Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Postřehy z Bezdozvukové místnosti VŠB-TU Ostrava

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Postřehy z Bezdozvukové místnosti VŠB-TU Ostrava

Zdravím, Občas se mi dostane do ruky něco úsměvněho tak bych se rád podělil o to co jsem viděl.

   Včera mi kolega do labiny donesl dva kousky aktivních "PA satelitů" Skytec PA 12 A. Takže pro všechny potenciální zájemce o tyhle boxy pár informaci:

    Jedná se o klasický levný plasťák, který jsem i já (vážím 68 Kg) zvednul za madlo jednou rukou nad hlavu.
Provedení a preciznost zpracování odpovídá ceně.

    Po propojení s počítačem a zapnutí se bedna jemně rozbruměla, nezávisle na natočení vstupním potenciometrem či potenciometry korekcí. Nicméně hrála a zvuk se mi jakš takš zamlouval.

    Paramatry uvedené várobcem na štítku jsou však naprosto nereálné.

   Uvnitř boxu se honosí TDA 7294, ktrá přes pasivní výhybku krmí basák i driver. Takže 300W RMS resp. 600W max. je asi skutčně trochu víc než nadsázka.

   K samotněmu měření:

   Ve volném zvukovém poli byla 1m před boxem změřena tato data(vybuzeno na hranici poslouchatelnosti):

   SPL-max.              - 118,3 dB              Výrobce udává 129 dB
   Peak (crest factor) - 122,0 dB              Výrobce udává 133 dB

Re: Postřehy z Bezdozvukové místnosti VŠB-TU Ostrava

Vida, výrobce se sekl "jen" o 10 dB smile Není to ekvivalentní desetinásobku výkonu? smile

Web

(upravil Sendy 19. 6. 2009 12:46)

Re: Postřehy z Bezdozvukové místnosti VŠB-TU Ostrava

Hlavně jste měli změřit tu krásnou kmitočtovou charakteristiku... mimochodem, jestli je to verze s tím velkým tlustým plechem co na něm je na sloupkách deska koncáku a zdroje a chladič natvrdo, tak ta deska asi dřív či později někde rupne - buď u sloupku, nebo u toho TDA, nebo vejpůl - už jsem jich asi 5 viděl prasklých.

Web

Re: Postřehy z Bezdozvukové místnosti VŠB-TU Ostrava

smile smile smile

Web

Re: Postřehy z Bezdozvukové místnosti VŠB-TU Ostrava

Kde to dosahuje maximum SPL? ta bedna musi mat potom realnu citlivost aj tych 98dB/W, ked dokaze spravit az 118dB tlaku smile Nepredpokladam, ze to TDA da viac ako 100W.

Re: Postřehy z Bezdozvukové místnosti VŠB-TU Ostrava

Dobrá otázka a vieš kde? Citlivosť je určená podla najvyššieho peaku, pokial možno v najužšom pásme!
TDA 7294 a 100 W - ccáááá s prehladom big_smile

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Postřehy z Bezdozvukové místnosti VŠB-TU Ostrava

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£