty už jsi v pohodě, dorazils asi na konečnou, už mnoho desetiletí se traduje, že nic lepšího na audio není,
tak tě to může hřát hned dvakrát smile

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

díky kale, já jsem za sebe spokojený a zvuk triody v SE se mi líbí víc než pentody v PP, ale je to určitě zcela subjektivní... wink

Web

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Kluci je to zesik za 200,- tzv. smetak smile Na velký hraní k 12" mám monobloky 50w. Tady se to díky citlivosti tech ovalu fakt hodí a nehraje to na dzezovy pipiny špatně.

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

co jsou dzezovy pipiny?
existuje jeste jedna lepsi trioda na audio,ta ktera spojuje zvukovy charakter 2A3 a 6C33C...jmenuje se GM70...

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Ty jazzovy pipiny mne také zajímají...
Abych se vrátil k těm mejm OB...Nejdříve jsem zapojil repro jen s cívkami a tlumivkami a zkoušel porovnávat s letitým třípásmem
domodělo, reproTesla,basák ARN664 .OB hrály znatelně hlasitěji,ovšem kvalita zvuku poněkud pokulhávala.Doplnil jsem tedy chybějící odpory.Zvuk se zkultivoval,ale citlivost znatelně klesla pod citlivost Tesel.Jo a ohmický odpor OB  3,4 ohm(nemělo by to být 8?) ,se po dosazení odporů nezměnil.Basů kupodivu dostatek.Citlivost odhaduji z bídou tak 85db.Do aktivu na basáky se mi zatím nechce.Je to komplikace navíc....

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Noo, džezový pipiny jsou ty pipiny (například Nora Jonesová) co kvákaj povětšinou sami bez orchestru, páč jakmile je tam orchestr tak šíro i malý výkon v některých případech končí...:-)

(upravil Jarous 21. 2. 2015 23:27)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Tak jako správný "Poor Man" dávám ochutnat, co se dá udělat z ničeho smile Jsou to moje první reproduktory, které se dají použít v desce opravdu bez ničeho, tzn. bez cívky a úpravy baffle stepu, prostě jsou pro tyhle účely moc dobrý a spolu s cilivostí 100dB je to naprostý luxus, živost, prostor, lokalizace, jednopásmovost, basy smile Desky jsou odpadní 12mm lamino o velikosti 80x110cm, nožičky jsou podpěry pod poličku z bauhauzu za pětatřicet. Samozřejmě dá se to udělat o moc líp, ale tohle bylo zatím pro testy.

http://img24.cz/images/19123480019843981632_thumb.jpg http://img24.cz/images/13647919362859806249_thumb.jpg http://img24.cz/images/42654025977805727312_thumb.jpg

Ještě bych dodal jednu věc a to, že se ke konceptu málo ciltivých beden už nevrátím..., přestože mám dnes silný zesilovač je to velký rozdíl a nemyslím si, že toto se dá u necitlivých beden dohnat výkonem.

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Jarous,pod poslední větu se můžu podepsat.Kdyby se hi-fi svět nezačal ubírat cestou malých chcíplých(necitlivých) repro,mohlo být veseleji.Aneb,s citlivostí nejdál dojdeš:-)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Jsem tu trochu OT, ale podepisuju se taky, citlivost je nejvíc.

Z mého pohledu dostatečně citlivé reprobedny (nebo chcete-li měniče) oporoti malým regálům fungují jako "lupa s velkým zvětšním". smile

Web

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Jarous: Proč ne, líbí, to je snad nějaký Němec? Na takové to "domácí drnkání" a tím myslím vokál, sólo apod. je to určitě dobrý, ale jakmile chceš pustit něco komplexnějšího, asi to nestačí, což? Co říkáš na podporu 15-18" a udělat z toho nízkodělené dvoupásmo?

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Cpát pod to basák je zbytečnost, hraje to v desce od 70Hz plná a pod tím je klasický roll-off jako uzavřenka, navíc jak k tomu sehnat slušný 100dB basák ? Není opravdu ani potřeba cívka na bafflestep v tom je to kouzlo tohohle repráku. Co to jistě snese, je vejška dělená někde kolem 5kHz a udělat z toho vzdušný a citlivý dvojpásmo. Jinak je to tak citlivý, že výchylka je v podstatě minimální, tedy i komplexní muzika hraje slušně bez slévání apod. Pro představu, pro vybuzení na pokojovou hlasitost je potřeba pouhého čtvrt wattu a o tom to je, Dopplerův jev, který má za následek to co píšeš, se tady začíná uplatňovat až při podstatně vyšších hlasitostech, ale co je to tady vyšší hlasitost, když jeden watt je sto decibel? Repro má psaný maximální příkon 8wattů, což je nějakých 110dB SPL. Opět pro srovnání, například Monacor SPH-210 by potřeboval k tomu, aby udělal 110dB SPL příkon cca 100W smile a to se obávám, že bude na hadry...

(upravil Yarmil 28. 2. 2015 21:54)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Tak jsem měl chvíli čas na hraní s Betsy+2x audax.Nemaje nic na měření ,zkusil jsem jako obvykle propísknout měniče pomocí Bink audio testu.Porovnával jsem
Na jedné straně samotné Betsy a na druhé doplněné 2xAudaxama.Hlavně jsem chtěl vyzkoušet rozdíly na nižších kmitočtech.Audaxy se začaly chytat na 31,5Hz a samotné Betsy na 40hz.Což přede mne postavilo otázku,zda se s Audaxama v mém případě vůbec vyplatí patlat.Podotýkám,že ´´test´´ jsem prováděl
uchometricky .B.audio test doporučuji všem na vyzkoušení.Možná se budete pak divit, co z beden vyleze.
                       http://www.livesoundint.com/lab/lab/mes … 41723.html
Jo ,nechal jsem se nalákat a poslechl  dvě cd pipinního zpěvu od Katie Melua.No ujde to.
    A ty Jarosovy Isophony jsou z roku 1955. Viz.    http://lup-berlin.de/archiv/Katalog/

(upravil Yarmil 6. 3. 2015 12:02)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Dneska jsem jen tak pro ´´zábavu´´ vytunil audaxy přidáním magnetů.Zatím jen tak nasucho.Mají téměř stejný rozměr.Vnější průměr je 71mm,oproti origo 72mm
a výška stejná.Vnitřní otvor téměř stejný.Podloženy PE látkou,aby se neodřely nálepky.Poslechově se citlivost srovnala s Betsy.Poslech bez odporů.Začínají stejně jako dřív na 31,5Hz,stejně jako Betsy ,cca ucho 30cm od repro.Při vyšší hlasitosti basy ´´vylézají´´a jsou dostatečně ohraničeny u Betsy trochu rozplizlé.Ovšem u Betsy je mnohem lepší jejich lokalizace .Při komornějším poslechu se Audaxy ztrácí. Umístění téměř u země se mi jeví trochu problematické.
  Rozhodně bych příště volil co nejvyšší citlivost repro..
Teď testuji na Norah Jones.No černoška to asi nebude...(kdysi jsme něco podobného používali jako kluci při mejdanech,jako tzv.´´oplodňováky´´)
  foto:http://abload.de/thumb/im000017xqjze.jpg

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Problém máš v tom, že nemáš srovnané citlivosti..., což jaksi u OB hraje hodně velkou roli, protože to v podstatě máš bez bafflestepu sad Máš na výběr ze dvou věcí, buď kousneš nižší citlivost a dáš tam LPad před Betsy a zatlumíš jí, nebo budeš muset pořídit jiné basáky na spodek.

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Ja hral na Betsy cca 2 roky,s jednoduchym RLC filtrem jenz mi navrhoval Check,ze zacatku bez basaku...pak doplneno dvema ARO835 na kanal zapojene v serii...vse umisteno v preklizkove ozvucnici,tri ruzne siroke pruhy preklizky spojene pianovymi panty...zvukove  se mi Betsy libily,vyborny podani strunnych nastroju krome piana,tam jsem uplne spokojenej nebyl...proto jsem si poridil L.Cao FA8...ted spokojenost po vsech strankach...snizovat citlivost sirokace se mi neni sympaticky reseni,ovsem rozumove to vysvetlit neumim....:-)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Tož borci,přidal jsem další dva magnety a myslím,že by to mohlo být ono.Citlivosti se srovnaly a basy z Audaxů se posunuly od země nahoru.Takže odpory 3R3+2R2 snad již nejsou nutné?
Jo desku jsem podložil již dříve a střed Betsy je teď cca 92,5cm od země.Jsem trochu vyšší a poslouchám většinou ze židle a i při poslechu z křesla jsem si
připadal nějak pod zvukem.Zkusím udělat další desku a poslechnout to komplet.Jen musím někde sehnat další magnety.Bude to trochu trvat.

Příspěvky [281 až 300 z 359]

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 18 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Tip na repro, "Poor Man's R909"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£