Téma: ART481 co k tomu?

Doma sa mi povaluje 18 kuskov ... art 481... ! Udajne su celkom dobre tlakace... Premyslam nad domacim kinom...len newiem co k nim...! V predu mam stlpy z ARN 3608 a alpha 8 - bolo ju treba nejak vyuzit  smile) inak hraju super!!!  Predpis na navinutie trafka mam... ale budem rad ak niekto poskytne nejaku inu alternativu... Kurpelm tu myslim laboroval s nimi ..tak budem rad ak sa k tomu vyjadri.

Web

Re: ART481 co k tomu?

Tyy jo! 18ks! Co mi to v roce 1981 dalo, abych je sehnal. Hrajou pěkně, ale dnes bych asi radši nějakou kalotu. Pozor na rozptyl parametrů - já měl u každého ve zvukovodu stočený papírek s charkou. Lišilo se to nejen na papírku, ale bohužel i na poslech. Sestava ARN 6604 + ARE589 + ART481 z knihy 'Reproduktory a reproduktorové soustavy'. Ten střeďák je velmi nešťastný, ale tehdy nic jiného nebylo. Nu, jsem zvědav,co tu dáte do kupy smile

Re: ART481 co k tomu?

Ten tlakáč chce fakt dobrý streďák, lebo ho treba deliť vysoko. Mne kaloty nesedia zvukom, to radšej ARTčka. Mám 4ks 481 a 3ks 581 smile Takže jedine trojpásmo, s menším streďákom, respektíve kua fakt dobrým a tým aj drahým streďákom. ARE589 je na to moc veľký, hore treba deliť tak na 7 a viac kilách... A tam už je ARE smerové.
OT: Plánujem retro trojpásmo. Neviem či to bude dobré, uvidíme podľa meraní. Appolito s 2xARZ669 na textile (r.v. 1966), 2xARE3604 alebo 4604 a k tomu práve ARTčko. 18ks je pekná zbierka. Pochádzajú z AKRiek čo?
ARN3608 neexistuje.

Web

Re: ART481 co k tomu?

cmaro: kdyby se ti 18ks zdálo moc, tak bych od tebe dva koupil...

Re: ART481 co k tomu?

kurpelm: ty máš i 581?! A prečo užs dávno nezrobil KE150!!!

Re: ART481 co k tomu?

Pracuje sa na tom smile Mám ich týždeň lol Vonku je pršlavo, tak by sa dalo skladať. Ale že kua je aj inej roboty veľa mad
Btw, nemeral dakto skreslenie u ART481?

Web

(upravil cmaro 23. 6. 2009 23:28)

Re: ART481 co k tomu?

kurpelm: 1,to arn 3608 je preklep.... je to samozrejme ARV3608 a EM alpha8 mam to osadene v stlpovkach! 

2,No mam doma este ARO666 1 ks a ARO667 2ks , Ale premyslal som skor o novych TVM-kach..... 

3 ,tie ART 481(sucast  systemu AKR 5015 , 15 ohm, 50W) + dve nahradne....        http://www.repromania.net/tesla/ruzne-r … r-5015.php


Birkoff : v roku 1981 som sa narodil.... Dik!

Web

Re: ART481 co k tomu?

ARO667 ako streďák s oboma privrenými očami. A aj inými otvormi... Zožeň k tomu ARO835 alebo 814, a máš krásne trojpásma KE150. Obrovské bedne s dobrým zvukom. Ja v 1988 smile

Web

Re: ART481 co k tomu?

Aha, já myslel, že v KEčkách je 581 uprostřed..do čeho se teda používala? To ARO fakt na střed hnus.. Teda ono to bude hrát pěkně, nikoliv však dobře big_smile

Re: ART481 co k tomu?

No, existovali dve verzie návrhu 150tiek. Osadenie 835,667,481 alebo toto isté a pridaná 581tka. V RaRs popísané, prípadne aj v HaZ. V prípade záujmu linknem.
581tka sa používala do kinobední.

Web

Re: ART481 co k tomu?

Ano ta kombinacia so 835 je spomenuta v AR 1973/11....  A mas teda nejaky predpis vinutia prevod. trafka na tu 481 cku? Mam toto jadro EI 12 ... 2 x 5z(konce vinuti spojene so sekundarom) a 1 x 7z .. pre 4ohm  .

Web

Re: ART481 co k tomu?

http://www.repromania.net/forum/viewtop … 9&t=51

Web

(upravil ciplox 24. 6. 2009 12:25)

Re: ART481 co k tomu?

ARO 667 je na stredy hnus a s privretými očami? To odkedy? Veď v pôvodných KE 150 dokonca ani nebol orezaný zvrchu...

Web

Re: ART481 co k tomu?

Kurpelm to napísal preto, že je s ním taká skúsenosť. S originálnou výhybkou je dosť urevaný. Novšie reprá podobnej konštrukcie a rozmerov majú o voľačo menšiu citlivosť a vyrovnanejšiu charku.

Re: ART481 co k tomu?

Ciplox, hnus si napísal Ty... Ono ide o to že možno to hrá pekne, ale nie verne... 667čka je hrbatá a hore smeruje. Má také papierové zafarbenie zvuku. Inak je to slušný reprák, mne vyhovuje lepšie ako kýble Tesla a TVM...
Nič viac, nič menej. Vtedy sa robilo z toho čo bolo.

Web

Re: ART481 co k tomu?

Hnus - to napísal Zorg uui Že má ARO 667 svoje "muchy", to všetci vieme. Ale hnus to v žiadnom prípade nie je. Práve naopak, ja si myslím, že v 70. rokoch bola v Tesle éra montovania širokopásmakov ako stredov do reprosústav zlatým vekom. Fakt je, že modernejšie kýble to nespravia...

K pôvodnej téme - som tiež za KE 150.

Web

Re: ART481 co k tomu?

Suhlasim ..... to ARO667 som mal kedysi zapojene ako stred v trojpasme s kappou 15lf predtym zapojeny s   Ardanom 200W . Zapojene cez 20 mikro farad! A musim povedat ze hrali velmi dobre... a pomerne casto!!!! To ARO malo byt samozrejme docasne riesenie... ale nakoniec tam vydrzal pomerne dlho.

Web

Re: ART481 co k tomu?

Preboha...

Web

Re: ART481 co k tomu?

ale boli napajane skoro vyhradne dvoma azk052 bez vyst. trafa... newem kolko dal ten komplementar bez neho .. ale dalo sa s nim ist do limitu.... takz to moja skusenost!

Web

Re: ART481 co k tomu?

Ale furt boli preťažené. Tie reprá majú cievku vinutú na papieri.

Web